Publikováno 23. listopadu 2023 | Aktualizováno 24. ledna 2024

Nejlepší pizza Olomouc: 8 tipů na nejlepší pizzerie

Nejlepší pizza Olomouc: 8 tipů na nejlepší pizzerie

V Olomouci se nachází plno pizzerií, jenže kterou si vybrat? V tomto článku vám prozradím, která je nejlepší pizza v Olomouci a podíváme se celkem na 8 restaurací, které podle hodnocení patří mezi nejoblíbenější.

Nejlepší pizza Olomouc: 8 tipů na nejlepší pizzerie

Když člověk dostane chuť na pizzu, není jiná možnost, než si ji dát. V Olomouci se nachází několik restaurací, kteří pizzu připravují podle tradičních italských postupů a používají pouze italské suroviny. Pojďte se podívat, které to jsou.

1) Pizza Pollo

Podle mého názoru si dáte jednu z nejlepších pizz v Olomouci v pizzerii Pizza Pollo na Tabulovém vrchu. Pizzerie má dlouholetou tradici a její pizzy jsou vyráběny z kvalitních italských surovin. Těsto je tenké a křupavé, ingredience jsou čerstvé a vše je ideálně dochucené. Pizzerie nabízí několik druhů pizzy – od klasické margherity až po originální varianty, jako je pizza s bazalkovým pestem nebo pizza s grilovanými zelenými paprikami.

Adresa: Na Tabulovém vrchu 4, 779 00 Olomouc 9

2) La Scala

Tradiční italská pizza v moderním prostředí restaurace La Scala je podle zákazníků výborná. Restaurace má velmi vysoké hodnocení a zaměřuje se na neapolskou pizzu. Restaurace bohužel neposkytuje mnoho informací na svém webu, a tak nezbývá nic jiného, než se přesvědčit na vlastní oči.

Adresa: Masarykova tř. 891/15, 779 00 Olomouc 

3) Vosíme

Vosíme je pizzerie s rozvozem, která má poměrně originální pizzy – nabízí třeba Cheeseburger pizzu, Hot Dog pizzu či Cheddar Bacon pizzu. Dáte si ale i kuřecí křídla, stripsy, chicken popcorn nebo malé smažáčky v křupavém těstíčku.

Adresa: Dobrovského 239/26, 779 00 Olomouc 9-Lazce

4) Taverna Allegra

Taverna Allegra je italská restaurace a proseccheria nacházející se v centru Olomouce, kde si dáte jídlo nejvyšší kvality. Restaurace slibuje, že si při návštěvě odpočinete u skleničky výborného vína. Pochutnáte si zde na těstovinách, salátech i dobrém masu. Kromě pizzy si dáte i římskou pinsu.

Adresa: Horní náměstí 26, 779 00, Olomouc

5) Buon Gusto Pizzerie

Buon Gusto Pizzerie je italská restaurace a pizzerie, která se nachází v Olomouci na ulici Velkomoravská. I v této restauraci si dáte výbornou italskou pizzu, která se připravuje pouze z italských surovin, takže zde zažijete pravou italskou atmosféru. Restaurace má příjemný a útulný interiér, který je vhodný pro romantické i rodinné posezení. V letních měsících je k dispozici také venkovní posezení.

Adresa: Velkomoravská 325/8, 779 00 Olomouc 9-Povel

6) Street Pizza

Street pizza je skvěle hodnocená pizzerie nacházející se na adrese Sokolská v Olomouci, která byla založena teprve v roce 2020. Stačí jeden pohled na pizzu z této pizzerie a okamžitě pochopíte, proč je tak oblíbená.

Adresa: Sokolská 968/3, 779 00 Olomouc 9

7) WAY Bar

WAY Bar je bar, který je spojen s restaurací a tudíž si zde dáte i vynikající pizzu a burger. Když to spojíte s dobrým pivem, vínem nebo koktejlem, vyčarujete z toho velmi příjemný večer.

Adresa: Lafayettova 6, 779 00 Olomouc 9

8) Taverna U Pece

Co byste řekli na restauraci s úžasnou pizzou, kde se můžete i ubytovat v penzionu? To všechno nabízí Taverna U Pece, kde se pizza peče v kamenné peci na dřevo a připravuje se výhradně z italských surovin. Výhodou jsou příjemné ceny.

Adresa: Svatoplukova 61/2, 779 00 Olomouc 9-Řepčín

Podobné články:

Kam na jídlo v Olomouci: 11 tipů na nejlepší restaurace

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!