Publikováno 22. listopadu 2023 | Aktualizováno 4. prosince 2023

Jak ušetřit za Vánoce a tipy na dárky do 500 Kč

Jak ušetřit za Vánoce a tipy na dárky do 500 Kč

Lámete si hlavu s tím, jak ušetřit za Vánoce? Už nemusíte. Připravila jsem pro vás 8 rad, jak na to a taky jsem přidala tipy na levné, ale kvalitní dárky do 500 Kč, které zahřejí u srdce každého.

Jak ušetřit za Vánoce a vánoční dárky

Vánoce jsou obdobím, kdy se lidé rádi obdarovávají a užívají si společného času. Bohužel často bývají také obdobím stresu, protože utratíme více peněz, než bychom si přáli. V tomto článku vám prozradím, jak ušetřit za Vánoce a zaměřím se na 4 tipy na levné dárky do 500 Kč.

1) Stanovte si rozpočet a dodržujte ho

Ten úplně nejdůležitější bod, který vám pomůže neutrácet zbytečně tisíce za Vánoce navíc, je stanovit si přesný finanční rozpočet, kterého se budete držet. V předvánočním období neustále přibývají různé slevy a akce, které vás mohou lákat nakupovat další a další dárky nebo vánoční ozdoby, což může vést k tomu, že se vám po Vánocích zatočí hlava při pohledu na vás zůstatek na bankovním účtu.

Stanovte si rozpočet na vánoční dárky, na jídlo i na případné vánoční ozdoby a další útraty a zapisujte si, kolik peněz jste za co utratili. Díky tomu budete mít přehled a nemůže se stát, že byste to s nákupy takzvaně přepískli.

2) Myslete na to, co obdarovaný opravdu chce

Většina z nás dobře ví, co si náš blízký přeje, nechce se nám ale přemýšlet a dlouze pátrat v paměti. Nenakupujte dárky jen proto, že se to od vás očekává. Zamyslete se nad tím, co by obdarovaný opravdu ocenil, co využívá na denní bázi a jaké má koníčky. Budete mít jistotu, že danému člověku uděláte velkou radost i něčím, co třeba není vůbec drahé.

3) Využijte slev a akcí

Vánoční nákupy se často skládají z drobností, které se dají pořídit za výhodnější cenu. Sledujte slevy a akce v obchodech a zkuste najít to, co hledáte, za nižší cenu. Před samotným nákupem prozkoumejte několik obchodů či e-shopů a ujistěte se, že jste našli skutečně tu nejvýhodnější cenu.

4) Vyrobte dárky sami

V dnešní době plné stresu a spěchu je něco jako ručně vyrobený dárek dárkem jak pro obdarovaného, tak i pro toho, kdo jej vyrobí. Na chvíli zpomalíte, užijete si ruční práce a ulevíte si od stresu. Ručně vyrobený dárek je nejen originální, ale také často vyjde levněji.

5) Spolupracujte s ostatními

Pokud máte hodně blízkých, kteří se rádi obdarovávají, můžete se dohodnout, že se budete obdarovávat navzájem dárky, které jste si sami vyrobili nebo koupili za menší částku.

6) Omezte počet dárků

Pokud máte mnoho blízkých, kteří se rádi obdarovávají, můžete se dohodnout, že se budete obdarovávat jen s nejbližšími, popř. se domluvte, že si s každým vyměníte jen jeden drobný dárek – nebojte, určitě to pochopí.

7) Přizpůsobte dárky věku a zálibám obdarovaného

Nenakupujte dárky jen proto, že jsou trendy nebo se vám líbí. Pamatujte, že vaše babička ocení něco úplně jiného, než vaše dvacetiletá sestra. Babičce uděláte radost i drobností, jako je například porcelánový hrnek.

8) Udělejte si zásoby potravin

Pokud máte dostatek prostoru, můžete si nakoupit vánoční potraviny už v předstihu, kdy jsou v akci. Budete tak mít jistotu, že jste všechno koupili co možná nejvýhodněji. Ale pozor: Nezapomeňte, že spousta potravin je nejlevnějších těsně před Štědrým dnem, kdy už probíhají výprodeje.

S trochou plánování a snahy můžete i letos prožít krásné Vánoce bez toho, abyste museli utrácet příliš mnoho peněz.

jak ušetřit za vánoce, levné dárky, dárky do 500 Kč
Krásné vánoční dárky koupíte i do 500 Kč

4 tipy na vánoční dárky do 500 Kč

Vánoční dárky nemusí být drahé a ty levné nemusí být nutně nekvalitní. Vsaďte letos na levné, ale originální dárky, kterými potěšíte. Já jsem pro vás připravila 5 tipů na vánoční dárky do 500 Kč.

1) Svíčka, která zní jako praskající dřevo

Jelikož letos vsadíte na kvalitu místo kvantity, můžete někomu, kdo má rád svíčky a vůně, udělat radost obojím. Svíčky Woodwick jsou luxusní, provoní celý domov a navíc mají dřevěný knot, který zní jako praskající dřevo. Ať už tuto svíčku darujete komukoliv, zabodujete.

2) Bavlněné prostěradlo

Co snad každý člověk miluje nejvíc? Když si po dlouhém a náročném dni konečně lehne do čerstvě převlečené postele, která ještě voní aviváží. Darujte svému blízkému pohodlí ve formě kvalitního bavlněného prostěradla, díky kterému si na vás vzpomene vždy, když bude odpočívat.

3) Interiérový parfém

Každý chce, aby mu to doma krásně vonělo, nemyslíte? S luxusním interiovým parfémem, který má jedinečné vůně to nebude problém. Jen se přesvědčte sami – vybírat můžete z vůně heřmánku a lípy, bergamotu a jasmínu a dalších. Občas zkrátka stačí jen jeden dárek k tomu, abyste někomu udělali radost.

4) Cestovní hrnek

Cestovní hrnek se hodí do práce, na procházku, ale i do auta nebo do vlaku. Vyberte takový, který je ekologicky udržitelný. Váš blízký si do něj bude moct vařit čaj či kávu a kromě toho, že bude šetřit planetu, tak pravděpodobně ušetří i díky tomu, že nebude muset odolávat kupování kávy ve městě.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!