Publikováno 15. dubna 2024

17 tipů na nejlepší kavárny v Praze

17 tipů na nejlepší kavárny v Praze

Ať už hledáte nejlepší kavárny v Praze se zahrádkou a nebo bez ní, připravila jsem seznam těch nejútulnějších a nejlépe hodnocených, kde si dáte vynikající kávu i dort. Ke každé kavárně jsem pro lepší orientaci připojila i hodnocení a adresu.

17 tipů na nejlepší kavárny v Praze

V Praze se to krásnými, originálními a útulnými kavárnami jenom hemží. Spousta z nich nabízí nejen kávu a dort, ale i snídaně, brunch a výživné svačiny. Výjimkou nejsou ani domácí limonády a ty nejlepší nápoje, jako je třeba tolik oblíbené cold brew. Pojďte se sami podívat na 17 nejlepších kaváren v Praze a vydejte se do té nejhezčí třeba hned.

1) Café Truhlárna

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Café Truhlárna se nachází v kouzelném prostředí Františkánské zahrady, kde si můžete v teplých měsících posedět na zahrádce a odpočinout si od rušné Prahy v kavárně, která je schovaná v centru města. Rozhodně se jedná o jedno z míst, kde si dáte nejlepší kávu v Praze.

Adresa: Františkánská zahrada, Jungmannovo nám. 751/19, 110 00 Praha 1

2) Kavárna Pražírna

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Kavárna Pražírna si praží výbornou kávu, ke které si můžete dát dobrou snídani či svačinu. V kavárně si dopřejete i dobrou polévku, která v zimě zahřeje a v létě pomůže zchladit. Kavárna se nachází v příjemném prostředí na Vinohradech a má i krásnou zahrádku.

Adresa: Lublaňská 676, 120 00 Praha

3) café jen

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Kavárna café jen vás okouzlí nejen skvělou kávou, snídaněmi a dezerty, ale zejména příjemným a lidským přístupem obsluhy, která rozdává vřelé úsměvy na všechny strany.

Adresa: Kodaňská 37, 101 00 Praha 10-Vršovice

4) Kavárna Nový Svět

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Kavárna Nový Svět se nachází na Hradčanech v ulici Nový Svět, který je známý pro své staré domky. Právě na takovém místě si můžete vychutnat svou kávu a třeba přemýšlet nad zajímavou historií Prahy.

Adresa: Nový Svět 2, 118 00 Praha 1-Hradčany

5) Café Chloé Praha

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Café Chloé je originální kavárna, která potěší každého milovníka růžové barvy a květin. Nabízí vynikající dezerty, které jsou často laděny do růžové barvy. Pro pány tato kavárna nejspíš nebude, ale dámy budou nadšené!

Adresa: Senovážné nám. 981/21, 110 00 Nové Město

6) The Miners

Hodnocení: 4,8 ⭐️

The Miners patří mezi novější a zároveň velmi oblíbenou síť kaváren v Praze. Můžete vyrazit do jejich pobočky ve Starém Městě, na Vinohradech či na Palmovce. V Praze najdete celkem 6 poboček. Kromě lahodné kávy si můžete zakoupit i kávová zrna či kapsle do kávovaru.

Adresa: Železná 490/14, 110 00 Staré Město

7) Kavárna Čekárna

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Podnik jménem Kavárna Čekárna můžete navštívit po cestě na krásný Vyšehrad a zpříjemnit si tak svou procházku ještě víc. Kavárna je poměrně malá, nabízí však posezení ve vnitrobloku. V kavárně mají vynikající dortíky, tousty i vychlazené pivo.

Adresa: Vratislavova 30 /8, 128 00 Praha 2-Vyšehrad

8) Cafe Letka

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Jak název napovídá, Cafe Letka se nachází na Letné. V tomto podniku si dáte nejen kávu všeho druhu (včetně osvěžujícího cold brew), ale i spoustu vynikajících jídel, které oceníte zejména po ránu či na svačinu. Během dne se můžete stavit klidně i na pivo či víno a užít si příjemné vnitřní i venkovní posezení.

Adresa: Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Letná

9) Kavárna mezi řádky

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Kavárnu mezi řádky najdete na pražském Smíchově a pyšní se unikátním konceptem — v této kavárně totiž dávají práci lidem s hendikepem. Ti vás zde budou obsluhovat a také pro vás připravují všechny dobroty. Kavárna má dnes již 13 poboček, z toho jedenáct je jich v Praze a dvě se nachází v Kladně.

Adresa: Štefánikova 278/40, 150 00 Praha 5-Smíchov

10) Alchymista

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Cukrárna a kavárna Alchymista zákazníkům nabízí interiér plný rostlin a zahrádku, kde se budete cítit jako v ráji. Kavárna existuje už od roku 1998 a dnes patří mezi ty nejoblíbenější, které můžete v Praze najít.

Adresa: Jana Zajíce 975/7, 170 00 Praha 7-Bubeneč

11) Kavárna Pod Lipami

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Kavárna Pod Lipami nabízí spoustu dobrot, které oceníte jak v zimě, tak i v rozpáleném letním dni. Návštěvu této kavárny moc doporučuji v případě, že si chcete dopřát vynikající snídani či výživný brunch — v Kavárně Pod Lipami se zklamání rozhodně nedostaví. Kávu si můžete vzít klidně i s sebou a prozkoumat zákoutí Prahy s kelímkem v ruce.

Adresa: Čechova 310 /1, 170 00 Praha 7-Bubeneč

12) Mamacoffee Londýnská

Hodnocení: 4,6 ⭐️

V kavárně Mamacoffee v ulici Londýnská ochutnáte všechny dobroty od čerstvě upražené kávy, přes čaje a domácí limonády. Chybět vám nebudou ani zákusky, vyzkoušejte třeba výborné brownie nebo jablečný koláč. Pokud zrovna nemáte cestu na Vinohrady, můžete navštívit i další pražské pobočky.

Adresa: Londýnská 122/49, 120 00 Vinohrady

13) Kavárna co hledá jméno

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Kavárna co hledá jméno se nachází na pražském Smíchově. Okouzlí vás zejména její netradiční, ale velmi útulný interiér, vynikající káva i dezerty. Kavárna je mezi místními velmi známá a oblíbená, takže byste její návštěvu neměli opomenout.

Adresa: Stroupežnického 493/10, 150 00 Praha 5-Smíchov

14) Botanica Coffee Truck

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Botanica Coffee Truck je jedna z nejvíc fotogenických kaváren v Praze, navíc zde koupíte i květiny a pokojové rostliny. Nejkrásnější výzdoba se zde nachází během podzimu, kdy v kavárně narazíte na spoustu dýní. V létě si zde zase dáte spoustu osvěžujících ledových nápojů a domácích limonád, které si zamilujete.

Adresa: Moskevská 372/35, 101 00 Praha 10-Vršovice

15) Cathedral Café

Hodnocení: 4,3 ⭐️

Kavárna Cathedral Café se skrývá v úzkých pražských uličkách. Jakmile ji najdete, můžete si vychutnat kávu v klidné letní či zimní zahradě a dát si něco dobrého k jídlu a pití. Ke kavárně patří i restaurace, kde si můžete dát snídani, oběd i večeři. Kromě kavárny se na tomto místě nachází i Hotel Cathedral, kde se můžete ubytovat v krásných apartmánech.

Adresa: Týnská 11, 110 00 Staré Město

16) Café Tvaroh

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Typicky české jméno nese kavárna Café Tvaroh, která se nachází na Praze 7. Posadit se můžete i na voňavou zahrádku, kde roste spousta květin a bylinek. Klidně si s sebou můžete vzít i svého čtyřnohého parťáka, protože kavárna je zcela dog friendly.

Adresa: Šmeralova 272/22, 170 00 Praha 7-Bubeneč

17) VNITROBLOCK

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Industriální kavárna Vnitroblock se nachází v Holešovicích a potěší vás (nejen) v případě, že máte rádi netradiční místa. Můžete se těšit na nejlepší kávu v Praze, dortíky i spoustu dobrého jídla. A na co se můžete těšit nejvíc? Nejspíš na usměvavou obsluhu, která vám vždy zlepší den!

Adresa: Tusarova 791/31, 170 00 Praha 7-Holešovice

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Dominika Pauerová