Publikováno 15. května 2024

Twisto recenze a zkušenosti: Je lepší než konkurence? (2024)

Twisto recenze a zkušenosti: Je lepší než konkurence? (2024)

Twisto je oblíbená služba, která nabízí zajímavé způsoby placení. Poskytuje možnost odložení platby, rozložení na třetiny a třeba i rozdělení platby mezi přátelé. Vyplatí se pořídit si Twisto, nebo je lepší jeho konkurence? Na následujících řádcích si posvítím na všechno, co potřebujete před pořízením Twisto účtu vědět.

  • Twisto nabízí odložení platby za nákupy až o 45 dní a možnost rozdělit si cenu nákupu na třetiny.
  • V základu je Twisto zdarma, ale pokud chcete využívat více funkcí, je nutné si platit měsíční poplatek, který začíná na 49 Kč. První tři měsíce jsou však zdarma.
  • Na rozdíl od Twista je jeho konkurence Skip Pay zcela bez poplatků. V článku si posvítím na to, jestli je lepší Twisto nebo Skip Pay.

Twisto recenze

Rádi byste si koupili telefon a nebo pořídili rodinnou dovolenou, ale zaplatit ji najednou nepřichází v úvahu? Potřebujete pořídit věci do domácnosti, ale máte před výplatou? Rádi nakupujete a chcete si udělat radost hned teď? Pak se vám možná bude líbit Twisto, které nabízí možnost odložit si svou platbu až o 45 dní.

Co je Twisto a k čemu slouží?

Twisto je platební karta, která dělá nakupování jednodušším. Můžete nakupovat na splátky bez poplatků nebo zaplatit svůj nákup na třetiny. Kromě toho Twisto nabízí i výhodný kurz na zahraniční platby, a cestovní pojištění za dobrou cenu. Aktuálně můžete získat 300 Kč časově omezený bonus ke své registraci.

Twisto je na trhu od roku 2014 a v České republice má statisíce spokojených uživatelů. Jeho používání je rychlé, snadné a velmi oblíbené a za dobu existence na trhu vymyslelo spoustu nových služeb — třeba přehlednou mobilní aplikaci, cestovní pojištění nebo platby přes Apple Pay.

Twisto recenze, zkušenosti, diskuze
Twisto.cz

Twisto se vám může hodit třeba v době, kdy máte před výplatou a potřebujete si nakoupit (splátky). Hodí se i v případě, kdy si chcete pořídit věc, kterou nechcete platit celou najednou (nákup na třetiny). Výhodou Twista je to, že pokud dodržíte termín splatnosti, nečekají vás žádné úroky ani poplatky navíc.

Jak funguje Twisto

Twisto funguje podobně jako platební karta, můžete ji využívat v mnoha internetových i kamenných obchodech. Oproti klasické platební kartě má ale spoustu výhod. Svou platbu si můžete odložit až o 30 dní bez dodatečných poplatků, můžete si svůj nákup rozložit na třetiny, používat bezpečnou virtuální kartu a odložit si splatnost některých nákupů až o 45 dní (tato služba je za poplatek). V případě potřeby si můžete nakoupit i na splátky (na dobu 3 až 12 měsíců) s výhodným úrokem. V některých obchodech můžete získat cashback, tedy získat část peněz za nákup zpět na účet.

Získat bonus 300 Kč k novému Twisto účtu

Twisto tarify a poplatky

Twisto chce, aby bylo nakupování pro jeho zákazníky co možná nejpohodlnější a proto nabízí tři tarify, ze kterých si můžete vybrat pro sebe ten nejlepší — Online, Standard a Premium.

  • Tarif Online je zdarma a nenabízí tolik funkcí jako v dalších dvou tarifech. Pokud nakupujete hlavně na internetu a nemáte mnoho nároků, pak se vám třeba bude líbit.
  • Tarif Standard patří mezi zákazníky nejčastěji zvolenou variantu a je zpoplatněn částkou 49 Kč měsíčně, první tři měsíce jsou ale zdarma. Tento tarif nabízí i možnost objednání fyzické karty, lze platit pomocí Apple Pay a Google Pay a zahrnuje i službu Twisto Split, což znamená, že si můžete rozdělit útratu mezi více lidí. To se hodí třeba v případě, když s přáteli vyrážíte do restaurace.
  • Tarif Premium nabízí všechny služby, které Twisto poskytuje. V balíčku je také výhodný zahraniční kurz a možnost sjednat si cestovní pojištění. Tento balíček stojí 99 Kč měsíčně, první tři měsíce jsou i v tomto případě zdarma.

Twisto karta recenze – Twisto Pay

Placení s Twisto kartou není žádná věda. Jedná se o platební kartu MasterCard, se kterou můžete platit zcela bezpečně, jelikož je virtuální a neobsahuje žádná vaše soukromá data a je snad nemožné, aby se k ní dostali podvodníci. Díky tomu může být Twisto platební karta dokonce ještě bezpečnější než ta, kterou používáte ke svému běžnému účtu v bance.

Virtuální kartu budete mít uloženou ve své mobilní aplikaci Twisto, můžete si objednat i fyzickou Twisto kartu. S Twisto kartou můžete platit v kamenných prodejnách i online, navíc můžete využít i platbu na jedno kliknutí Twisto Pay, kterou v současné době nabízí stovky e-shopů.

Pro někoho může být nevýhodou nemožnost vybírat z Twisto karty peníze v bankomatech, lze si je ale nechat poslat na svůj bankovní účet. Stačí napsat na e-mail cash@twisto.cz a peníze vám brzy přistanou na účtu.

Získat bonus 300 Kč k novému Twisto účtu

Výhody a nevýhody služby Twisto

Výhody

Nevýhody

Možnost odložení platby

Jednoduchá orientace v účtu i mobilní aplikaci

Spousta zajímavých funkcí a služeb

Nelze vybírat peníze z bankomatu

U konkurence se neplatí měsíční poplatek

Vysoké poplatky z prodlení

Twisto nebo Skip Pay?

Ačkoliv má Twisto spoustu prokazatelných výhod, nelze si nevšimnout, že se zde za balíčky platí měsíční poplatek, kdežto u konkurence ne. Například služba Skip Pay je zcela bezplatná. Služby Twisto a Skip Pay jsou přitom velmi podobné — zejména pokud se zaměříme na nejdůležitější funkce, a to odložení platby a rozdělení platby na třetiny. Pokud vás zajímají právě tyto funkce, pak bych vám doporučila zvážit spíše Skip Pay. Twisto ale nabízí i doplňkové služby, které Skip Pay nenabízí — například možnost rozdělit si platbu s přáteli. Doporučuji všechny tyto funkce prozkoumat, abyste věděli, která služba pro vás nabízí výhodnější podmínky. Někteří uživatelé v diskuzích uvádí, že po nějaké době přešli ke Skip Pay a jsou spokojenější.

Přečíst Skip Pay recenzi

Recenze a zkušenosti zákazníků s Twisto

Twisto funguje už spoustu let a za tu dobu si jej vyzkoušelo už asi 1,6 milionu lidí, z toho 70 % je z Česka (informace z roku 2020). Většina zkušeností uživatelů je podle recenzí pozitivních, avšak najdou se i výjimky. Některým lidem odložená platba zkrátka vyhovovat nebude, i když nabízí jisté výhody. Uživatelé si často pochvalují možnost odložení platby i v bezplatném účtu (které činí 14 dní), chválí si také bezpečnost a cashback na různých e-shopech. Za nevýhodu označují měsíční poplatek, který je nutné platit v případě, pokud potřebujete odložit platbu o měsíc a více, nebo v případě, kdy chcete využívat i další služby. Obecně se ale podle zákazníků jedná o velmi šikovnou službu, která se často hodí a nabízí spoustu akcí a výhod.

Nejčastější otázky

❓Co se stane, když nezaplatím včas?

Pokud nebudete reagovat na výzvy Twista k zaplacení, které obdržíte prostřednictvím e-mailem a sms, pak vám po datumu splatnosti budou narůstat zákonné úroky z prodlení a také smluvní pokuta.

❓Existuje na nákup s Twisto nějaký limit?

Ano. Platební limit na Twisto se běžně pohybuje okolo 5 000 – 10 000 Kč. Později jej lze navýšit až do výše 25 000 Kč.

❓Kde najdu informace o objednávkách a přehled o placení?

Všechny informace najdete po přihlášení ve svém Twisto účtu. Pokud si stáhnete mobilní aplikaci, budete mít ještě lepší přehled.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.