Publikováno 3. října 2023

Rivalenti recenze a zkušenosti: Jedná se o podvod?

Rivalenti recenze a zkušenosti: Jedná se o podvod?

Rivalenti je na první pohled e-shop jako každý jiný. Ve skutečnosti se zboží z tohoto obchodu objednává přímo z Číny a ačkoliv jsou ceny příznivé, nejsou kvalitní. Jedná se o podvod?

  • Rivalenti patří mezi e-shopy, na kterých důrazně nedoporučuji objednávat žádné zboží.
  • Před nákupem na Rivalenti varují zákazníci, kteří sdíleli své negativní zkušenosti, ale také Česká obchodní inspekce, která Rivalenti považuje za rizikový, nedůvěryhodný a nespolehlivý e-shop.
  • Existují stovky negativních recenzí na e-shop Rivalenti, kdy si zákazníci stěžovali zejména na to, že jim zboží vůbec nedorazilo nebo jim dorazilo velmi nekvalitní zboží, které neodpovídá popisu.

Rivalenti: Představení a recenze e-shopu

Rivalenti je internetový obchod, který se na první pohled zdá být klasickým e-shopem, který nijak nevyčnívá. Pozorné oko si ale brzy všimne, že fotografie zboží jsou velice podobné těm, které lze koupit například na Aliexpressu či eBay. A právě z podobných e-shopů zboží pochází – jen s tím rozdílem, že Rivalenti si ke zboží na svých stránkách přičítá marži. Jedná se o e-shop založený na stejném principu jako Bonky.

To samo o sobě ale ještě neříká, že by měl být e-shop Rivalenti vyloženě špatný. Jenže jak je to ve skutečnosti? Potíž je hlavně v celkovém zákaznickém servisu, kvalitě zboží a neschopnosti řešit reklamace. Je také možné, že zboží zákazníkovi nedorazí vůbec, ač si za něj zaplatil. V obchodních podmínkách stojí, že objednávka může dorazit do 365 dnů! V dnešní době by nejspíš málokdo na svou zásilku čekal tak dlouho.

Rivalenti recenze a zkušenosti zákazníků

E-shop Rivalenti se setkává s obrovskou kritikou. Existuje totiž plno zákazníků, kteří si před nákupem bohužel nezjistili všechny potřebné informace a brzy zjistili, že naletěli. Rivalenti totiž nevypadá na e-shop, který by jednal v dobré míře a snažil se řešit případné potíže s objednávkou.

Zákazníci své negativní zkušenosti řeší všude kde se dá. Dokonce jsem narazila na facebookovou skupinu, kde lidé sdílí svou zkušenost a popisují průběh objednávky. Mnohým z nich ani po roce objednané zboží nedorazilo.

Dostupné recenze na portálu Firmy.cz jsou jednoduše řečeno špatné. Firma si vysloužila pouhou jednu hvězdičku a k ní několik stovek recenzí. Zákazníci si stěžují zejména na:

  • Zboží nebylo ani po několika měsících doručeno
  • E-shop Rivalenti se zákazníkem nekomunikuje napřímo, pouze zasílá automatické odpovědi
  • Rivalenti nechce zákazníkům vracet peníze
  • E-shop neuznává reklamace zboží
  • Zboží neodpovídá fotografiím a popisu na webu

Objednávat jakékoliv zboží na e-shopu Rivalenti rozhodně nedoporučuji. Za tímto e-shopem se skrývá společnost Vesta Active s. r. o., která se nepovažuje za prodejce ani zprostředkovatele zboží zakoupeném na Rivalenti. Už to, že firma od zboží prodávaného na svém webu dává ruce pryč, je velmi podezřelé. Pokud se přece jen z nějakého důvodu rozhodnete na Rivalenti nakoupit, doporučuji si důkladně přečíst obchodní podmínky.

Na tento e-shop a firmu upozorňuje i ČOI, která důrazně nedoporučuje nakupovat na Rivalenti, ale ani podobných stránkách, mezi které patří již zmíněné Bonky a dále Vevio a Huglo.

Nejčastější otázky

❓Je možné kontaktovat Rivalenti?

Rivalenti na svých stránkách uvádí mailový a telefonický kontakt, podle zákazníků je však nemožné se spojit s reálným člověkem. Většinou se dočkali pouze automatických odpovědí.

❓Web Rivalenti vypadá důvěryhodně. Kde je tedy problém?

Problém je především v tom, že Rivalenti na svém webu neuvádí pravdivé informace, snaží se vyhnout odpovědnosti a také neřeší to, že zákazníkům objednávka třeba vůbec nedorazila.

❓Je možné od Rivalenti získat peníze za mou objednávku zpět?

To nedokážeme posoudit. Plno zákazníků však uvádí, že své peníze a ani objednávku neviděli několik měsíců a pravděpodobně je už ani nezískají.

3.9/5 - (107 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.