Publikováno 27. února 2024

Noreo recenze: Podivný e-shop, před kterým ČOI varuje

Noreo recenze: Podivný e-shop, před kterým ČOI varuje

Noreo je e-shop zaměřující se na doplňky pro kvalitní spánek. Ačkoliv se tváří jako důvěryhodný a populární obchod, realita může být úplně jiná. Na následujících řádcích si posvítím na Noreo.cz a podívám se na recenze a zkušenosti zákazníků, kteří už zde nakoupili.

  • Noreo na první pohled působí jako český e-shop, adresa pro vrácení zboží však směřuje do Litvy.
  • Noreo nemá na svém webu uvedeny informace o majiteli a e-shop funguje zcela anonymně. To nevypadá vůbec důvěryhodně a i Česká obchodní inspekce (ČOI) před nákupem na těchto stránkách varuje.
  • Nákup na e-shopu Noreo.cz vám důrazně nedoporučuji, nelze totiž zajistit, že vám zboží dorazí a ani to, že bude kvalitní. Jelikož o sobě Noreo neuvádí žádné informace, není jisté ani to, jestli by vám byla uznána reklamace.

Noreo recenze: Podivný e-shop, před kterým ČOI varuje

Na e-shopu Noreo najdete produkty, mezi které patří hedvábný povlak na polštář, maska na spaní, povlečení z eukalyptu či hedvábná čepice na spaní. Na první pohled si lze všimnout, že zboží rozhodně není levné. Povlak na polštář za téměř tisícovku a povlečení za čtyři tisíce opravdu není levná záležitost, takže je na místě si nákup dvakrát rozmyslet.

Pochybný e-shop, ceny produktů i recenze

Jelikož e-shop neuvádí informace o sobě ani o svém dodavateli, upřímně nevěřím tomu, že se jedná o kvalitní zboží, které odpovídá takto vysoké ceně. Proč? To si hned vysvětlíme.

Noreo.cz na mě působí tak, že přeprodává z Číny obyčejné (například) povlaky z polyesteru, jejichž výrobní cena je pár korun. Ty pak zabalí do pěkné krabičky a nic netušícím zákazníkům je prodává za přemrštěnou cenu. Ačkoliv se můžu mýlit, tak všechno napovídá tomu, že je to realita – například již zmíněná absence jakýchkoliv informací o dodavateli a prodejci.

Další věc, které absolutně nevěřím, jsou recenze na webu. Ty jsou totiž pochybné úplně nejvíc. Nachází se tam vymyšlená jména (Jarmila Smék, Dagmar Látal, Vlasta Garv, …) lidí, kteří zboží vychvalují až do nebes. Recenze často nedávají smysl (například – pořídila jsem zboží jako dárek, používám jej velmi ráda). Negativní recenze na webu samozřejmě není ani jedna.

Nakoupit, nebo dát ruce pryč?

Nákup na Noreo.cz vám důrazně nedoporučuji. Pochybné recenze, absence důležitých informací o firmě a výrobci dávají jasný signál, že je něco špatně. Pokud by e-shop prodával kvalitní zboží, stál by si za svou kvalitou a nejednal by anonymně. Před nákupem na Noreo.cz varuje dokonce i Česká obchodní inspekce (ČOI), která zde nákup taky nedoporučuje.

A kde místo toho nakoupit povlečení a další doplňky do domácnosti? Zvažte například 4home, Bonami či Vivense.

Podobné články:

Rizikové e-shopy: V těchto obchodech rozhodně nenakupujte

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.