Publikováno 19. února 2024

TOP 16: Nejlepší kavárny v Brně + hodnocení

TOP 16: Nejlepší kavárny v Brně + hodnocení

Vůně kávy linoucí se celou ulicí, chutné snídaně i svačiny, a vynikající dezerty na vás už čekají v nejlepší kavárně v Brně. Ptáte se, která to je? Připravila jsem rovnou 16 tipů na ty nejoblíbenější, které si zamilujete.

TOP 16: Nejlepší kavárny v Brně + hodnocení

Když v Brně dostanete chuť na pořádnou snídani, vynikající kávu a nebo jen na kousek dortu, můžete se vydat do rovnou několika kaváren, které nabízí od každého něco. Vybrala jsem 16 nejlepších kaváren v Brně, ve kterých si užijete každou minutu naplno a na jídle si skutečně pochutnáte. Pojďte je všechny prozkoumat.

1) SKØG Urban Hub

Hodnocení: 4,6 ⭐️

V kavárně SKØG Urban Hub si dáte nejen skvělou kávu, ale taky skvělé snídaně, dortíčky a originální limonády, které si okamžitě zamilujete. Podnik je ideální jak na odpočinek, tak i na práci či studium. Potěší vás nabídka zajímavých jídel či svačin, i dlouhá otevírací doba. Počítejte však s vyššími cenami.

Adresa: Dominikánské nám. 187, 602 00 Brno-střed

2) Cafe Podnebí

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Podnik Café Podnebí návštěvníky potěší v letních měsících klidnou zahrádkou, kde si můžete vychutnat svou kávu, snídani či svačinu. Mimo sezonu vás čeká příjemné posezení uvnitř. Kavárna má skutečně pestrou nabídku snídaní za nízkou cenu, od 13 hodin si pak můžete dopřát něco k snědku z odpolední nabídky (třeba sendvič nebo avokádový toust). Dezerty jsou k dispozici po celý den.

Adresa: Údolní 222/5, 602 00 Brno-střed, za rohem budovy a po schodech nahoru

3) Kafec Brno Orlí

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Kavárna jménem Kafec je velmi oblíbená nejen v Brně, ale i v dalších městech. Menu je plné sladkých i slaných jídel, jako jsou vafle, tousty s avokádem, vejce na několik způsobů, hot dogy a další. Kávu si můžete vybrat přesně takovou, jak ji máte rádi, a podnik vám bez potíží mléko na žádost vymění třeba za bezlaktózové. Pomyslnou třešničkou na dortu je příjemné prostředí kavárny.

Adresa: Orlí 491/16, 602 00 Brno-město

4) V Melounovém cukru

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Kavárna V Melounovém cukru pro vás bude skvělou volbou, pokud si chcete pochutnat na něčem sladkém – v nabídce je totiž několik dortíků, které si zde sami pečou. A pokud máte chuť na sladké, můžete vybírat z několika pomazánek a slaných quiche koláčů. Žízeň zaženete zajímavými drinky, limonádami a ovocným pivem z pivovaru Obora.

Adresa: Františkánská 17, 602 00 Brno-střed

5) Monogram Espresso Bar

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Kavárna Monogram Espresso Bar potěší každého milovníka kávy, na které si tady skutečně pochutnáte, a to ať už se rozhodnete pro espresso, capuccino či překapávanou kávu. Dáte si zde i několik sladkých dezertů, horkou čokoládu, čaj a nealko nápoje.

Adresa: Kapucínské nám. 310, 602 00 Brno-střed

6) Coffee Fusion

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Kavárna Coffee Fusion se může chlubit skvělou kávou, chutnými dezerty a hlavně přátelskou obsluhou, kterou si zákazníci pochvalují. Pokud si chcete odpočinout a užít si klidné chvilky v útulné kavárně, pak dejte šanci právě této. Nebudete zklamaní!

Adresa: Jánská 460, 602 00 Brno-střed

7) Punkt.

Hodnocení: 4,7 ⭐️

V kavárně Punkt. se vám bude líbit, pokud jste mlsní. Tady si ke kávě dáte například věnečky se slaným karamelem, piškotovou roládu nebo vynikající punčák. Z těch slaných dobrot nechybí italská focaccia, obložené loupáčky a bagely. V nabídce nechybí ani několik skvělých limonád.

Adresa: Bayerova 577, Veveří, 602 00 Brno-střed

7) Coffee Bar Story (Mymika)

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Moderně vyhlížející kavárna Coffee Bar Story vás potěší svým útulným prostředím i velkým výběrem jídla, dezertů a nápojů. Zákazníci si pochvalují zejména kávu, kterou zde připravují na několik způsobů – a všechny jsou skvělé. Můžete si dát třeba i oblíbené chai latte. Tato kavárna je ideální v případě, kdy si chcete odpočinout a užít si pohodové prostředí.

Adresa: Lidická 698, Veveří, 602 00 Brno-střed

8) Café Pilát

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Café Pilát je útulná kavárna nacházející se v centru Brna. Ať už si dáte kávu, dortík nebo výživnou snídani, vždy se můžete těšit na vysokou kvalitu. Vzhledem k umístění kavárny jsou ceny přijatelné, potěší vás i milý a profesionální personál.

Adresa: Kapucínské nám. 303 /5, 602 00 Brno-střed

9) Bavard cafe

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Pokud máte hlad, nejlepším místem pro pořádnou snídani je nepochybně Bavard cafe. Pochutnáte si jak na sladkých, tak i slaných snídaních, a nebude vám chybět ani sladká tečka v podobě dezertu. Pokud chcete mít jistotu, že si pro sebe ulovíte stůl, doporučuji rezervaci.

Adresa: Poštovská 657/4, 602 00 Brno-město

10) Industra Coffee

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Pokud si zrovna dvakrát nepotrpíte na útulné kaváničky, mohl by se vám líbit podnik Industra Coffee, která se nachází ve staré tovární hale. Mají vynikající kávu, kterou si můžete dát na místě, nebo si zakoupit zrna domů. Ke kávě si můžete dát třeba koláč, banana bread nebo slanou svačinku (podle toho, co je zrovna v nabídce).

Adresa: Lazaretní 925/9, 615 00 Brno-Židenice

11) KAFARA

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Retro kavárna Kafara se nachází ve starém domě, který na vás dýchne svou historii hned při vstupu. Vybírat můžete z několika druhů kávy, až pěti druhů dortů a dát si můžete klidně i pivo. V letních měsících si můžete sednout na krásnou zahrádku. V kavárně se pravidelně konají také výstavy a koncerty.

Adresa: Fryčajova 78/16, 614 00 Brno-Maloměřice a Obřany

12) Bílá Vrána

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Kavárna Bílá Vrána má víc než dobré hodnocení zákazníků pro svou skvělou kávu a bohaté snídaně, které zde podávají za příjemnou cenu. Po obědě si sem můžete přijít dát kávu se zákuskem, usměvavá obsluha vám splní vše, co vám na očích uvidí.

Adresa: Kristenova 71, 624 00 Brno-Komín

13) Buchta B

Hodnocení: 4,7 ⭐️

V kavárně Buchta B si dáte lívance na několik způsobů (sladké i slané), tvarohovou buchtu, štrúdl a další dobroty, které jsou jako stvořené k dobré kávě. Dáte si zde i úžasný brunch, který vás zasytí na dlouhou dobu.

Adresa: Štefánikova 85/16, 602 00 Brno-Královo Pole-Ponava

14) Café Práh

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Přímo v srdci Brna se nachází kavárna Café Práh, kde obsluhují lidé s duševním onemocněním. Podle zákazníků je obsluha tak milá, jak už dlouho jinde nezažili. Potěší vás nejen to, ale také skvělé snídaně a káva, které se podávají za velmi nízkou cenu. Pořádají se zde i různé akce. Návštěvou této kavárny podpoříte dobrou věc, a to se vyplatí!

Adresa: Ve Vaňkovce 1, 602 00 Brno-střed-Trnitá

15) Cafe Momenta

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Café Momenta se nachází v centru Brna, čemuž odpovídají i vyšší ceny. I tak jsou ale zákazníci nadmíru spokojení. Při procházkou centrem se tady můžete zastavit na snídani, svačinu či dezert, nebo třeba jen na koktejl či limonádu.

Adresa: Zelný trh 314, Brno-město, 602 00 Brno-střed

16) Café Placzek

Hodnocení: 4,4 ⭐️

V kavárně Café Placzek si ke kávě dáte hříšně dobrou snídani! Čeká na vás bohatý výběr, kdy byste nejraději ochutnali úplně všechno. Café Placzek nabízí také spoustu druhů káv, nechybí ani cold brew, espresso & tonic či chai latté. Dát si můžete i limonádu a ke snídani zvolte klidně i mimosu. Soudit vás tady rozhodně nikdo nebude.

Adresa: Minoritská 470/4, 602 00 Brno-střed

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!