Publikováno 16. listopadu 2023

Balando recenze: Rizikový e-shop, před kterým ČOI varuje

Balando recenze: Rizikový e-shop, před kterým ČOI varuje

Balando je podle ČOI rizikový e-shop, na kterém nedoporučuje nakupovat. Pojďme se podívat na obchod zblízka a také na reálné recenze a zkušenosti, které zákazníci sdíleli.

  • Zboží z Balando je přivezeno z Číny, je nekvalitní a mnohdy se stává, že zákazníkovi nedorazí ani zboží, ani peníze.
  • Balando patří společnosti EcomWire Factory s.r.o, kde je jednatelem jistý Michal Provazník.
  • Balando je velmi podobný název jako Zalando, což by mělo pravděpodobně zákazníky zmást. Jedná se však o nedůvěryhodný obchod.

Balando recenze: Rizikový e-shop, před kterým ČOI varuje

Balando je český e-shop, který nabízí široký výběr zboží od oblečení a elektroniky až po domácí potřeby. Často nabízí slevy až do výše 70 % a rychlé doručení. Zní to jako skvělá nabídka, ale jak je to s kvalitou zboží a zákaznickým servisem? Ve skutečnosti úplně jinak, než e-shop slibuje.

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nákupem v tomto e-shopu. Podle ČOI je Balando rizikovým e-shopem, který porušuje práva spotřebitelů. ČOI e-shop Balando prověřovala v roce 2023. Inspekce zjistila, že e-shop porušuje několik zákonů, včetně:

  • Zákona o ochraně spotřebitele, který upravuje práva spotřebitelů při nákupu zboží a služeb.
  • Zákona o elektronickém obchodě, který upravuje podmínky pro provozování elektronického obchodu.
  • Zákona o obchodních podmínkách, který upravuje obsah a formu obchodních podmínek.

Mezi nejčastější porušení, která ČOI zjistila, patří:

  • Nedodržení lhůt pro vyřízení reklamací.
  • Nevrácení peněz za reklamované zboží.
  • Nesplnění povinností informovat spotřebitele o jejich právech.

ČOI e-shopu Balando uložila pokutu ve výši 1,5 milionu korun. E-shop však pokutu neuhradil a ČOI podala žalobu k soudu. Také recenze a zkušenosti zákazníků s Balando potvrzují, že je e-shop rizikový. Internetový obchod Balando podle obchodního rejstříku patří společnosti EcomWire Factory s.r.o, kde je jednatelem jistý Michal Provazník.

Proč nenakupovat na Balando

Kromě negativních recenzí zákazníků a varování ČOI si můžete na první pohled všimnout, že zboží nápadně připomíná internetová tržiště typu Aliexpress či eBay. S velkou pravděpodobností se jedná o přeprodej z těchto platforem – ale samozřejmě s cenovou přirážkou. Pokud se vám líbí nějaké zboží na Balando, doporučuji vám najít si jej na již zmíněném Aliexpressu či eBay a objednat jej tam. Zboží nejspíš koupíte levněji a budete mít v účtu napsané datum, kdy vám zboží zhruba dorazí.

Na internetových fórech a sociálních sítích se objevují stovky stížností zákazníků, kteří si stěžují na nekvalitní zboží, které se rychle rozpadne, pomalu a neochotně řešené reklamace a také neochotu e-shopu vrátit zákazníkovi peníze.

Nákup na tomto e-shopu vám důrazně nedoporučuji. Pokud ale přesto chcete objednávku udělat, před nákupem si přečtěte recenze a důkladně si prohlédněte nabízené zboží. Pokud nebudete spokojeni se zbožím nebo se zákaznickým servisem, můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci.

Přečtěte si některé konkrétní zkušenosti zákazníků s e-shopem Balando:

„Zboží bylo nekvalitní a rychle se rozbilo. Reklamaci jsem musel řešit několik týdnů a nakonec mi peníze nevrátili,“ napsal jeden ze zákazníků. „Zboží bylo poměrně kvalitní, ale dorazilo až po 14 dnech. Zákaznický servis byl pomalý a neochotný,“ uvádí další zákazník. „Zboží jsem objednal s garancí doručení do 24 hodin. Zboží dorazilo až po týdnu a navíc bylo poškozené,“ přidávali se další a další zákazníci, kteří měli s e-shopem Balando negativní zkušenost.

ČOI varuje spotřebitele před nákupem v e-shopu Balando. E-shop porušuje práva spotřebitelů a není spolehlivý.

Podobné články:

Bonky e-shop: Recenze, zkušenosti, reklamace

Rivalenti recenze a zkušenosti: Jedná se o podvod?

12 tipů, jak nakupovat na Aliexpressu 2023: Recenze, zkušenosti, clo

11 tipů, jak nakupovat na eBay: recenze, clo

Temu recenze: Kvalita zboží, bezpečnost platby a zkušenosti

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!