Publikováno 19. dubna 2024

Nejlepší těstoviny v Praze: 13 tipů na skvělé restaurace

Nejlepší těstoviny v Praze: 13 tipů na skvělé restaurace

Chystáte se na oběd či večeři v Praze a přepadla vás chuť na lahodné těstoviny? V tomto článku představím 13 tipů na nejlepší restaurace, kde si pochutnáte na italských i českých těstovinách a s oblibou se do nich budete vracet.

Nejlepší těstoviny v Praze: 13 tipů na skvělé restaurace

Každý je má rád jinak. Někdo si nejraději dopřeje těstoviny italské, které se připravují kratší dobu, takže jsou tvrdší, a někdo si zase rád pochutná na klasických českých těstovinách, které nejspíš všichni známe. Na následujících řádcích se zaměřím na 13 restaurací, které jsou podle zákazníků nejlepší, jaké můžete v Praze navštívit.

1) Pizza Nuova

Hodnocení 4,4 ⭐️

Pizza Nuova je česká restaurace, která se zaměřuje na italské pokrmy. Známá je zejména pro svou vynikající pizzu, ale nabízí také vynikající těstoviny, které si zamilujete. 

Adresa: Revoluční 655/1, 110 00 Staré Město

2) Pasta Vodičkova

Hodnocení: 4,0 ⭐️

Jak už nejspíš tušíte, podnik Pasta Vodičkova věnuje svou pozornost primárně těstovinám, které si můžete dopřát přesně podle svých představ. V restauraci si totiž vyberete typ těstovin a salsu, poté už jen počkáte na přípravu a vychutnáte si ty nejčerstvější a vynikající těstoviny. Zákazníci podnik hodnotí jako útulný a s parádní atmosférou uvnitř, podle některých by těstoviny mohly být levnější.

Adresa: Vodičkova 15, 110 00 Nové Město

3) Pasta Fresca

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Pasta Fresca je italská restaurace, kde si těstoviny vyrábí sami. Vybrat si můžete až z deseti druhů a můžete se těšit na jídlo vyladěné do detailu. Restaurace připravuje i další italská jídla, které můžete vyzkoušet.

Adresa: Celetná 598/11, 110 00 Staré Město

4) La Piccola Perla

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Italská restaurace La Piccola Perla vás okouzlí svou příjemnou atmosférou, kterou zde pochvalují mnozí návštěvníci. Připraví vám tradiční italské těstoviny, ale i neapolskou pizzu a spoustu dalších jídel, které jsou na vysoké úrovni. Doporučuji si zde udělat rezervaci, protože restaurace je velmi často plná.

Adresa: Perlová 412/1, 110 00 Staré Město

5) Piccola Italia Praha

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Restaurace Piccola Italia se velmi rychle stala oblíbenou a vysoce hodnocenou italskou restaurací, nenachází se však přímo v centru, ale na Žižkově — a to hned u zastávky Biskupcova.

Adresa: J. Želivského 1790/35, 130 00 Praha 3-Žižkov

6) La Corte

Hodnocení: 4,2 ⭐️

La Corte je další z restaurací, které vás uchvátí svou typicky italskou atmosférou. Začít můžete jedním z neodolatelných předkrmů (antipasti), nebo se rovnou vrhnout na těstoviny. Těch mají v restauraci na výběr skutečně mnoho.

Adresa: Na Poříčí 1053/44, 110 00 Nové Město

7) Pastař Restaurant

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Pokud byste rádi ochutnali těstoviny v české restauraci, pak se vydejte do podniku Pastař, kde si sami vyrábí čerstvé těstoviny. Restaurace se nachází přes most od Národního divadla, takže tam trefíte úplně jednoduše.

Adresa: Malostranské nábř. 1, 118 00 Malá Strana

8) Restaurace Per Te

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restaurace Per Te se nachází na Vinohradech a její hodnocení naznačuje, že se jedná o velmi oblíbené místo, kam se lidé vydávají za výtečným jídlem. Podle zákazníků je v restauraci profesionální personál a bezkonkurenční servis, ale přesto se zde budete cítit jako doma.

Adresa: Korunní 783/23, 120 00 Praha 2-Vinohrady

9) Pastacaffé

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Pastacaffé je sice kavárna, připraví vám zde ale vynikající těstoviny, saláty a další jídla včetně sladkých dezertů. Ptáte se, proč jsem Pastacaffé zařadila do tohoto článku? Protože zákazníci podnik hodnotí velmi pozitivně, pochvalují si zejména milý přístup personálu, navíc si zde dáte i dobrou kávu. V létě se navíc můžete posadit na venkovní zahrádku.

Adresa: Vězeňská 141/1, 110 00 Staré Město

10) Trattoria Cicala

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Přímo v centru města se nachází restaurace Trattoria Cicala, do které se schází po schodech přímo do sklepa. Podnik je však velmi útulný a zákazníci uvádí, že návštěva restaurace je velký zážitek. Mnozí také pochvalovali jídlo, které vás svou chutí přenese do Itálie. Počítejte však s tím, že restaurace nepatří mezi nejlevnější.

Adresa: Žitná 43, 110 00 Nové Město

11) Restaurace Piatto Caldo Prague

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Víc než skvělým hodnocením se může pyšnit restaurace Piatto Caldo Prague, která se nachází v srdci Prahy. Z těstovin tady můžete ochutnat špagety, tagliatelle i strozzapreti. Kromě těstovin má restaurace bohatou nabídku pizzy, salátů a italských dezertů.

Adresa: Moskevská 342/20, 101 00 Praha 10-Vršovice

12) L’Osteria Národní

Hodnocení: 4,3 ⭐️

L’Osteria Národní je velmi oblíbená restaurace mezi místními i turisty, protože si tady zaručeně pochutnáte úplně na všem, co ochutnáte – a těstoviny nejsou výjimkou. Ceny nejsou nejnižší, ale zároveň ani vysoké. Spíš tak nějak akorát.

Adresa: Budova DRN, Národní 135/14, 110 00 Nové Město

13) Ristorante Leggero

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Ristorante Leggero je příjemný podnik nacházející se v pražských Vinohradech, který se zaměřuje na kuchyně států Středozemního moře, takže tady samozřejmě nemohou chybět těstoviny s mořskými plody. Podle zákazníků si tady na těstovinách opravdu pochutnáte, zklamaní ale nebudete ani z dalších jídel z bohaté nabídky.

Adresa: Londýnská 135/29, 120 00 Praha 2-Vinohrady

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová