Publikováno 2. února 2024

Nejlepší cukrárna v Praze: 16 tipů na nejoblíbenější podniky

Nejlepší cukrárna v Praze: 16 tipů na nejoblíbenější podniky

Když vás začne honit mlsná, není nic lepšího než vyrazit do cukrárny a dát si ten nejlahodnější dezert z nabídky. Připravila jsem 16 tipů na nejlepší cukrárny v Praze, které si zamilujete.

Nejlepší cukrárna v Praze: 16 tipů na nejoblíbenější podniky

Která je ta nejlepší cukrárna v Praze? Není možné vybrat jen jednu, protože každá má jiné dezerty, atmosféru i prostory, ve kterých se nachází. Prozkoumala jsem všechny pražské cukrárny a vybrala jsem 16 nejlepších, které jsou nejlépe hodnocené a do kterých se zákazníci s chutí vrací. Pojďte se na ně podívat.

1) Cukrář Skála

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Cukrářství Skála patří mezi nejlépe hodnocené cukrárny a má rovnou dvě pobočky přímo v centru Prahy. Jednu najdete v Novém Městě v ulici V Celnici, druhou ve Starém Městě v Dlouhé ulici. Těšit se můžete na výjimečně lahodné dezerty, které udělají radost nejenom chutí, ale i na pohled.

Adresa: V Celnici 1034/6, 110 00 Nové Město / Dlouhá 727/39, 110 00 Staré Město

2) Enhartova cukrárna Vinohrady

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Oblíbená Enhartova cukrárna se nachází na Vinohradech a své dezerty zákazníkům nabízí už od roku 1937. Na místě si můžete vybírat z velkého druhu dezertů, lze si ale také objednat dorty na zakázku – klasické, mini, dětské, i svatební. Pobočku Enhartovy cukrárny najdete také na adrese M. Horákové 387/56, 170 00 Praha 7-Holešovice. Pobočka v ulici Vodičkova na Praze 1 byla trvale uzavřena.

Adresa: Vinohradská 2022/125, 130 00 Praha 3-Vinohrady

3) Alchymista

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Cukrárna Alchymista existuje už od roku 1998 a za tu dobu se stala jednou z jednoblíbenějších cukráren v Praze. Rozhodně sem vyražte v teplejších měsících, kdy si svůj dezert můžete sníst v nádherné zahrádce, která je plná zeleně a působí velmi uklidňujícím dojmem. Abyste měli jistotu, že se pro vás najde stůl, doporučuji si jej rezervovat online.

Adresa: Jana Zajíce 975/7, 170 00 Praha 7-Bubeneč

4) Cukrárna Fairy Tale Bakery

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Cukrárna Fairy Tale Bakery se nachází v pražské Libni. Svým zákazníkům slibuje dezerty z vysoce kvalitních surovin, které poznáte na lahodné chuti. Některé z dezertů si můžete prohlédnout ještě před samotnou návštěvou cukrárny i na jejich e-shopu.

Adresa: Drahobejlova 2473/40, 190 00 Praha 9-Libeň

5) Ovocný Světozor

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Podnik Ovocný Světozor má pobočky po celé Praze, v centru můžete vyrazit třeba do té v ulici Vodičkova. Ochutnat můžete nejen dezerty, ale také zmrzlinu, čerstvý džus nebo obložené chlebíčky.

Adresa: Vodičkova 39, 110 00 Nové Město

6) Cukrárna Myšák

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Cukrárna Myšák byla založena již v roce 1919 a nachází se ve velmi stylovém a moderním prostředí, které je zážitkem samo o sobě. A to myslím tak, že se vám při vychutnávání dortíku bude nad hlavou vznášet křišťálový lustr. Hlavní jsou však dezerty, které jsou pohlazení na duši pro každého milovníka sladkého. Ochutnat můžete i jejich vyhlášené dukátové buchtičky s krémem.

Adresa: Vodičkova 710/31, Nové Město, 110 00 Praha

7) Votre plaisir

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Cukrárna Votre plaisir se nachází v Praze na Malé Straně a jak už název napovídá, tato cukrárna je ovlivněna francouzskou cukrářskou scénou. Dezerty jsou krásné, ale chuťově ještě lepší! Nezbývá nic jiného než alespoň jeden z nich vyzkoušet a přesvědčit se na vlastní chuť.

Adresa: Klimentská 1246/1, 110 00 Nové Město

8) Cukrkávalimonáda

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Cukrárna Cukrkávalimonáda se nachází na Malé Straně v Praze a svým názvem v mnohých evokuje vzpomínky na dětství. Podobné to je i s jejimi dezerty, protože si zde můžete dát vanilkový věneček s jahodami, harlekýn, ale i domácí koláče či štrůdl a mnoho dalších dobrot.

Adresa: Lázeňská 7, 118 00 Malá Strana

9) Cukrárna U Knoflíčků

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Cukrárna U Knoflíčků je oblíbená i díky svým dezertům, které nabízí ve dvou velikostech – standardní a mini. V cukrárně si zákazníci mohou pochutnat na tradičních i netradičních dezertech, díky čemuž si vybere skutečně každý.

Adresa: Újezd 412, 118 00 Malá Strana

10) Cukrárna Saint-Tropez

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Tahle cukrárna rozhodně nemohla chybět na seznamu nejlepších cukráren v Praze. Poctivé české i francouzské zákusky ochutnáte v cukrárně Saint-Tropez, která se nachází v ulici Karmelitská na Malé Straně. Dezerty jsou tak nádherné, že vám možná bude líto je sníst.

Adresa: Karmelitská 20, 110 00 Malá Strana

11) Cukrárna Buchta – bezlepkové cukrářství

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Ať už nemůžete jíst lepek a nebo zkrátka nechcete, můžete se vydat do podniku Cukrárna Buchta, kde objevíte kouzelné dezerty bez špetky lepku. Nejedná se o žádné obyčejné zákusky, ale skutečná mistrovská díla. Tato cukrárna má téměř perfektní hodnocení od zákazníků, takže rozhodně stojí za návštěvu.

Adresa: Národní obrany 824/35, 160 00 Praha 6-Bubeneč

12) Cukrárna Mučenka

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Nebudu vás dlouze napínat – jedna z dalších nejlépe hodnocených cukráren v Praze je Cukrárna Mučenka, která se nachází na Praze 6. Zákazníci si pochvalují milou obsluhu, přijatelné ceny i krásný interiér cukrárny.

Adresa: Kladenská 421, 160 00 Praha 6

13) Cukrárna Hájek&Hájková

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Cukrárna Hájek&Hájková má po Praze několik poboček, já jsem vybrala na tu na Smíchově, protože je to z centra kousek. Interiér cukrárny je moderní a velmi příjemný, stejně tak i obsluha. Výhodou je opravdu velký výběr dezertů, mezi kterými jsou dortíky, panna cotta, makronky i oblíbená Pavlova.

Adresa: Nádražní 3385/9, 150 00 Praha 5-Smíchov

14) Smetanová cukrárna s kávou

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Dorty, minidezerty, zákusky i lahůdky si dopřejete v cukrárně nesoucí název Smetanová cukrárna s kávou, která se nachází v Novém Městě. Má naprosto útulný interiér a milou obsluhu, která vám ráda poradí s výběrem. Na místě si můžete dát třeba i zmrzlinu a frappé.

Adresa: Opletalova 921/6, 110 00 Nové Město

15) Café Millème

Hodnocení: 4,5 ⭐️

v cukrárně Café Millème ochutnáte dezerty jako je eclair, makronky, větrníky a mnoho dalších. Ochutnáte různé dezerty původem z různých zemí. Nebudou chybět chutě z Japonska, Madagaskaru ani Mexika. Podnik má příjemné venkovní posezení, které oceníte v teplejších měsících.

Adresa: Klimentská 2067/34, 110 00 Petrská čtvrť

16) Au Gourmand

Hodnocení: 4,1 ⭐️

Au Gourmand je francouzská cukrárna, která je spojená ještě s pekárnou a bistrem. Nachází se v Dlouhé ulici a skvělé je to, že mají otevřeno až do 22 hodin. Nachází se v krásném a příjemném prostředí, navíc si můžete v létě vychutnávat své dezerty na čerstvém vzduchu.

Adresa: Dlouhá 614/10, 110 00 Staré Město

5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!