Publikováno 26. listopadu 2023

Kam na sushi v Praze: 11 tipů na nejlepší restaurace

Kam na sushi v Praze: 11 tipů na nejlepší restaurace

V Praze se nachází spousta výjimečných podniků, kde si pochutnáte na tom nejlahodnějším sushi. Pokud nevíte, kam na sushi, nezoufejte. V tomto článku představím 11 tipů na nejlepší sushi restaurace v Praze.

Kam na sushi v Praze: 11 tipů na nejlepší restaurace v Praze

Nacházíte se v Praze a máte chuť na sushi, o kterém se vám bude zdát? Pak máte štěstí, protože se považuji za ohromného milovníka tohoto božského jídla a dnes se s vámi podělím o své tipy na nejlepší, ale stále cenově přijatelné sushi restaurace v Praze.

1) Sushi Ninja Vršovice

Nejlepší sushi, jaké jsem za poslední dobu měla. Chuť je vyvážená a jednoduše dokonalá, sushi je čerstvé a i maki má příjemnou velikost, která rozhodně neurazí ani většího jedlíka. Toto sushi si objednáte online s dovozem a vychutnáte si jej v pohodlí domova či hotelu. Bohužel patří mezi online restaurace, kam si nelze zajít osobně, což může pro někoho být velké mínus.

2) Hanabi Sushi House

Sushi restaurace Hanabi Sushi House se nachází na Praze 1 a je velmi oblíbená. Sem zamiřte v případě, pokud si zakládáte na prvotřídní kvalitě. Kromě samotného sushi si zde dáte i další japonské speciality, mezi které patří například i korejské BBQ.

Adresa: Petrská 1177/11, 110 00 Nové Město

3) Sushi box

Restaurace Sushi box nemá tak velké porce (maki) jako Sushi Ninja, přesto však chutná velmi dobře. Tato sushi restaurace nabízí poměrně pestré sety, díky kterým zažijete nejzajímavější chutě všechny najednou. A osobní můj tip – pokud chcete ušetřit, objednejte si přes Bolt a počkejte si na slevu, která dosahuje až 40 %. Tuto restauraci bohužel nelze navštívit jinak než tak, že si jídlo objednáte online.

4) Sushi by Mare/Bistro Marina Mare

Sushi by Mare se nachází v Holešovicích a kromě sushi nabízí i několik druhů poké bowl. Potěší vás dostupnost restaurace i ceny, které jsou přijatelné. Pochutnáte si i v případě, že jste vegani či vegetariáni, v nabídce totiž najdete například halloumi či avokado poké. Sushi se zde připravuje pouze z nejčerstvějších ryb.

Adresa: Jankovcova 1596/14b, 170 00 Praha 7-Holešovice

5) Hana Sushi House

Restaurace Hana Sushi House připravuje úžasné sushi na Praze 3 na Vinohradech. Dáte si zde nigiri, sashimi i maki a kromě toho restaurace nabízí také polévky, saláty a teplé či studené předkrmy.

Adresa: Jagellonská 1062 / 11, 130 00 Praha 3-Vinohrady

6) Sushi Oishi

Sushi Oishi se nachází přímo v centru města Prahy. Pokud se zde tedy nacházíte, můžete vyzkoušet tuto velmi dobře hodnocenou restauraci. Sushi si můžete objednat i online.

Adresa: V Celnici 1031/4, 110 00 Nové Město

7) Yami Sushi House

Restaurace Yami Sushi House je také oblíbená mezi místními i turisty a má poměrně bohatou nabídku. Kromě klasického maki si zde dáte také fusion rolls, sashimi a nigiri, ale také spoustu dalších asijských pokrmů včetně polévek.

Adresa: Masná 1051, Staré Město, 110 00 Praha 1

8) Sushi Tam Da

Sushi Tam Da je vynikající sushi restaurace nacházející se na Vinohradech. Podle zákazníků interiér není příliš moderní, sushi je zde však naprosto famózní. Dáte si zde i tolik oblíbené smažené sushi a během oběda si můžete dát výhodné polední menu, které se vztahuje na různé asijské pokrmy. Sushi Tam Da nabízí také originální ovocné sushi.

Adresa: Perunova 13, 130 00 Praha 3-Vinohrady

9) SushiTakeAway

Pokud si chcete na sushi pochutnat doma či v parku na čerstvém vzduchu, zvažte návštevu podniku SushiTakeAway, které si, jak už název napovídá, můžete odnést s sebou. Tato restaurace je oblíbená mezi místními také pro rozvoz nebo přes slevový portál Slevomat.

Adresa: Kodaňská 553, 101 00 Praha

10) The Sushi Bar

Jedna z nejoblíbenějších pražských sushi restaurací je nepochybně The Sushi Bar, který se nachází na ulici Zborovská na Malé Straně. Je otevřená každý den až do 22:00 a pokud se vám nikam nechce, opět si můžete objednat z pohodlí domova.

Adresa: Zborovská 49, 150 00 Malá Strana

11) Sushi Sushi

Sushi Sushi se nachází na Žižkově, kam se dostanete během chvilky tramvají. V restauraci si dáte sushi všeho druhu, ale navíc ochutnáte i několik dalších světových kuchyní – například thajskou, korejskou či vietnamskou. Polévky, dezerty a smažené sushi jsou zde samozřejmostí.

Adresa: Seifertova 522/28, 130 00 Praha 3-Žižkov

Podobné články:

Kam na jídlo v Praze: 16 tipů na nejlepší restaurace

50 tipů, co dělat v Praze: Místa, která stojí za to vidět

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!