Publikováno 29. listopadu 2023

Mollio.cz recenze: Zákazníci i ČOI varují, jedná se o podvod?

Mollio.cz recenze: Zákazníci i ČOI varují, jedná se o podvod?

Mollio.cz je internetový obchod zaměřující se na zboží téměř všeho druhu. Jaké jsou recenze a zkušenosti zákazníků? Jedná se o podvodný e-shop? Na to se zaměřím v tomto článku.

Mollio.cz recenze: Zákazníci i ČOI varují, jedná se o podvod?

Mollio je na první pohled internetový obchod s pěkným designem, pokud se na něj ale podíváte blíž, zjistíte, že tomu tak úplně není. Zboží totiž už na první pohled připomíná to z čínských e-shopů, které lze vidět na oficiálních stránkách Aliexpress či eBay. Tam však očekáváte jak nižší cenu, tak i odpovídající nižší kvalitu. Od „českého“ e-shopu Mollio.cz nejspíš očekáváte něco jiného. Jenže marně.

Tento e-shop funguje na principu tržiště. Zboží vám tedy neposílá Mollio ze svého skladu, ale po odeslání vaší objednávky jej objedná u prodejce kdesi v Číně. Ten zboží zabalí a odešle na vaši adresu, jenže jelikož se vše odesílá z Číny, zboží vám pravděpodobně nepřijde dříve jak za dva až tři týdny. Dá se tedy s klidem říct, že se jedná o podvodný e-shop, což dokazují i negativní recenze a zkušenosti zákazníků.

mollio.cz
Varování České obchodní inspekce (ČOI) před e-shopem Mollio.cz

Recenze a zkušenosti zákazníků na e-shop Mollio.cz

Mollio.cz není mezi českými zákazníky příliš oblíbený. Jeho recenze jsou rozhodně negativní. Spousta zákazníků se nedočkala svého zboží ani peněz, takže se obrátili na ČOI. Ta s těmito e-shopy bohužel příliš nenadělá, tudíž alespoň varuje další potenciální zákazníky před nákupem.

„Pozor, reklamační doba u této společnosti je 5 dnů . Když jsem na automatu nahlásila , že mě místo bot 37 přišly 39 , slíbili , že pošlou reklamační protokol. Nicméně to zdržují , tak aby se to nevešlo do těch zmiňovaných 5 dnů O protokol jsem si musela napsat a samozřejmě jsem to nestihla,“ píše jedna z nespokojených zákaznic.

„Katastrofa!!! Ani po třech měsících zboží nedorazilo! Pokaždé odpoví, že dodací lhůta je i 180 dní! Nechápu, že v dnešní době jim to prochází. Bohužel recenze čtu až teď,“ zní z další recenze.

„Jsem hloupá, že jsem si nenašla recenze dříve. Komunikace obchodu je příšerná. Objednávka udělaná a zaplacená 9.9.23. Dodnes zboží nemám. Stále je v číně. Absolutně nedoporučuji. S horším eshopem jsem se nikdy nesetkala,“ napsala další zákaznice, která zboží pravděpodobně už ani neuvidí.

Na tomto e-shopu tedy důrazně nedoporučuji nakupovat. Vaše objednávka sice může dorazit, nelze to však zaručit. Pokud vám nedorazí zboží, pravděpodobně se vám nepodaří získat ani zpět své peníze. Je to zejména proto, že se občas balíčky z Číny mohou zatoulat a e-shop Mollio.cz peníze za zásilku zpět nedostane, tudíž ji nepošle zpět svému zákazníkovi, jelikož by na tom ‚prodělal‘.

Podobné články:

12 tipů, jak nakupovat na Aliexpressu: Recenze, zkušenosti, clo

Booho.cz recenze: Na tento e-shop si dejte pozor

11 tipů, jak nakupovat na eBay: Recenze, clo

Balando recenze: Rizikový e-shop, před kterým ČOI varuje

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!