Publikováno 9. srpna 2023 | Aktualizováno 7. září 2023

Kam na jídlo v Olomouci: 11 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Olomouci: 11 tipů na nejlepší restaurace

Olomouc, historické město s bohatou kulturou, nabízí návštěvníkům skvělou možnost ochutnat širokou škálu gastronomických lahůdek. Pokud hledáte nejlepší restaurace v Olomouci, připravila jsem pro vás seznam 11 míst, která stojí za návštěvu.

  • Chuťový zážitek na vysoké úrovni zažijete v restauraci Entrée, kde je šéfkuchařem Přemek Forejt
  • Restauraci Theresian Restaurant oceníte také v případě, že se v Olomouci chcete ubytovat. K restauraci se váže i hotel, kde mají vynikající snídaně
  • Pokud máte chuť na něco rychlého a dobrého, pak vyzkoušejte podnik Špagetárna, ve kterém se za nízkou cenu velmi dobře najíte.

Kam na jídlo v Olomouci: 11 tipů na nejlepší restaurace

Ať už jste v Olomouci na výletě a nebo tam žijete, určitě chcete vyzkoušet všechny skvělé restaurace, které toto město nabízí. Na následujících řádcích jsem pro vás sepsala rovnou 11 tipů na nejlepší restaurace v Olomouci.

1) Grill Pub Svoboda

V restauraci Grill Pub Svoboda, která se nachází na kraji Olomouce, si kromě výborných burgerů pochutnáte i na výtečném steaku, salátech, limonádách i zmrzlině. Můžete si sem zajít na obědové, odpolední či víkendové menu a pochutnat si na jejich specialitách.

2) Entrée restaurant

Restaurace Entrée je známá především díky šéfkuchaři Přemkovi Forejtovi a zároveň patří podle portálu Tripadvisor mezi nejoblíbenější olomoucké restaurace. V Entrée si užijete chuťový zážitek na vysoké úrovni, je však nutné počítat s vyššími cenami.

3) Theresian Restaurant

Tato nádherná a útulná restaurace se nachází v historickém centru města a nabízí moderní interpretaci tradičních moravských jídel. Je ideálním místem pro milovníky vyhlášených vín. Restaurace je elegantně zařízena a personál je velmi vstřícný, ochotně vám poradí s výběrem vína, které se bude skvěle hodit k vašemu jídlu. Součástí je také Hotel Theresian, kde se můžete v případě potřeby ubytovat za příjemnou cenu. Plusem jsou vynikající snídaně.

4) Hanácká hospoda

Zažijte pravou moravskou atmosféru a vychutnejte si speciality z regionálních surovin. Tato tradiční hospůdka vás uvítá srdečně a nabídne moravské delikatesy, jako je domácí kachna, knedlíky, a různé druhy ovocných štrúdlů.

5) Restaurace Vila Primavesi

Pro milovníky luxusu a jemné kuchyně je tato restaurace skvělou volbou. Nabízí vyhlášené steaky a exkluzivní vína. Restaurace má krásně zařízené prostory a je ideálním místem pro romantickou večeři nebo oslavu význačné události.

6) Svatováclavský pivovar

Klidné místo s nabídkou tradičních českých jídel a výborné pivo. Tato restaurace je oblíbená u místních a nabízí atmosféru, která připomene návrat do minulosti. Pokud máte rádi klasické české pokrmy, nezklame vás.

7) Caffé Trieste

Pro milovníky kávy a dezertů je toto místo rájem. Nabízí výborné kávové speciality, domácí zákusky a snídaňové menu.

8) Bistrá kráva

Pokud máte ráno pořádný hlad, ale zároveň si chcete užít perfektní chuťový zážitek, pak vyzkoušejte restauraci Bistrá kráva, která se specializuje na výborné snídaně a brunch. Tento podnik nemá oficiální webové stránky, ale můžete si prohlédnout menu na jejich facebookové stránce.

9) Špagetárna

Pro milovníky špaget a rychlého občerstvení stojí za návštěvu podnik Špagetárna, kde si můžete za nízkou cenu dopřát velké množství špaget připravených na všemožné způsoby. Bistro má velmi pozitivní recenze a i sami zákazníci vřele doporučují si na porci špaget zajít.

10) Coffee Library

Coffee Library je moderní bistro, ve kterém si pochutnáte na dobrém jídle ve kteroukoliv denní hodinu. Ráno si dáte dobrou snídani, v poledne výhodné menu a odpoledne třeba jeden z jejich dezertů nebo sendvičů.

11) Steakhouse & pivovar Riegrovka

V restaurace Steakhouse & pivovar Riegrovka si pochutnají zejména masožravci. Můžete si zde objednat například steak, burger nebo tatarák. Restaurace se pyšní velmi dobrým hodnocením zákazníků.

Každá z těchto restaurací nabízí jedinečný zážitek a lahodné pokrmy. Ať už jste milovníkem tradiční české kuchyně nebo preferujete mezinárodní speciality, v Olomouci si určitě přijdete na své. Nezbývá než si vybrat a vychutnat si gastronomické dobrodružství v tomto kouzelném městě!

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Klára Roubová

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.

error: Content is protected !!