Publikováno 22. listopadu 2023

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

Nacházíte se v Praze a nevíte, kam na jídlo? Připravila jsem 16 tipů, díky kterým budete vědět, kam si zajít na oběd, večeři nebo pivo, víno či dort.

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

Praha je krásné město s bohatou historií a kulturou a vždy je radost ji navštívit. Kromě toho je také naprosto perfektním místem pro milovníky dobrého jídla. V Praze najdete restaurace všech cenových kategorií, které nabízejí kuchyně z celého světa. Pojďte se podívat na 16 z nejlépe hodnocených restaurací v Praze, kam si můžete zajít na jídlo.

1) U Houmra

Restaurace u Houmra se nachází poblíž náměstí Míru v Praze. Pochutnáte si zde zejména na české kuchyni – například si dáte marinovanou krkovičku, tatarský biftek či smažený sýr. Do restaurace si můžete zajít na polední menu a nebo klidně i na večeři – svůj svůj si můžete rezervovat i online.

Adresa: Šumavská 20, 120 00 Praha 2

2) Pivnice U Sadu

Pivnice U Sadu nabízí velký výběr nejen piva, ale i dalších alkoholických nápojů. Co se týče jídla, dáte si zde pořádné burgery, sendviče či hot dogy. Z nabídky vlastních piv si můžete dát Sádek Vaněk 1988, Sádek 11° či Sádek English Pale Ale.

Adresa: Škroupovo nám. 1282/5, 130 00 Praha 3-Žižkov

3) U Tellerů

Restaurace U Tellerů nabízí zejména českou kuchyni, ochutnáte zde ale i světovou kuchyni a zajímavé předkrmy, jako je například foie gras creme brulée či roastbeef na opečeném chlebu. Pokud máte chuť na něco lehčího, v nabídce restaurace najdete také saláty.

Adresa: Národní 364/39, 110 00 Praha 1

4) Café Chloe Praha

Kavárna Café Chloe Praha sice nepatří přímo mezi restaurace, je však v Praze velmi oblíbená. Její design je laděn do růžové barvy a je to perfektně fotogenické místo, kde si dáte výbornou kávu a dort. Ideální v případě, kdy nemáte velký hlad, ale honí vás mlsná. Kavárna má více poboček, které najdete na několika tramvajových a metro zastávkách.

Adresa: Senovážné náměstí 21, Praha 1

5) U Pinkasů

Restaurace U Pinkasů rozhodně patří mezi oblíbené restaurace v Praze. Nachází se na Jungmannově náměstí na Praze 1 a v jídelním lístku najdete pouze českou kuchyni. K té nesmí chybět poctivé české pivo, v restauraci si však vyberete i z několika druhů vína, likérů a destilátů.

Adresa: Jungmannovo nám. 15/16, 110 00 Praha 1

6) Hemingway Bar

Hemingway Bar se nachází v centru Prahy a je to ideální místo, kam si můžete zajít na jakýkoliv alkoholický drink. V baru mají dobré pivo, víno, ale i výjimečné koktejly a vlastně cokoliv, na co máte chuť. Je však třeba počítat s tím, že se bar nachází v centru a ceny jsou zde vysoké.

Adresa: Karoliny Světlé 26, 110 00 Staré Město

7) Eska Karlín

Pekárna Eska v Karlíně je místem, kam si můžete v Praze zajít na dobrou snídani. Není to daleko tramvají, metrem, ale ani pěšky, pokud se chcete projít a užít si pohled na tuto krásnou část Prahy. V pekárně Eska mají perfektní chleba, ale jejich pestré snídaně vám pravděpodobně učarují nejvíc.

Adresa: Pernerova 49, 186 00 Praha 8-Karlín

8) Lokál

Restaurace Lokál se nachází na několika místech v Praze. Například v Dlouhé ulici nebo v Karlíně. Patří mezi nejoblíbenější restauraci mezi místními, kam si můžete zajít na jídlo, ale klidně jen třeba na pivo. A co si zde dáte? Pochopitelně hlavně české jídlo, mezi které patří třeba oblíbený smažený sýr.

9) Café Louvre

Restaurace Café Louvre by neměla uniknout vaší pozornosti. Jedná se o podnik s velkou historií, jejíž návštěva je velkým zážitkem. Dáte si zde snídani, oběd i večeři, takže můžete přijít v jakoukoliv denní dobu. Café Louvre totiž každý den zavírá až ve 23:30. Po jídle nevynechejte výborný dezert a nebo domácí zmrzlinu.

Adresa: Národní 22, 110 00 Nové Město

10) Sia Restaurant

Restaurace Sia je asijská restaurace na vysoké úrovni, která vás nezklame. Vaří zde zkušení kuchaři, kteří pochází z nejrůznějších koutů Asie. Svou návštěvu si můžete naplánovat předem a rezervovat si stůl, abyste měli jistotu, že na vás nějaký zbyde.

Adresa: Šporkovský palác, V Celnici 1034/6, 110 00 Nové Město

11) Restaurace Aia

Aia je gruzínská restaurace, která nabízí bohatý výběr nejrůznějších jídel. Dáte si zde třeba kebab, khinkali, khachapuri a další. Všechna jídla jsou připravována z čerstvých a kvalitních surovin podle tradičních gruzínských receptů.

Adresa: Sokolovská 2288, 180 00 Praha 8-Libeň

12) Grand Cru Restaurant

Grand Cru je luxusní restaurace a vinárna nacházející se v centru Prahy, která byla otevřena v roce 2004. nabízí moderní českou a francouzskou kuchyni. Restaurace je známá svým důrazem na detail a perfektní zpracování surovin.

Adresa: Lodecká 1181, Petrská čtvrť, 110 00 Praha 1

13) The Eatery

Restaurace The Eatery v Holešovicích je velmi oblíbená. Je populární nejen mezi místními, ale i mezi turisty. Najdete ji v Holešovicích a pochutnáte si tam na zdravém, pestrém jídle, ale i na degustačním menu a dobré české klasice.

Adresa: U Uranie 18, 170 00 Praha 7-Holešovice

14) U Rohatejch

Restaurace U Rohatejch se nachází v srdci Žižkova a mezi místními obyvateli je velmi oblíbená. Počítejte s tím, že si zde dáte jídla jako kuřecí řízek, smažený sýr nebo hovězí guláš. Žíznit zde však určitě nebudete. Před návštěvou si vyberte hotovost, protože zde bohužel nezaplatíte kartou.

Adresa: Roháčova 1681/10, 130 00 Praha 3

15) L’Osteria

V restauraci L’Osteria si dáte výborné těstoviny, pizzu, saláty a další italské jídlo včetně dezertů, které si zamilujete. Tato restaurace je v Praze velmi oblíbená a nabízí také rozvážku domů.

Adresa: Budova DRN, Národní 135/14, 110 00 Nové Město

16) Portfolio restaurant

V Portfolio restaurant si vybere každý náročný zákazník. Nabízí mezinárodní kuchyni a zaujme vás také moderní interiér, kde se budete cítit výjimečně. Tato restaurace poskytuje služby na vysoké úrovni, proto očekávejte vyšší ceny.

Adresa: Lannův Palác, Havlíčkova 1030/1, 110 00 Praha 1

Podobné články:

50 tipů, co dělat v Praze: Místa, která stojí za to vidět

5/5 - (14 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!