Publikováno 11. února 2024

TOP 6: Nejlepší pračky se sušičkou 2024 – recenze

TOP 6: Nejlepší pračky se sušičkou 2024 – recenze

Hledáte nejlepší pračky se sušičkou, které si lze v roce 2024 pořídit? Zaměřila jsem se na 6 nejlepších a nejlépe hodnocených, které představím v tomto článku.

Pračka se sušičkou je praktický spotřebič, který vám ušetří nejen místo, ale i čas. Vyhnete se zdlouhavému sušení na šňůře, čekání na usušení, i opětovnému sbírání prádla ze šňůry. Existuje spousta značek a modelů praček a sušiček, takže výběr se nemusí zdát být jednoduchý. Zaměřila jsem se na nejoblíbenější pračky, které mají spoustu šikovných funkcí za přívětivou cenu. V tomto článku jsem vybrala 6 nejlepších praček se sušičkou, jejichž pořízení můžete s klidem zvážit.

Jak vybrat pračku?

Výběr pračky je poměrně snadný, pokud si předem odpovíte na několik otázek. Začít byste měli u kapacity pračky. Pokud máte velkou rodinu, zaměřte se na pračky, ve kterých můžete prát 8-9 kg prádla. Pokud jste v domácnosti třeba jen dva, pak vám stačí 5-6 kg. Zajímat by vás měla také energetická náročnost pračky (energetický štítek) – čím vyšší energetická třída, tím úspornější provoz vaší pračky se sušičkou bude. Nejúspornější je A++.

Velmi důležité jsou zejména prací programy. Některé pračky nabízí více než 10 programů, jiné zase disponují chytrou aplikací, kde si můžete nové programy stahovat. Mezi oblíbené funkce patří například rychlé praní, parní praní, programy pro různé materiály (vlna, bavlna, syntetika), programy sušení pro různé typy textilu. Zaměřit se můžete také na hlučnost pračky.

TOP 6: Nejlepší pračky se sušičkou 2024 – recenze

1) AEG L9WBAN61BC

Parní pračka se sušičkou AEG L9WBAN61BC pojme až 10 kg prádla, které čistí a dezinfikuje díky parnímu programu. AEG je tichá pračka s předním plněním, takže do ní můžete vkládat prádlo zcela pohodlně. Potěší vás rovnou několik chytrých funkcí, kterými pračka disponuje. Jedná se například o funkci Aqua Stop zabraňující úniku vody a detekce hmotnosti prádla. Technologie ÖKOKombi a SensiDry® se zase starají o rovnoměrnost praní a sušení, a přizpůsobují prací cyklus různým materiálům. Pračka pere účinně i při nízkých teplotách a šetří až 40 % energie a vody. Sušička je velice šetrná, takže se nemusíte bát ani o své nejjemnější prádlo. Tato pračka je nepochybně jedna z nejlepších praček na trhu. Na pračce si můžete změnit směr dvířek podle toho, jak vám to vyhovuje a díky mobilní aplikaci můžete pračku zapnout i v době, kdy nejste doma. Pokud tedy hledáte pračky s Wi-Fi, tato je pravděpodobně nejlepší možnost.

Zákazníci na pračce oceňují nejen její moderní vzhled, ale také nízkou hlučnost, mobilní aplikaci a také to, že pračka po vložení prádla zobrazí na displeji skutečnou hmotnost prádla. Velkou výhodou je také doživotní záruka na motor.

AEG L9WBAN61BC Orientační cena: 28 970 Kč Podívat se na pračku →

2) Haier HWD100-B14979-S

Haier HWD100-B14979-S patří mezi nejlepší pračky s velkým bubnem pro velké rodiny. Je totiž energeticky velmi úsporná, tichá a pojme 10 kg prádla. Je skvělá také v případě, pokud hledáte pračky s parním programem, jelikož párou velmi účinně ošetří a vydezinfikuje oblečení, odstraní zápach, alergeny i jemný prach. Pomáhá jí k tomu ultrazvuk, a teplý a studený vzduch. Pračka vám navíc usnadní práci, jelikož se díky funkci Smart Dual Spray po každém vyprání prádla sama vyčistí, a to stříknutím vody na těsnění a sklo dvířek pračky, díky čemuž se odstraní zbytky nečistot. Pračce nechybí ani antibakteriální ochrana bubnu a vnitřní osvětlení bubnu. Pračka disponuje celkem 14 pracími programy (Rychlé praní, Rychlý 15, Eco 40-60, Vlna, Jemné prádlo, Sušení, Přikrývky, Odstřeďování, Smart, Refresh, Dětské prádlo, Mix, Syntetika, Bavlna.)

Zákazníci si na pračce pochvalují osvětlený buben, velmi tichý chod i skvělou schopnost sušit prádlo. Oceňují také velký výběr z pracích programů a hezký design. Na druhou stranu se ovládání může zdát trochu složitější, takže je potřeba si na všechno zvyknout.

Haier HWD100-B14979-S Orientační cena: 18 590 Kč Podívat se na pračku →

3) LG F2DV5S8S1

Moderní a stylová pračka LG F2DV5S8S1 se může chlubit přijatelnou cenou, vysokým výkonem a parádními funkcemi. Prádlo umí vyprat velmi rychle, například s režimem Turbo Wash budete mít vypráno už za 59 minut. Pokud jej chcete vyprat i usušit, pak budete mít hotovo za 180 minut. Alergici a majitelé domácích mazlíčků ocení parní program, který odstraní až 99,9 % alergenů. Tato pračka se hodí i do malého bytu, jelikož je SLIM, má hloubku 47 cm a není zbytečně velká. Pračka pojme až 8,5 kg prádla, maximální počet otáček za minutu je 1170, což může být pro někoho málo. Panel s programy na pračce je v češtině, takže názvy nebudete muset luštit z cizího jazyka.

Podle zákazníků je pračka spolehlivá, tichá, při ždímání se nepohybuje a je možné ji spárovat s chytrým telefonem. Pračka ve spojení se sušičkou pracuje skvěle, prádlo zcela vysuší a neničí jej.

LG F2DV5S8S1 Orientační cena: 14 917 Kč Podívat se na pračku →

4) BEKO HTV8716X1

V pračce se sušičkou BEKO HTV8716X1 můžete prát prádlo o hmotnosti až 8 kg a sušit můžete až 5 kg prádla. Ani této pračce nechybí parní program, potěší zejména možností stahovat si nové prací programy prostřednictvím mobilní aplikace. Pračka disponuje funkcí ochrany prádla proti pomačkání (po dobu až 8 hodin) pro případ, že byste z ní prádlo nemohli vytáhnout hned. A pokud potřebujete prádlo vyprat co možná nejrychleji, pak oceníte expresní 14minutový program.

Tato pračka patří mezi levnější, mezi zákazníky je však velmi oblíbená. Pochvalují si zejména její spolehlivost, tichý chod a perfektní sušení prádla. Vzhledem k ceně disponuje také mnoha užitečnými programy, které mají i mnohem dražší pračky.

BEKO HTV8716X1 Orientační cena: 10 490 Kč Podívat se na pračku →

5) Gorenje WDSI96A

Pračka Gorenje WDSI96A je spolehlivá pomocnice, která se pyšní moderním designem, jenž jí mohou závidět i mnohem dražší pračky. Má kvalitní invertorový motor se zárukou 15 let, disponuje dvěma sušícími programy, z nichž je jeden vhodný pro alergiky. Za zmínku stojí také program Osvěžení prádla, který během 15 minut prádlo zbaví nežádoucích zápachů a lehkého zašpinění. Kapacita pračky pro praní je 9 kg, pro sušení pak 6 kg. Nechybí jí ani parní program a několik dalších funkcí, jako je například možnost přidání prádla do pračky či účinné odstraňování skvrn z prádla. Pokud hledáte levnou, ale chytrou pračku, pak vám tuto můžu s klidem doporučit.

Gorenje WDSI96A Orientační cena: 10 990 Kč Podívat se na pračku →

6) Beko HTE 7616 X0

Beko HTE 7616 X0 patří mezi nejlevnější pračky se sušičkou na trhu. Velmi dobře pere a nedělá jí sebemenší problém odstraňovat jakékoliv skvrny. Díky aplikaci do chytrého mobilního telefonu si můžete stahovat nové prací programy, které můžete využívat ihned po spárování s pračkou. I přes nízkou cenu je spolehlivá, dokáže si vyčistit buben od zbytků pracích prostředků a je šetrná k prádlu. Pojme až 7 kg prádla a nabízí možnost zkrátit čas u programů až o polovinu.

Zákazníci si pochvalují tišší provoz, ideální poměr kvality a ceny a snadné ovládání, které je ještě snažší díky přiloženému přehlednému manuálu. Sušička funguje bez potíží a prádlo vysuší skvěle.

Beko HTE 7616 X0 Orientační cena: 8 956 Kč Podívat se na pračku →

Podobné články:

Nejlepší pračky – recenze a zkušenosti

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!