Publikováno 22. listopadu 2023 | Aktualizováno 14. května 2024

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

Nacházíte se v Praze a nevíte, kam na jídlo? Připravila jsem 16 tipů, díky kterým budete vědět, kam si zajít na oběd, večeři nebo pivo, víno či dort. U jednotlivých restaurací najdete i jejich hodnocení a adresu, aby bylo vaše rozhodování ještě jednodušší.

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

Praha je krásné město s bohatou historií a kulturou a vždy je radost ji navštívit. Kromě toho je také naprosto perfektním místem pro milovníky dobrého jídla. V tomto městě najdete restaurace všech cenových kategorií, které nabízejí kuchyně z celého světa. Pojďte se podívat na 16 nejlépe hodnocených restaurací v Praze, kam si můžete zajít na jídlo klidně hned.

1) U Houmra

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restaurace u Houmra se nachází poblíž náměstí Míru v Praze 2. Pochutnáte si zde zejména na české kuchyni – například si dáte marinovanou krkovičku, tatarský biftek či smažený sýr. Do restaurace si můžete zajít na polední menu a nebo klidně i na večeři – svůj svůj si můžete rezervovat i online, což doporučuji, protože zde bývá poměrně rušno.

Venku se nachází příjemné posezení, můžete se posadit ale i dovnitř, kde je sice menší prostor, ale to vám vynahradí dobré jídlo, velké porce a milá obsluha. Restaurace má velmi pozitivní hodnocení zákazníků, kteří si pochvalují chuť jídla i veškeré služby. Počítejte však s tím, že v restauraci podávají zejména smažená jídla.

Adresa: Šumavská 20, 120 00 Praha 2

2) Pivnice U Sadu

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Pivnice U Sadu nabízí velký výběr nejen piva, ale i dalších alkoholických nápojů. Co se týče jídla, dáte si zde pořádné burgery, sendviče či hot dogy. Z nabídky vlastních piv si můžete dát Sádek Vaněk 1988, Sádek 11° či Sádek English Pale Ale. Venku před pivnicí se nachází lavice, abyste si mohli v teplejších měsících užít čerstvý vzduch.

Podnik vás zaujme svým originálním interiérem, ve kterém visí na strope třeba židle nebo sáně. Pokud si nepotrpíte na moderní design a raději oceníte jedinečnost, bude se vám tady líbit. Nenechte se odradit prvotním dojmem, jídlo je zde podle zákazníků skutečně výborné.

Adresa: Škroupovo nám. 1282/5, 130 00 Praha 3-Žižkov

3) Restaurace U Tellerů

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Restaurace U Tellerů nabízí zejména českou kuchyni, ochutnáte zde ale i světovou kuchyni a zajímavé předkrmy, jako je například foie gras creme brulée či roastbeef na opečeném chlebu. Pokud máte chuť na něco lehčího, v nabídce restaurace najdete také saláty.

Interiér restaurace je moderní, stylový a to se dá říct i o jídle, které na talíři vypadá krásně. A co teprve ta chuť? Tu už musíte vyzkoušet sami. Restauraci a její jedinečnou atmosféru pozitivně hodnotí i velmi nároční zákazníci.

Adresa: Národní 364/39, 110 00 Praha 1

4) Café Chloe Praha

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Kavárna Café Chloe Praha sice nepatří přímo mezi restaurace, je však v Praze velmi oblíbená. Její design je laděn do růžové barvy a je to perfektně fotogenické místo, kde si dáte výbornou kávu a dort. Ideální v případě, kdy nemáte velký hlad, ale honí vás mlsná. Kavárna má více poboček, které najdete na několika tramvajových a metro zastávkách. Prozkoumejte i další skvělé kavárny v Praze.

Adresa: Senovážné náměstí 21, Praha 1

5) Restaurace U Pinkasů

Hodnocení: 4,2 ⭐️

Restaurace U Pinkasů rozhodně patří mezi nejoblíbenější restaurace v Praze. Její historie sahá až do roku 1843 a nachází se na Jungmannově náměstí v Praze 1. V jídelním lístku najdete pouze českou kuchyni, k té nesmí chybět poctivé české pivo. V restauraci si však vyberete i z několika druhů vína, likérů a destilátů. Do této restaurace jezdí lidé i z větší dálky, takže její návštěvu určitě nevynechejte.

Adresa: Jungmannovo nám. 15/16, 110 00 Praha 1

6) Hemingway Bar

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Hemingway Bar se nachází v centru Prahy a je to ideální místo, kam si můžete zajít na jakýkoliv alkoholický drink. V baru mají dobré pivo, víno, ale i výjimečné koktejly a vlastně cokoliv, na co máte chuť. Je však třeba počítat s tím, že se bar nachází v centru a ceny jsou zde vysoké. Mrkněte se i na další oblíbené bary v Praze.

Adresa: Karoliny Světlé 26, 110 00 Staré Město

7) Eska Karlín

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Pekárna Eska v Karlíně je místem, kam si můžete v Praze zajít na dobrou snídani. Není to daleko tramvají, metrem, ale ani pěšky, pokud se chcete projít a užít si pohled do této krásné části Prahy. V pekárně Eska mají perfektní chleba, ale jejich pestré snídaně vám pravděpodobně učarují nejvíc.

Adresa: Pernerova 49, 186 00 Praha 8-Karlín

8) Lokál

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Restaurace Lokál se nachází na několika místech v Praze. Například v Dlouhé ulici nebo v Karlíně. Patří mezi nejoblíbenější restauraci mezi místními, kam si můžete zajít na jídlo, ale klidně jen třeba na pivo. A co si zde dáte? Pochopitelně hlavně české jídlo, mezi které patří třeba oblíbený smažený sýr.

9) Café Louvre

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Restaurace Café Louvre by neměla uniknout vaší pozornosti. Jedná se o podnik s velkou historií, jejíž návštěva je velkým zážitkem. Dáte si zde snídani, oběd i večeři, takže můžete přijít v jakoukoliv denní dobu. Café Louvre totiž každý den zavírá až ve 23:30. Po jídle nevynechejte výborný dezert a nebo domácí zmrzlinu.

Adresa: Národní 22, 110 00 Nové Město

10) Sia Restaurant

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Restaurace Sia je asijská restaurace na vysoké úrovni, která vás nezklame. Vaří zde zkušení kuchaři, kteří pochází z nejrůznějších koutů Asie. Svou návštěvu si můžete naplánovat předem a rezervovat si stůl, abyste měli jistotu, že na vás nějaký zbyde.

Adresa: Šporkovský palác, V Celnici 1034/6, 110 00 Nové Město

11) Restaurace Aia

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Aia je gruzínská restaurace, která nabízí bohatý výběr nejrůznějších jídel. Dáte si zde třeba kebab, khinkali, khachapuri a další. Všechna jídla jsou připravována z čerstvých a kvalitních surovin podle tradičních gruzínských receptů. Jedná se spíše o bistro, podnik funguje také jako polévkárna. Vysoké hodnocení zákazníků však láká k návštěvě.

Adresa: Sokolovská 2288, 180 00 Praha 8-Libeň

12) Grand Cru Restaurant

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Grand Cru je luxusní restaurace a vinárna nacházející se v centru Prahy, která byla otevřena v roce 2004. Nabízí moderní českou a francouzskou kuchyni. Restaurace je známá svým důrazem na detail a perfektní zpracování surovin, v roce 2022 byla dokonce doporučena v Michelin Guide.

Adresa: Lodecká 1181, Petrská čtvrť, 110 00 Praha 1

13) The Eatery

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Restaurace The Eatery v Holešovicích je velmi oblíbená. Je populární nejen mezi místními, ale i mezi turisty. Najdete ji v Holešovicích a pochutnáte si tam na zdravém, pestrém jídle, ale i na degustačním menu a dobré české klasice.

Adresa: U Uranie 18, 170 00 Praha 7-Holešovice

14) U Rohatejch

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restaurace U Rohatejch se nachází v srdci Žižkova a mezi místními obyvateli je velmi oblíbená. Počítejte s tím, že si zde dáte jídla jako kuřecí řízek, smažený sýr nebo hovězí guláš. Žíznit zde určitě taky nebudete. Před návštěvou si vyberte hotovost, protože zde bohužel nezaplatíte kartou.

Adresa: Roháčova 1681/10, 130 00 Praha 3

15) L’Osteria

Hodnocení: 4,3 ⭐️

V restauraci L’Osteria si dáte výborné těstoviny, pizzu, saláty a další italské jídlo včetně dezertů, které si zamilujete. Tato restaurace je v Praze velmi oblíbená a nabízí také rozvážku domů. Podle mnohých zákazníků se zrovna v této restauraci podává nejlepší pizza v Praze. A my se nedivíme. Je skutečně božská!

Adresa: Budova DRN, Národní 135/14, 110 00 Nové Město

16) Portfolio restaurant

Hodnocení: 4,8 ⭐️

V Portfolio restaurant si vybere každý náročný zákazník. Nabízí mezinárodní kuchyni a zaujme vás také moderní interiér, kde se budete cítit výjimečně. Tato restaurace poskytuje služby na vysoké úrovni, proto očekávejte vyšší ceny.

Adresa: Lannův Palác, Havlíčkova 1030/1, 110 00 Praha 1

Podobné články:

Nejlepší pizza v Praze: 12 tipů na nejlepší restaurace

Nejlepší burger v Praze: 12 tipů na nejoblíbenější podniky

Nejlepší cukrárny v Praze: 16 tipů na nejoblíbenější podniky

50 tipů, co dělat v Praze: Místa, která stojí za to vidět

5/5 - (18 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.