Publikováno 3. ledna 2024 | Aktualizováno 11. února 2024

Nejlepší pračky 2024 – recenze a zkušenosti

Nejlepší pračky 2024 – recenze a zkušenosti

Zaměřila jsem se na nejlepší pračky, které jsou v roce 2024 nejprodávanější a podle recenzí nejlépe hodnocené. Nejlépe dopadla pračka s předním plněním Whirlpool FFB 8469 BV EE, která se pyšní energetickou třídou A.

6 tipů na nejlepší pračky v roce 2024

Posvítila jsem si na pračky a vybrala jsem 6 nejlepších, které si v roce 2024 můžete bez výčitek pořídit. A kdybyste si nevěděli rady, jak vybrat pračku, ve druhé polovině článku jsem to jednoduše vysvětlila.

1) Whirlpool FFB 8469 BV EE

Pračka s předním plněním Whirlpool FFB 8469 BV EE je velmi oblíbená. Nejen že je to nejlepší pračka do 10000 Kč, je to také nejprodávanější pračka, která je spolehlivá a má funkce jako je ‚šestý smysl‘, což znamená, že sama dokáže rozeznat, jaké prádlo (materiál) perete. Díky tomu ušetříte vodu, energii i čas. Whirlpool FFB 8469 BV EE pere až na 1400 otáček a pojme prádlo o hmotnosti až 8 kg.

Pračka má několik chytrých funkcí, mezi které patří Stop & Ad – tedy že můžete do pračky přidat prádlo, na které jste zapomněli. Samozřejmostí je tichý chod, odložený start a digitální displej, díky jehož velikosti budete mít dobrý přehled o pracím programu. Pračka má také parní program, který během 20 minut odstraní zápach z oblečení, a to bez nutnosti přidávat prací prostředek.

Zákazníci si u pračky Whirlpool FFB 8469 BV EE pochvalují zejména její tichý chod, velmi dlouhou životnost a chytrou funkci s párou. Není pochyb, že je tato pračka skvělá varianta, pokud hledáte vysokou kvalitu za příznivou cenu.

Whirlpool FFB 8469 BV EE Orientační cena: od 7 290 Kč Podívat se na pračku →

2) Samsung WW90TA046AE/LE

Pračka Samsung WW90TA046AE/LE vypere i silně znečištěné prádlo při velmi nízkých teplotách. Pračka má moderní design a je vhodná do domácnosti pro alergiky. Koupíte ji za příjemnou cenu a přesto budete s jejím výkonem naprosto spokojeni.

Maximální hmotnost náplně pračky je 9 kg, což je o kilogram více než v případě předešlé pračky Whirlpool. Hlučnost při odstřeďování je 72 dB a počet otáček za minutu je až 1400.

Zákazníci jsou s pračkou Samsung WW90TA046AE/LE spokojeni. Vyhovuje jim zejména rychlost praní, velký výběr programů a tichý chod. Někomu může mírně vadit melodie, která upozorňuje na to, že pračka doprala.

Samsung WW90TA046AE/LE Orientační cena: od 8 490 Kč Podívat se na pračku →

3) Whirlpool TDLRBX 6252BS

Whirlpool TDLRBX 6252BS podle hodnocení patří mezi nejlepší pračky s horním plněním. Vyperete v ní prádlo o maximální hmotnosti 6 kg, a to klidně už od 20 stupňů Celsia. Pračce nechybí přehledný digitální displej a spousta programů, které vám pračka dokáže doporučit sama – pozná totiž typ i hmotnost prádla. Dalším užitečným programem je Colours 15°, při kterém vám pračka prádlo vypere stejně účinně jako při vyšších teplotách, ale zároveň mnohem šetrněji vzhledem k barvám oblečení, které takto chrání. Velmi oblíbený je také rychlý program, při kterém pračka Whirlpool TDLRBX 6252BS prádlo vypere za pouhých 30 minut.

Pračka nabízí až 1200 otáček/min a má nízkou hlučnost: disponuje technologií ZEN, která se stará o to, aby pračka prala co nejtišším způsobem a bez nepříjemných vibrací. Maximální hlučnost při odstřeďování je 72 dB.

Whirlpool TDLRBX 6252BS Orientační cena: od 8 990 Kč Podívat se na pračku →

4) LG FA94V5UVW0

Pračka LG FA94V5UVW0 je nejen zajímavá svým vzhledem, nabízí toho mnohem víc. Je tichá, šetrná k vašemu prádlu a odstraňuje 99,9 % alergenů, virů či bakterií. To ocení zejména jedinci s alergií na všudypřítomné roztoče. Pračka vaše prádlo plnohodnotně vypere už za 59 minut. Pračka se může chlubit energetickou třídou A+++. Maximální počet otáček za minutu je u této pračky až 1400 a náplň může být až 9 kg.

Pračku LG FA94V5UVW0 lze ovládat na dálku pomocí technologie ThinQ, a dokonce si lze i stahovat nové prací cykly, díky čemuž dostanete přístup k nejnovějším inovacím bez nutnosti pořizovat si modernější pračku.

LG FA94V5UVW0 Orientační cena: od 12 390 Kč Podívat se na pračku →

5) LG F2DV5S8S1

Pračka LG F2DV5S8S1 je ideální pomocník s energetickou účinností A+++, který prádlo vypere šetrným způsobem. Nutno podotknout, že se jedná o pračku, která se umístila mezi nejoblíbenějšími podle hodnocení dTest. Pračka má dvířka z kvalitního tvrzeného skla a co se týče chytrých funkcí, nechybí jí parní praní, ani monitoring odhadu spotřeby. Maximální počet otáček za minutu je 1170 a maximální náplň pračky je 8,5 kg.

Hodnocení má pračka LG F2DV5S8S1 velmi pozitivní, někteří uživatelé hlásí pouze zpomalenou synchronizaci pračky s mobilní aplikací, což je naštěstí jen detail.

LG F2DV5S8S1 Orientační cena: od 14 985 Kč Podívat se na pračku →

6) AEG LFR73964VC

Pračka s předním plněním AEG LFR73964VC už na první pohled zaujme povedeným designem a detaily, jako je přehledný dávkovač pracích prostředků. Prádlo jemně, ale účinně čistí díky chytrým programům, mezi které patří například funkce čištění parou či krátký program zaměřený na odstranění pachů a pomačkání oblečení, a to za necelých 30 minut. S touto pračkou se vám už nestane, že by se vám během praní nerozpustila kapsle nebo prací prášek.

Pračka vám prádlo vypere úsporně a ekologicky, což dokazuje i její energetický štítek A – šetří elektřinu, vodu i čas. Smíšené prádlo pračka vypere už za 69 minut, takže už se nemusíte trápit se zdlouhavým praním. Pračka navíc obsahuje hladký povrch bubnu, čímž chrání oblečení před opotřebením.

Zákazníci jsou s pračkou AEG spokojeni, pochvalují si její tichý chod, oddělené nádobky na prací prostředky a oceňují, že je pračka velmi výkonná i při 1600 otáčkách za minutu – prádlo je údajně po vyprání téměř suché.

AEG LFR73964VC Orientační cena: 15 490 Kč Podívat se na pračku →

6 tipů, jak vybrat pračku

Hledáte výkonnou pračku spolehlivé značky, u které nehrozí, že se po chvíli porouchá? Při výběru pračky je třeba zohlednit několik faktorů, mezi které patří:

1) Typ pračky

Na trhu existují dva základní typy praček: pračky s předním plněním a pračky s horním plněním. Pračky s horním plněním jsou vhodné do malých koupelen, jsou jednoduše ovladatelné a často i levnější. Pračky s předním plněním mají lepší přístup k prádlu a jsou často oblíbenější pro svůj vzhled. Finální výběr je vždy na vás, je ale vhodné mít předem určené, jaký typ pračky upřednostňujete.

2) Kapacita pračky

Kapacita pračky se udává v kilogramech a určuje, kolik prádla lze v pračce vyprat najednou. Seženete pračky, které pojmou 5-6 kg prádla, ale také takové, které vyperou až 9 kg prádla. Rozhodujte se podle počtu členů vaší rodiny a nebo podle toho, jak často a kolik prádla perete.

3) Energetická třída

Energetická třída určuje spotřebu energie pračky. Nejúspornější jsou pračky s energetickou třídou A, následují třídy B, C, D, E a F. Ale pozor: To, že si pořídíte nejúspornější pračku ještě neznamená, že ušetříte. Záleží také na ceně pračky. Pokud je příliš drahá, nemusí se vám její koupě vyplatit ani díky její schopnosti prát úsporně.

4) Počet programů

Pračky nabízejí různé programy pro různé druhy prádla. Mezi základní programy patří bavlněný, syntetický, jemný program a pak také rychlejší programy, kdy pračka prádlo vypere už za například 30 minut. Moderní pračky mají i speciální programy pro praní dětského prádla, prádla z vlny, sportovní oblečení či antialergenní a další.

5) Doplňkové funkce

Mezi další funkce, které mohou být u praček k dispozici, patří například odložený start, automatické čištění, parní programy, synchronizace s mobilním telefonem a další.

6) Cena

Cena pračky se pohybuje v širokém rozmezí od několika tisíc do několika desítek tisíc korun. Cena závisí na kapacitě pračky, typu pračky, energetické třídě, počtu programů a dalších funkcích. Jelikož je opravdu z čeho vybírat, zkuste si ještě před vyhledáváním nejlepší pračky stanovit rozpočet.

Podobné články:

Nejlepší pračky se sušičkou – recenze

5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!