Publikováno 17. listopadu 2023 | Aktualizováno 5. prosince 2023

Joot recenze: Před tímto e-shopem varuje i ČOI

Joot recenze: Před tímto e-shopem varuje i ČOI

Joot je český e-shop, který prodává zboží z Číny. Podívejte se recenze a zkušenosti zákazníků na tento obchod, před kterým varuje i ČOI.

  • Joot je nákupní galerie, kde je nabízeno zboží od (většinou) čínských obchodníků, kteří po vytvoření objednávky odešlou zboží na vaši adresu. To, jestli dorazí do cíle, není jisté.
  • Provozovatelem webu je společnost Athena & BI Group s.r.o. je jistý Michal Provazník, který vlastní i další nedůvěryhodné internetové obchody
  • V článku vysvětluji, proč byste na webu Joot.cz neměli nic objednávat a kde místo toho zboží objednat.

Joot je podivný internetový obchod, který na první pohled působí docela důvěryhodně, ve skutečnosti však nemá příliš dobré recenze. Posvítila si na něj i Česká obchodní inspekce (ČOI), která zde nákup důrazně nedoporučuje a označila e-shop i majitele za nedůvěryhodné.

Tento e-shop nemá zboží fyzicky u sebe na skladě, ale jedná se o tzv. nákupní galerii – jakmile si zákazník na Joot.cz objedná zboží, teprve v tu chvíli bude objednáno od čínských obchodníků. V praxi to znamená, že doručení trvá několik týdnů až měsíců a je možné, že nedorazí vůbec. Za to ale Joot údajně neodpovídá a dává ruce pryč i od případných reklamací. Často se tedy stává, že zákazníkovi nedorazí ani zboží, ani jeho peníze a nezbývá mu nic jiného, než se obrátit na ČOI.

Provozovatelem Joot je firma Athena & BI Group s.r.o., jejímž jednatelem je údajný Michal Provazník. Ten je zapsán jako jednatelem dalších firem, například té, která vlastní e-shop Balando, před kterým ČOI také varuje.

V internetovém obchodě Joot nakupovat rozhodně nedoporučuji. Místo toho můžete nakoupit přímo v některé z čínských nákupních galerií, které jsou mnohem důvěryhodnější než samotný e-shop Joot. Jedná se například o Aliexpress, eBay a nebo Amazon, kde je nejkratší dodací lhůta.

Podobné články:

Balando recenze: Rizikový e-shop, před kterým ČOI varuje

Bonky e-shop: Recenze, zkušenosti, reklamace

Rivalenti recenze a zkušenosti: Jedná se o podvod?

12 tipů, jak nakupovat na Aliexpressu 2023: Recenze, zkušenosti, clo

11 tipů, jak nakupovat na eBay: recenze, clo

3.7/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.