Publikováno 22. ledna 2024 | Aktualizováno 24. ledna 2024

TOP 5: Nejlepší rychlovarné konvice 2024 + Jak vybrat

TOP 5: Nejlepší rychlovarné konvice 2024 + Jak vybrat

Hledáte novou rychlovarnou konvici, která se nepokazí a bude rychle ohřívat vodu? V tomto článku představím nejlepší rychlovarné konvice, které si můžete v roce 2024 pořídit, a také vám poradím, jak ji vybrat.

Jak vybrat rychlovarnou konvici

Rychlovarná konvice je nepostradatelný pomocník každé kuchyně. Ačkoliv se může zdát, že důležitý je zejména její vzhled (a to je, protože konvice by měla hezky ladit s vaší kuchyní), důležitějších věcí je ale víc. Nejdříve se zaměřte na objem konvice. Dvoučlenné domácnosti postačí objem 1,2 až 1,5 litru, pro více lidí je vhodné zvolit objem 1,7 až 2 litry. Ze všeho nejdůležitější je příkon a spotřeba energie. Pro běžné použití stačí příkon 2000 W, pro co nejrychlejší ohřev vody vybírejte rychlovarné konvice s příkonem až 3000 W. Počítejte však s tím, že vyšší příkon se rovná vyšší spotřeba energie. Zajímat vás může také materiál. Pravděpodobně nejlepší materiál na údržbu a čištění je nerezová ocel, skleněné konvice jsou zase odolnější proti poškrábání, ale také náchylnější k usazování vodního kamene. Nejlevnější variantou je plastová rychlovarná konvice. Nezapomeňte ani na bezpečnost. Konvice by měla mít minimálně funkci automatického vypnutí a ochranu proti přehřátí.

TOP 5: Nejlepší rychlovarné konvice 2024

Vaše stará konvice už dosluhuje a vy se poohlížíte po nové? Hledáte takovou konvici, která bude vodu ohřívat rychle, ale stále bude šetřit energii? Nechcete za konvici dávat tisíce? Pak se podívejte na následujících 5 nejlepších rychlovarných konvic, které si můžete v roce 2024 pořídit.

1) Sencor SWK 2090BK

Výkonná rychlovarná konvice ze skla Sencor SWK 2090BK je naprostým vítězem, a proto jsem ji umístila na první místo. Má vysoký příkon 2200 W, objem dva litry a několik moderních funkcí. Ta nejlepší je ohřev vody na požadovanou teplotu (50, 70, 80, 90 a 100 stupňů) stisknutím jednoho tlačítka. Vámi požadovanou teplotu vody navíc dokáže udržovat po dobu 30 minut. Jakmile konvice ohřeje vodu na požadovanou teplotu, upozorní vás krátkým pípnutím. Konvici nechybí ani veškeré bezpečnostní opatření, jako je například ochrana proti přehřátí. Navíc jí nechybí ani šikovný filtr pro zachycení nečistot a usazenin.

Rychlovarná konvice Sencor SWK 2090BK má víc než skvělé recenze (93 %), kde si zákazníci pochvalují regulaci teploty rozdělené podle barev. Líbí se jim také design a rychlý ohřev díky vyššímu příkonu.

Sencor SWK 2090BK Orientační cena: 799 Kč Prohlédnout si rychlovarnou konvici →

2) SMEG KLF03BLEU

Rychlovarnou konvici SMEG KLF03BLEU doporučuji každému, kdo si potrpí na vzhledu i výrobci. S objemem 1,7 litru a příkonem 2400 W se řadí mezi ty výkonnější konvice vhodné do každé domácnosti. Konvice SMEG má několik chytrých vychytávek, mezi které patří vyjímatelný filtr, díky kterému bude voda bez nečistot a vodního kamene. Bohužel nemá funkci ohřívání na různé teploty. Konvici lze pořídit v několika barvách tak, aby se hodila do interiéru každé kuchyně.

Zákazníci vyjádřili spokojenost s designem a robustní konstrukcí konvice, jenž se dobře drží v ruce. Oceňují také tichý provoz.

SMEG KLF03BLEU Orientační cena: 3 930 Kč Prohlédnout si rychlovarnou konvici →

3) Tefal KI 772D38

Skleněná rychlovarná konvice Tefal KI 772D38 má objem 1,7 litru a je ideální pro každého, kdo hledá klasickou rychlovarnou konvici bez zbytečných funkcí. Po ohřátí vody se konvice sama vypne, má příjemné LED osvětlení a vyjímatelný filtr. Konvice má příkon 2200 W, voda se tedy ohřeje poměrně rychle. Musím vyzdvihnout také její vzhled – má jednoduchý, ale moderní design, který se bude skvěle hodit do každé kuchyně.

Rychlovarná konvice Tefal má pozitivní hodnocení od uživatelů, kteří uvádí, že konvice funguje přesně tak, jak má. Někteří uváděli, že poměrně dlouho převařuje vodu poté, co už je ohřátá.

Tefal KI 772D38 Orientační cena: 959 Kč Prohlédnout si rychlovarnou konvici →

4) ETA 9186 90040 Storio

Rychlovarná konvice Eta Storio už na první pohled zaujme svým stylovým a jedinečným designem. Zaujme ale také příkonem 2200 W a funkcemi jako je automatické vypnutí a bezpečnostní pojistka proti přehřátí. Konvice je podsvícená a je vybavena filtračním sítkem. Ve zkratce lze říct, že se jedná o klasickou rychlovarnou konvici s krásným designem, která bude ozdobou každé kuchyně.

Eta Storio Orientační cena: 1 299 Kč Prohlédnout si rychlovarnou konvici →

5) Tefal KO 854830

Konvice Tefal KO 854830 je trochu jiná než ostatní. Je totiž poměrně malá, její objem činí pouhý 1 litr. Zaujme také podsvíceným displejem, který vynikne na jejím celočerném těle. Konvice ukazuje teplotu vody v reálném čase, můžete si ji také nastavit podle svých preferencí. Zaujme také dvojitou stěnou, díky které na dotyk konvice nikdy není horká. Konvice má také automatické otevírání víka, udržuje teplotu ohřáté vody po dobu 30 minut a nechybí jí ani vyjímatelný filtr proti nečistotám.

Tefal KO 854830 Orientační cena: 1 499 Kč Prohlédnout si rychlovarnou konvici →
5/5 - (2 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!