Publikováno 26. ledna 2024

Nejlepší cukrárna Brno: 11 tipů na nejlepší podniky

Nejlepší cukrárna Brno: 11 tipů na nejlepší podniky

Kde se nachází ta nejlepší cukrárna, kterou Brno nabízí? Téměř na každém rohu! Stačí znát ty správné podniky, které vás nikdy nezklamou. V tomto článku vám prozradím rovnou 11 z nich.

Nejlepší cukrárna Brno: 11 tipů na nejlepší podniky

Není na škodu si čas od času osladit život slaďoučkým dortem či zákuskem, a k němu si dát třeba kávu, nebo domácí limonádu. Pokud přesně tohle plánujete a právě se nacházíte v Brně, pak vám ukážu ty nejlepší cukrárny, které tady najdete. Zaměřím se jak na ty nejobyčejnější, tak i na ty modernější. Všechny mají ale jedno společné – zákusky připravují s láskou a z kvalitních surovin.

1) Cukrárna Větrník

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Výborné a hlavně poctivé dorty a zákusky si dáte v Cukrárně Větrník, kde všechny dobroty připravují přesně tak, jako dřív. Nechybí zde kvalitní máslo, pravá šlehačka a recepty našich babiček. Věnečky, větrníky, panna cotta, indiánky a laskonky už na vás čekají na pultu. Kromě zákusků si zde dáte i nejrůznější chlebíčky a obložené mísy.

Adresa: Venhudova 1627, 613 00 Brno

2) V Melounovém cukru

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Další a velmi oblíbená cukrárna je podnik jménem V Melounovém cukru. Kromě vynikajících zákusků vás potěší i milá obsluha a velký výběr vynikajících limonád, kterými spláchnete všechny ty dobroty, které ochutnáte.

Adresa: Františkánská 17, 602 00 Brno-střed

3) Cukrárna BezCukru

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Plnohodnotné dorty bez cukru a lepku ochutnáte v cukrárně BezCukru, která je snad jediná svého druhu v Brně. Ať už do sebe nechcete cpát mnoho cukru a nebo vám třeba nesedí lepek, tahle cukrárna bude jako stvořená pro vás. Nezklame ale ani pořádného milovníka cukru.

Adresa: Novobranská 4, 602 00 Brno-střed

4) Cukrárna Cukrlenka

Hodnocení: 5,0 ⭐️

V cukrárně Cukrlenka si můžete kromě dortů a zákusků objednat také dort na zakázku. Jsou skutečně nádherné a chuť za nimi podle recenzí zákazníků rozhodně nezaostává. Tato cukrárna je velmi dobře hodnocená, má krásný interiér a v neposlední řadě také milou majitelku Lenku.

Adresa: Pražská 64/55, 642 00 Brno-Bosonohy

5) Cosmopolis Café

Hodnocení: 4,1 ⭐️

Přímo v centru Brna se nachází Cosmopolis Café. Výhodou je její lokace, krásné prostředí a samozřejmě výborné dezerty. Ráno si na místě můžete dát snídani a kávu, odpoledne pak zhřešit něčím pořádně sladkým.

Adresa: Zelný trh 314/2, 602 00 Brno-město

6) Cukrárnička Husovice

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Klasická cukrárna s trochu starším interiérem, ale za to výbornými dortíky a zákusky nemůže být žádná jiná, než Cukrárnička Husovice. Potěší vás dobrá káva i ceny, které jsou na dnešní dobu stále poměrně příjemné.

Adresa: Nováčkova 711, 614 00 Brno-sever-Husovice

7) Cukrárna Eliška

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Cukrárna Eliška je velmi malá cukrárna, která nabízí pečení dortů na zakázku, ale i vánoční či svatební cukroví. V této cukrárně si pochutnáte na kvalitních dobrotách za parádní cenu. Zákazníci si pochvalují vstřícnou a milou obsluhu, která vás vždy vřele přivítá.

Adresa: Ondráčkova 230, 628 00 Brno-Líšeň

8) Sorry Pečeme Jinak

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Chtěli byste navštívit moderní cukrárnu, která dělá věci jinak? Pak se zaměřte na cukrárnu Sorry Pečeme Jinak, která vás doslova uchvátí svými nádhernými dorty. Hned u vstupu do cukrárny vás zaujme lustr z papírových origami, chvíli poté už krásně barevné dortíky ve vitríně. V létě oceníte příjemné venkovní posezení. Pokud chcete vyzkoušet něco jiného než na co jste zvyklí z klasických cukráren, pak se sem neváhejte vydat. Počítejte však s vyššími cenami.

Adresa: Křídlovická 32 /1, 603 00 Staré Brno

9) Bukovský kavárna a cukrářství

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Krásná, moderní a prostorka kavárna a cukrárna Bukovský se nachází v ulici Minská, kde si vychutnáte ty nejúžasnější zákusky lahodící oku. Pochutnají si také celiaci. Mnoho zákazníků v recenzích uvedlo, že lepší dortíky ještě neochutnali, takže na nic nečekejte a vydejte se tento zážitek prozkoumat na vlastní chuť.

Adresa: Minská 878/2, 616 00 Brno-Žabovřesky

10) Cukrové nebe

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Ve světě, kde se dnes cukr považuje téměř za toxický, si můžete stále zajít do cukrárny Cukrové nebe, kde si jej náramně užívají. V cukrárně si můžete vychutnat božský dezert plný lahodného krému, nebo čerstvého ovoce, a samozřejmě si lze i objednat dort na zakázku.

Adresa: Orlí 516/20, 602 00 Brno-střed

11) Cupcakekárna

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Můj poslední tip putuje za podnikem Cupcakekárna, kde si pochopitelně pochutnáte na sladké dobrotě jménem cupcake. Tyto hříšně dobré dezerty nejen skvěle chutnají, ale i vypadají. A právě Cupcakekárna je v Brně velmi oblíbená.

Adresa: nám. Svobody 92/21, 602 00 Brno-město

5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!