Publikováno 30. ledna 2024

Nejlepší pizza v Praze: 12 tipů na nejoblíbenější pizzerie

Nejlepší pizza v Praze: 12 tipů na nejoblíbenější pizzerie

V Praze se nachází desítky (a možná i více) pizzerií, ale bohužel ne ve všech si pochutnáte. Proto jsem připravila 12 tipů na nejlepší pizzerie v Praze, kde si dáte tak skvělou pizzu, že se na ni budete s radostí vracet.

Nejlepší pizza v Praze: 12 tipů na nejlepší pizzerie

Pizza je jedno z nejoblíbenějších jídel a tak není divu, že se to v Praze pizzeriemi jen hemží. Udělala jsem průzkum a zaměřila jsem se na vysoce hodnocené restaurace, které můžete navštívit.

U těch nejlepších pizzerií je často potřeba počítat s vyšší cenou. Pizzu si můžete ale dát i levněji. Pokud chcete ušetřit, mrkněte se na Slevomat, kde si můžete koupit poukaz s až 39% slevou. Pojďte se mrknout na 12 tipů na nejlepší pizzu v Praze.

1) Pizza Loca

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Jedno z míst, kde si dáte zaručeně tu nejlepší pizzu, je rozhodně podnik Pizza Loca. Pizzerie se nachází na Žižkově, takže to není úplně v centru, ale vyplatí se sem vydat. Sníst si ji můžete třeba u památníku Vítkov, který se nachází kousek odtud.

Adresa: Hartigova 72, 130 00 Praha 3-Žižkov

2) Pizzeria Da Pietro

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Pizzeria Da Pietro se nachází na Vinohradech a má to údajně být nejlepší pizza v Česku. Pobočku měli dlouho jen v Plzni, ale už je konečně i v Praze. Najdete zde klasickou italskou pizzu, která chutná jednoduše božsky.

Adresa: Bělehradská 573/61, 120 00 Vinohrady

3) Pizza Famiglia

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Další skvělá pizzerie je opět na Vinohradech, kde se to jimi jenom hemží. Řeč je o podniku Pizza Famiglia, kde mají chuťově tak dobré pizzy, že si vysloužili vysoké hodnocení. Stojí za to sem na pizzu vyrazit? O tom nepochybujte.

Adresa: Náměstí Jiřího z Lobkovic 2311/16, 130 00 Vinohrady

4) Piccola Italia Praha

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Útulná restaurace Piccola Italia Praha se nachází na Žižkově, kde si pochutnáte na pravé italské pizze, těstovinách a dalším jídle včetně vynikajících dezertů, jako je tiramisu. Zákazníci tento podnik hodnotí velmi pozitivně.

Adresa: J. Želivského 1790/35, 130 00 Praha 3-Žižkov

5) La Pizza Nostra

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Pořádně nadýchané okraje, spousta sýru a čerstvé suroviny. To je ve zkratce La Pizza Nostra, jedna z nejoblíbenějších pizzerií v Praze. Je to další a zároveň poslední tip na podnik nacházející se na Vinohradech.

Adresa: Korunní 1740/129, 130 00 Vinohrady

6) Napoletana

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Pokud vás láká neapolská pizza, pak se zaměřte na pizzerii Napoletana. Právě zde najdete pravděpodobně tu nejlepší neapolskou pizzu z celé Prahy. Chuť této pořádné italské pizzy si zamilujete, to vám zaručuju.

Adresa: Zvěřinova 3452/1, 130 00 Strašnice

7) Pizza Nuova

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Restaurace Pizza Nuova se nachází jen pár metrů od obchodního centra Palladium a nachází se ve velmi pěkném prostředí. Pizzerie je dog friendly, takže sem můžete vyrazit klidně i s pejskem. Kromě vynikající pizzy si zde dáte i těstoviny či stejk a vyzkoušet můžete klidně i pizzu na sladko.

Adresa: Revoluční 655/1, 110 00 Staré Město

8) Pepenero Pizza & Pasta

Hodnocení: 4,4 ⭐️

V Pepenero Pizza & Pasta si pochutnáte na skvělé italské kuchyni, nás ale hlavně zajímá pizza. Ta vás rozhodně nezklame. Má tenké a křupavé těsto, a ty nejlepší okraje. Restaurace má moderní interiér, takže za mě je celkově na jedničku. PS: Nezapomeňte si dát jejich dezert Tortino cioccolato!

Adresa: Bílkova 132/4, 110 00 Josefov

9) Pizzerie Pulcinella

Hodnocení: 4,2 ⭐️

Italská Pizzerie Pulcinella se nachází ve Starém Městě a nabízí spoustu jídla. Vás by měla zajímat ale hlavně pizza, která je zde údajně druhá nejlepší v Evropě. Pokud se budete zrovna nacházet v centru, není důvod tuhle dobře hodnocenou pizzerii nevyzkoušet.

Adresa: Melantrichova 465/11, 110 00 Staré Město

10) SASY The Original

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Skvělou pizzu, salát s mozzarelou di buffala, focacciu a dokonce i smaženou pizzu ochutnáte v restauraci SASY The Original, která se nachází ve velmi pěkném prostředí ve Starém Městě. Restaurace je zákazníky vysoce hodnocená, a tak si můžete být jisti, že vás její návštěva nezklame.

Adresa: Na Příkopě 391/7, 110 00 Staré Město

11) San Carlo Malá Strana

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Restaurace San Carlo na Malé Straně hrdě uvádí, že jejich pizza je nejlepší neapolská pizza v Praze. Už na první pohled nejspíš uvěříte, že je to pravda. Restaurace má stylový interiér, který vás téměř okamžitě přenese do Itálie.

Adresa: Tržiště 369/7, 118 00 Malá Strana

12) Grosseto Anděl

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Krásná restaurace Grosseto se zahrádkou se nachází na Andělu v Praze. Pochutnáte si na výborné pizze, těstovinách, ale i rizotu, rybách a skvělých dezertech. Z centra to není příliš daleko a pokud si chcete užít výhled na Vltavu, zvládnete to i pěšky.

Adresa: Anděl City, Radlická 3179/1e, 150 00 Praha 5-Anděl

5/5 - (9 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.