Publikováno 20. února 2024

TOP 12: Nejlepší bary v Praze + hodnocení

TOP 12: Nejlepší bary v Praze + hodnocení

Rádi byste si zašli do baru na dobrý drink a hledáte ten nejlepší v Praze? Připravila jsem 12 tipů na bary, které jsem vybrala na základě hodnocení zákazníků a lokality – téměř všechny se nachází přímo v centru Prahy a patří mezi ty nejoblíbenější.

TOP 12: Nejlepší bary v Praze + hodnocení

Ať už dostanete chuť na kvalitní rum, nebo si chcete dát perfektně namíchaný drink, v Praze se nachází spousta skvělých barů, kde si zaženete žízeň a užijete si pohodovou atmosféru. Níže jsem se podělila o 12 tipů na nejlepší bary v Praze a připojila jsem průměrné hodnocení zákazníků.

1) Hemingway Bar

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Hemingway Bar je inspirovaný pisovatelem Ernestem Hemingwayem, který byl vášnivý milovníkem barů a koktejlů. Bar se nachází v centru Prahy, jen kousek od Staroměstského náměstí, jeho interiér se nese v historickém duchu a je zkrátka perfektní pro vychutnání si skvělých drinků.

Adresa: Karoliny Světlé 26, 110 00 Staré Město

2) Bar no. 7

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Bar no. 7 je útulný bar nacházející se v ulici Na Struze, jen pár stovek metrů od Národního divadla. Z nabídky nápojů si vyberou milovníci piva, koktejlů, vína a dalších nápojů za přijatelné ceny. Čeká vás tady přátelská a uvolněná atmosféra, pravidelné akce (kvízy, degustace) a také malé občerstvení.

Adresa: Na Struze 7, 110 00 Nové Město

3) Absintherie Jilská

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Jak už název napovídá, Absintherie Jilská v Praze je jedinečný bar zasvěcený legendárnímu nápoji absint. Ochutnat můžete několik z přibližně 100 druhů absintu, v baru se nachází i muzeum absintu s více než 250 lahvemi z různých období. Počítejte s tím, že ceny jsou vysoké.

Adresa: Jilská 7, 110 00 Staré Město

4) NIGHTMARE Prague Horror Bar

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Velmi dobře hodnocený je Nightmare Prague Horror Bar, který je naladěn na hororovou atmosféru inspirovanou různými horory, thrillery a strašidelnými příběhy. Bar se nachází kousek od Pražského hradu a zaujme vás figurínami v kostýmech a temnou hudbou, která vás vtáhne do děje. Těšit se můžete na nejrůznější alko i nealko nápoje, které nesou tematické názvy.

Adresa: Újezd 598/5, 150 00 Malá Strana

5) Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Cloud 9 Sky Bar & Lounge se nachází na střeše hotelu Hilton a je oblíbený zejména pro panoramatický výhled, který se vám zde naskytne. Těšit se můžete na vynikající koktejly a servis, bar je ideální pro rande, oslavu či neformální obchodní schůzku.

Adresa: Pobřežní 1, 186 00 Karlín

6) The Alchemist Bar

Hodnocení: 4,7 ⭐️

The Alchemist Bar, který se nachází jen několik metrů od Václavského náměstí, se zaměřuje na originální koktejly, které jsou inspirovány alchymií a legendami o Rudolfovi II. Bar má nádherný interiér s nádechem historie a je rozdělený do několika zón.

Adresa: Provaznická 386, 110 00 Staré Město

7) Foggy Prague Shisha Lounge Bar

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Pokud byste si kromě alkoholu rádi dopřáli i vodní dýmku, vyražte do oblíbeného Foggy Prague Shisha Lounge Bar, který se nachází na adrese Havelská 9. Těšit se můžete na několik příchutí vodní dýmky a parádní uvolněnou atmosféru.

Adresa: Havelská 9, 110 00 Staré Město

8) Vzorkovna Dog BAR

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Podzemní bar Vzorkovna se nachází kousek od Národního divadla a nabízí velký výběr piv z malých pivovarů, koktejlů, vína a dalších nápojů za příznivé ceny. V baru se konají koncerty, jam sessions a další kulturní akce. Atmosféra v baru je velmi uvolněná, přátelská a interiér je zařízen v minimalistickém stylu.

Adresa: Národní 339/11, 110 00 Staré Město

9) Tiki Taky Bar

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Tiki Taky Bar je bar inspirovaný polynéskými ostrovy Tichého oceánu. Dáte si tady vynikající exotické koktejly, malé občerstvení a užijete si přátelskou atmosféru. Bar se však nenachází přímo v centru Prahy, najdete jej na Žižkově.

Adresa: Cimburkova 22, 130 00 Praha 3-Žižkov

10) Kontakt Bar

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Kontakt Bar v Praze je oblíbený undergroundový bar, který se nachází v centru města, kousek od Václavského náměstí. Nabízí netradiční atmosféru, široký výběr alko i nealko nápojů a bohatý program kulturních akcí. Tento bar je od ostatních trochu odlišný, nachází se zde staré plakáty, graffiti a rekvizity z filmů.

Adresa: Navrátilova 667/4, 110 00 Nové Město

11) Bugsy’s Bar

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Bugsy’s Bar je další z barů, které se nachází poblíž Václavského náměstí. Je zařízen v elegantním stylu a tlumených barvách. Usadíte se do pohodlných křesílek a užijete si klidnou, sofistikovanou náladu, která je ideální pro přátelské setkání, oslavy či rande.

Adresa: Pařížská 1068/10, 110 00 Staré Město

12) Cobra

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Bar Cobra je undergroundový bar, ve kterém si dáte nejen drink, ale třeba i kávu a brunch. Funguje totiž tak trochu i jako kavárna. Čeká na vás velký výběr alkoholických nápojů, výběrová káva, domácí limonády i skvělé jídlo.

Adresa: M. Horákové 688/8, 170 00 Praha 7-Holešovice

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!