Publikováno 27. února 2024

Beliamo recenze: Rizikový e-shop plný podvodů

Beliamo recenze: Rizikový e-shop plný podvodů

Beliamo je další z rizikových e-shopů, kde se nevyplatí nakupovat. Pokud zde zvažujete nákup, doporučuji vám od něj dát zavčas ruce pryč a nakoupit na jiné, ověřené platformě.

  • Beliamo je podvodný e-shop, který se označuje za pouhého zprostředkovatele nákupu, čímž se v případě potíží distancuje od případných reklamací.
  • Tento e-shop má stovky negativních recenzí, zákazníci jej označují za podvodný, rizikový a uvádí, že jednání obchodu je naprosto nefér.
  • Beliamo má na svých webových stránkách smyšlené pozitivní recenze, kterým se nedá věřit. Uvádí, že získali ocenění za nejlepší e-shop, to ale ve skutečnosti není pravda.

Beliamo recenze: Rizikový e-shop plný podvodů

Beliamo je e-shop zaměřený na spoustu věcí od oblečení, přes elektroniku až po doplňky do domácnosti. Spousta lidí zde objednává výhodné zboží s vidinou úspory peněz. Místo toho se ale setkávají s velmi dlouhou dobou dodání zásilky, s nekvalitním zbožím a nebo se svého balíčku nedočkají vůbec. Jak je to možné?

Beliamo ve skutečnosti funguje jako online tržiště, kde zboží prodávají obchodníci, nejčastěji z Číny. Věci jsou tedy velmi levné a doba dodání se pohybuje okolo několika týdnů až měsíců, jelikož zásilka putuje přes půlku světa. Pokud se po cestě ztratí, své zásilky se pravděpodobně nedočkáte.

Beliamo reklamace a vrácení zboží

Podobně to na e-shopu Beliamo probíhá i v případě, kdy už vás proces dodání nebaví (a nebo dostanete poškozené zboží) a chcete získat své peníze či zboží zpět, takže se obrátíte na e-shop s tím, že máte zájem o reklamaci. Pravděpodobně tomu můžete říkat zázrak, pokud se vám podaří s obchodem spojit.

Falešné hodnocení a recenze

Beliamo na svém webu prezentuje plno pozitivních recenzí, které jsou pochopitelně falešné a smyšlené. Tento podvod je docela běžný – pokud uvidíte plno nadšených reakcí na daném e-shopu, vždy si vyhledejte recenze i na jiných stránkách. Je velice pravděpodobné, že tam už tolik pozitivní nebudou, protože je e-shop nemůže ovlivňovat.

Beliamo na svých stránkách dokonce uvádí, že získal certifikát „Oceněno zákazníky“ a „Ocenění e-shop roku 2023“. Tak to je naprostý nesmysl, který si na web jednoduše nasadili sami a jedná se o jeden velký podvod. Beliamo nenajdete na portálu Heureka ani nikde jinde.

Česká obchodní inspekce nákup na těchto e-shopech nedoporučuje

Nespokojení zákazníci podobných e-shopů se začali velmi brzy ozývat, takže se negativní recenze dostaly i k České obchodní inspekci (ČOI). Ta si na tyto internetové obchody posvítila a vydala prohlášení, kde zákazníkům nákup na podobných rizikových e-shopech důrazně nedoporučuje. V článku níže se můžete podívat na další e-shopy, které byly označeny za rizikové.

A kde místo toho raději nakoupit? Beliamo prodává stejné zboží, které se prodává na platformách jako je Aliexpress či eBay.

Níže si můžete nastudovat, jak v těchto e-shopech nakupovat:

Podobné články:

Rizikové e-shopy: V těchto obchodech rozhodně nenakupujte

5/5 - (4 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!