Publikováno 1. března 2024

Fruugo recenze: Podvod, nebo seriózní e-shop?

Fruugo recenze: Podvod, nebo seriózní e-shop?

Fruugo je online obchod, který v poslední době zaujal spoustu lidí pro svůj široký sortiment a zajímavé ceny. Jaké jsou na Fruugo recenze, jak na obchod reagují zákazníci a jaké jsou jejich zkušenosti?

  • Fruugo není vyloženě podvodný e-shop, na druhou stranu zde ale nenakoupíte příliš kvalitní zboží. Ceny často neodpovídají kvalitě a zejména oblečení se nakupovat nevyplatí vůbec (umělé a nekvalitní materiály).
  • Problém může nastat v případě, že vám zboží nedorazí, bude poškozené nebo vám nebude vyhovovat kvalita. Reklamace nebo vrácení peněz se pravděpodobně nedočkáte, což potvrzují i nespokojení zákazníci.
  • Doručení zásilek z Fruugo trvá několik týdnů, může se ale jednat i o měsíce a zásilka vám nemusí dorazit vůbec.

Fruugo recenze: Podvod, nebo seriózní e-shop?

Fruugo je další z internetových obchodů, které fungují jako online tržiště či marketplace. Ačkoliv vypadá jako běžný e-shop, jedná se pouze o zprostředkovatele obchodu. Ve skutečnosti je tímto webem nabízené zboží prodávané mnoha obchodníky, kteří pocházejí nejčastěji z Číny. Tím se tedy vysvětluje nekvalitní zboží i dlouhá dodací doba, která může být měsíc a víc.

Fruugo nápadně připomíná další weby, které fungují na stejném principu (Balando, Joot, Mollio a další rizikové e-shopy). Fruugo však narozdíl od těchto webů (alespoň prozatím) není uveden na seznamu e-shopů, před kterými varuje Česká obchodní inspekce (ČOI).

Fruugo ale oproti jiným online tržištím na svém webu jasně popisuje, že se jedná o nákup ze zahraničí a uvádí informace o své společnosti, což jsou informace, které podvodné a rizikové weby často na svých stránkách uvedeny nemají.

Zákazníci by vám nákup na Fruugo nejspíš nedoporučili. Pokud čekáte, že zde velmi výhodně nakoupíte, užijete si kvalitní zboží a brzy uděláte další objednávku, nejspíš to tak bohužel nebude. Zboží z podobných tržišť je sice velmi levné, ale také nekvalitní. Důrazně nedoporučuji objednávat na Fruugo pleťovou kosmetiku, elektroniku, oblečení a ani věci jako jsou lahve, příbory, misky a hračky pro zvířata a podobně. Tyto produkty jsou vyrobeny z nekvalitního plastu (a jiných materiálů) a jsou často toxické.

Ptáte se, jestli se zde vyplatí nakoupit? To je nejspíš na vás. Osobně bych nakoupila spíše na Aliexpressu, kde se nachází stejné zboží (a nejspíš i levnější) – máte tak jistotu, že nakoupíte přímo u zdroje a nebudete nakupovat přes nějaké prostředníky.

Fruugo reklamace a vrácení zboží

Pokud vám balíček už delší dobu nedorazil, nebo naopak dorazil poškozený či nekvalitní, nejspíš byste jej chtěli reklamovat. Nechci vás strašit, ale reklamace se na Fruugo s největší pravděpodobností nedočkáte. Komunikace s e-shopem či obchodníky je v případě potíží špatná, navíc Fruugo se předem vzdává odpovědnosti za vzniklé potíže. To se všechno píše v obchodních podmínkách, se kterými souhlasíte v době potvrzení objednávky. Fruugo také uvádí, že nákup je na vlastní nebezpečí.

„Výslovně berete na vědomí a souhlasíte s tím, že neneseme odpovědnost za případné škody, ať už přímé nebo nepřímé…“ · 

Fruugo.cz

👆🏼A tohle je jeden úryvek z obchodních podmínek na Fruugo. Pokud si vážíte svých peněz a psychického zdraví, nákupu na Fruugo se vyhněte. Ať už vám balíček dorazí nebo ne, s největší pravděpodobností nebudete spokojeni. Zboží podle zákazníků často neodpovídá popisu, dorazí nekompletní či je velmi nekvalitní.

Podobné články:

Jak nakupovat na Aliexpressu – recenze, zkušenosti, clo

Nákupy z Číny – Kolik zaplatíte za clo a DPH

4.2/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!