Publikováno 23. listopadu 2023 | Aktualizováno 5. prosince 2023

Booho.cz recenze a zkušenosti: Na tento e-shop si dejte pozor

Booho.cz recenze a zkušenosti: Na tento e-shop si dejte pozor

Booho.cz je e-shop, který se tváří jako český, ale není tomu tak. Nabízí velký výběr zboží, jenže recenze nejsou pozitivní. V tomto článku se zaměřím na Booho, recenze a zkušenosti zákazníků.

  • Booho.cz je rizikový e-shop, se kterým mají stovky zákazníků negativní zkušenost. O své recenze se podělili i s dalšími lidmi a mnoho z nich kontaktovalo Českou obchodní inspekci (ČOI).
  • Ačkoliv tam vypadá, Booho není český e-shop, ale nákupní galerie, která své zboží odesílá z Číny. Proto zboží nemusí být kvalitní a může se stát, že zákazníkovi vůbec nedorazí.
  • Provozovatel e-shopu Booho je firma Hermes Hestia, s. r. o., jejímž jednatelem je jistý Alexandr Kiss.

Booho.cz recenze a zkušenosti: Na tento e-shop si dejte pozor

Internetový obchod Booho.cz je rizikový e-shop, který se sice tváří jako český, ale ve skutečnosti je provozován ze zahraničí. Tento obchod vypadá na první pohled poměrně lákavě, protože nabízí velký výběr zboží jako je oblečení, obuv, doplňky a dokonce i elektroniku. Pojďte se semnou podívat na recenze e-shopu, který nemá příliš dobrou pověst.

E-shop Booho.cz uvádí jako svého provozovatele společnost Hermes Hestia, s. r. o. se sídlem společnosti na virtuální adrese Příčná 1892/4, Nové Město (Praha 1), jejímž jednatelem je jistý Alexandr Kiss.

Všechno nasvědčuje tomu, že se ve skutečnosti nejedná o český e-shop, ale o prodejní galerii, kde se nachází spousta obchodníků – většinou čínských. To znamená, že se tak e-shop Booho může vyvarovat také odpovědnosti za to, že vám nedorazí zboží (nebo peníze za vaši objednávku zpět).

Booho.cz je rizikový e-shop: ČOI před nákupem varuje

Nejen zákazníci, ale i Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před nákupem na e-shopu Booho.cz, který označila za rizikový. Celou zprávu si můžete přečíst níže v přiložené fotografii.

Booho cz recenze a zkušenosti, rizikový e-shop, ČOI
ČOI varuje před nákupem na e-shopu Booho.cz

Booho.cz recenze zákazníků

Zákazníci, kteří nakoupili na e-shopu Booho.cz nemají pozitivní zkušenosti. Spousta z nich se musela obrátit na Českou obchodní inspekci, protože s nimi e-shop po zaplacení objednávky přestal komunikovat. Níže se můžete podívat na některé z recenzí zákazníků:

  • „Zboží nedorazilo ani po 3 měsících. Po urgencích mi bylo řečeno, že zásilka byla odeslána zpět, ale doklad o tom jsem nedostala. Peníze mi také nevrátili.“
  • „Zboží, které jsem si objednala, bylo úplně jiné než na fotce. Bylo roztrhané a zašpiněné. Reklamaci mi zamítli.“
  • „Chtěla jsem vrátit zboží, které mi bylo malé. E-shop mi však řekl, že zboží nelze vrátit, protože je to dárek.“ (Čínské e-shopy někdy posílají zboží jako dárek, aby se tak vyhnuli placení cla, pozn. red.)

E-shopy s podobným zbožím za nižší cenu:

Na e-shopu Booho.cz vám nedoporučuji nakupovat. Místo toho si můžete vybrat jiné nákupní galerie se stejným zbožím, které jsou spolehlivé a v případě komplikací vám nabídnou reklamaci či kompenzaci nákupu. Patří mezi ně například Aliexpress, eBay či Amazon.

Podobné články:

12 tipů, jak nakupovat na Aliexpressu: Recenze, zkušenosti a clo

11 tipů, jak nakupovat na eBay: Recenze, clo

Joot recenze: Před tímto e-shopem varuje i ČOI

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.