Publikováno 30. ledna 2024

Nejlepší burger v Praze: 12 tipů na nejoblíbenější podniky

Nejlepší burger v Praze: 12 tipů na nejoblíbenější podniky

Kladete si otázku, kde mají ten nejlepší burger v Praze? Burgráren nabízí Praha spoustu, ale jen několik patří mezi ty vyvolené, které se mohou nazývat nejlepšími.

Nejlepší burger v Praze: 12 tipů na nejoblíbenější podniky

Chuť na burger spolehlivě zaženete v jedné z nejlepších burgráren v Praze. Našla a vyzkoušela jsem ty nejlepší, které se v našem krásném hlavním městě nachází, a tak vzniklo 12 tipů na nejlepší burger v Praze. A pokud byste chtěli za burger i něco ušetřit, mrkněte se na Slevomat, kde za návštěvu restaurace ušetříte až 35 %. Ale teď už se pojďte podívat na nejoblíbenější burgrárny.

1) Dish Belgická

Hodnocení: 4,6 ⭐️

V bistru Dish Belgická ochutnáte zaručeně jedny z nejlepších burgerů v Praze. Uvnitř burgerů se skrývá 160 g kvalitního hovězího masa a dalších surovin, které si vyberete podle zvoleného burgeru – v nabídce jich mají dvanáct. Restaurace potěší ale i vegetariány svým bezmasým burgerem Portobello. Doporučuji si k burgeru dát jejich famózní Bistro hranolky s petrželkou a česnekem, a omáčku Aioli z černého česneku.

Adresa: Belgická 335/26, 120 00 Praha 2-Vinohrady

2) Café Palanda

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Café Palanda je další podnik, ve kterém mají vyhlášené burgery. Kromě těch klasických si můžete dát i tzv ‚naked burgery‘, které oceníte v případě, pokud nechcete nebo nemůžete jíst pečivo. K burgeru si můžete dát bramborové chipsy nebo klasické hranolky. Na všem si stoprocentně náramně pochutnáte.

Adresa: Zlatnická 1122, 110 00 Nové Město

3) Želva beers & burgers

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Restaurace Želva beers & burgers se nachází jen asi dvě minutky chůze od tramvajové zastávky Biskupcova na Žižkově a je zde téměř pořád plno. Není divu, mají totiž skvělé burgery, které patří mezi nejlépe hodnocené v Praze. Vyplatí se sem vyrazit z centra? Rozhodně.

Adresa: J. Želivského 1806, Žižkov, 130 00 Praha 3

4) Meat&Greet Burgerhouse

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Restaurace Meat&Greet Burgerhouse se nachází přímo v centru Prahy. Kromě skvělého hodnocení zaujme i svým interiérem. Co se týče burgerů, můžete si vybírat z několika variant – klasický s cheddarem, s chilli papričkami, s houbovým ragů, s krůtím masem a další. Ačkoliv název restaurace napovídá, že si zde pochutnáte zejména na masu, v menu najdete i vegetariánský burger, který se skládá z červené řepy s vločkami a medem.

Adresa: Senovážné nám. 994, Nové Město, 110 00 Praha 1

5) Hadog

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Jedna z nejlepších burgráren, která je v Praze už od roku 2012, je jednoznačně Hadog. Tento podnik za dobu své existence posbíral rovnou několik ocenění, a navíc má parádní hodnocení.

Adresa: Sokolovská 204, 180 00 Praha 8-Palmovka

6) The Street Burgers

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Tisíce pozitivních recenzí zanechali zákazníci restaurace The Street Burgers, na kterou narazíte ve Starém Městě. Pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete na burger do centra, můžete vyrazit do jejich druhé pobočky na adrese Bělehradská 92, Praha 2.

Adresa: Konviktská 261, Staré Město, 110 00 Praha

7) Hillbilly

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Burgery, hranolky, pivo, víno i vynikající koktejly si dáte v restauraci Hillbilly, která se nachází v Holešovicích. I tady najdete ten nejlepší burger v Praze. Restaurace má otevřenou kuchnyni a uvolněnou atmosféru, vybírat můžete z devíti variant burgerů. V nabídce najdete hovězí, kuřecí i vegetariánské.

Adresa: Pplk. Sochora 974/21, 170 00 Praha 7-Holešovice

8) Hoxton Burgers

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Na Náměstí míru na Vinohradech najdete restauraci Hoxton Burger, která má i krásnou venkovní zahrádku. Kromě burgerů a naked burgeru v menu objevíte také kuřecí křídla, žebra a obědové menu. Největším zážitkem je možnost nechat si zalít burger roztaveným cheddarem (dostanete k němu rukavice), a posunete tak svůj zážitek z burgeru na další úroveň.

Adresa: Náměstí Míru 1221/4, 120 00 Praha 2-Vinohrady

9) Fat Cat Beerhouse & Restaurant

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Burgery a pivo, to je skvělá kombinace, kterou zažijete v restauraci Fat Cat Beerhouse & Restaurant. Podnik kromě burgerů nabízí také snídaně formou all you can eat bufetu.

Adresa: Karlova 44, 110 00 Staré Město

10) Loki Burgers

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Loki Burgers na Malé Straně patří mezi nejoblíbenější a nejlepší burgerovou restauraci v Praze. V nabídce mají třináct variant burgerů, což je skutečně velký výběr. Pokud budete mít chuť na sladkou tečku, nevynechejte dezert v podobě churros s vanilkovou zmrzlinou a čokoládovým přelivem.

Adresa: Vítězná 419/15, 150 00 Malá Strana

11) The Tavern Praha

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Úžasné burgery na vás čekají v podniku The Tavern, kde si vyberete z několika klasických i vegetariánských burgerů. O víkendech zde probíhají brunche, kde můžete ochutnat pořádné a originální pochoutky – třeba wafli se smaženým kuřecím řízečkem a javorovým sirupem.

Adresa: Chopinova 1521, Vinohrady, 120 00

12) Bulka Burger Bar

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Poslední tip míří do podniku Bulka Burger Bar na Žižkově, kde vás bulka burgeru zaujme skutečně na první pohled. Burgery nejsou zbytečně velké, potěší vás i jejich cena. Restaurace má velmi vysoké hodnocení a nechodí sem mnoho turistů.

Adresa: Bořivojova 1102/43, 130 00 Praha 3-Žižkov

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!