Publikováno 6. prosince 2023

Rizikové e-shopy: V těchto obchodech rozhodně nenakupujte

Rizikové e-shopy: V těchto obchodech rozhodně nenakupujte

I v Česku bohužel máme rizikové a podvodné e-shopy, kde nicnetušící zákazníci nakoupí zboží, které buď dorazí s velkým zpožděním a velmi nekvalitní, nebo nedorazí vůbec. V tomto článku se na tyto internetové obchody zaměřím.

Rizikové e-shopy: V těchto obchodech rozhodně nenakupujte

Existují internetové obchody, které se tváří jako věrohodné, avšak realita je mnohdy úplně jiná. Abyste se mohli takovým e-shopům spolehlivě vyhnout, připravila jsem tento článek, kde představím 5 rizikových e-shopů, na kterých nedoporučuje nakupovat ani Česká obchodní inspekce (ČOI). Které to jsou?

1) Booho.cz

Booho.cz je jedna z mnoha nákupních galerií, která se tváří jako seriózní online obchod. Ve skutečnosti se jedná o čínské tržiště (stejně jako u dalších e-shopů zmíněných v tomto článku), které zboží odesílají z Číny. Provozovatelem Booho.cz je firma Hermes Hestia, s.r.o., jejímž jednatelem je jistý Alexandr Kiss. Tento člověk provozuje i další podvodné e-shopy zmíněné v tomto článku.

Zákazníci si na Booho.cz často stěžují. Těm, kterým zboží dorazilo, se nelíbilo. Bylo totiž nekvalitní a ani neodpovídalo ceně. Z toho a mnoha dalších důvodů vám zde nakupovat rozhodně nedoporučuji. Ale pozor. Nepleťte si Booho.cz se zahraničním e-shopem Boohoo.com, který mezi rizikové nepatří a nakoupit tam klidně můžete.

Booho.cz recenze, rizikové e-shopy
Varování České obchodní inspekce před nákupem na e-shopu Booho.cz

2) Joot.cz

Joot.cz je další z rizikových nákupních galerií. Svým názvem připomíná nejspíš český e-shop Zoot, svou kvalitou do něj však má daleko. Opět se jedná o web fungující na stejném principu jako Booho.cz a nákup zde je velmi rizikový. Na Joot.cz nakupovat nedoporučuji. Zákazníci si stěžují, že jim zboží dorazilo s velkou časovou prodlevou, některým nedorazilo vůbec. Provozovatelem webu je společnost Athena & BI Group s.r.o., jejímž jednatelem je Michal Provazník.

Joot.cz recenze, rizikové e-shopy
Varování ČOI před nákupem na Joot.cz

3) Balando.cz

Balando.cz možná až příliš nápadně zní jako Zalando. Jestli to byl cíl? Možná ano. Balando je však rizikový e-shop, ve kterém nedoporučují nakupovat zákazníci, ani Česká obchodní inspekce (ČOI). Zákazníci měli potíže jak s objednávkou, tak i s případnými reklamacemi. Pokud zboží dorazilo, většino se jednalo o velice nekvalitní kusy. Provozovatelem EcomWire Factory s.r.o. a i v tomto případě je majitelem Michal Provazník.

Balando.cz recenze, rizikové e-shopy
ČOI nedoporučuje nakupovat na e-shopu Balando.cz

4) Rivalenti.cz

Rivalenti.cz je dalším internetovým obchodem, který možná láká pro své nízké ceny, rozhodně byste se však neměli nechat zlákat k nákupu. Mohlo by se totiž stát, že vám zboží nedorazí vůbec, a nebo až za několik měsíců. Provozovatel e-shopu v obchodních podmínkách uvádí, že zboží přijde maximálně do 180 dnů – a to je v dnešní době vskutku šílené. Rivalenti provozuje polečnost Vesta Active s.r.o., jednatelem je opět Alexandr Kiss.

V případě, že chcete zboží reklamovat, se musíte e-shopu ozvat do 5 dnů. Podle některých zákazníků je nemožné získat právo na reklamaci, protože se buď nedočkáte reakce, nebo bude e-shop reklamaci schválně oddalovat.

Česká obchodní inspekce zařadila Rivalenti.cz na seznam rizikových webů

Shrnutí

Jak jste si nejspíš všimli, všechny tyto e-shopy mají mnoho společného. Odesílají zboží od různých prodejců z Číny, dávají ruce pryč od případných problémů s objednávkou a všechny jsou rizikové. Kromě toho většinu z nich vlastní ti samí lidé. Zapamatujte si prosím názvy těchto e-shopů a vyhýbejte se jim obloukem. Ušetříte tak nejen svou peněženku, ale i podporování těchto podvodníků.

Podobné články:

Joot recenze: Před tímto e-shopem varuje i ČOI

Rivalenti recenze a zkušenosti: Jedná se o podvod?

Booho.cz recenze a zkušenosti: Na tento e-shop si dejte pozor

5/5 - (12 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!