Publikováno 6. března 2024

Nejlepší bankovní účet bez poplatků 2024 – srovnání

Nejlepší bankovní účet bez poplatků 2024 – srovnání

Plánujete založení nového běžného účtu, ale nevíte si rady? Nemusíte složitě přemýšlet, který bankovní účet bez poplatků je ten nejlepší. Stačí se podívat na srovnání pěti oblíbených bank, které jsem pro vás připravila.

  • Založení a vedení všech bankovních účtů, které jsem v článku zmínila, je zdarma. I tak se ale každý bankovní účet mírně liší – všechny detaily jsem proto v článku rozepsala.
  • Dozvíte se, jak vybrat bankovní účet tak, abyste byli spokojení a nemuseli platit žádné zbytečné poplatky.
  • Některé banky nabízí bezplatný výběr z bankomatů včetně bankomatů ostatních bank, bezplatné SEPA platby a k běžnému účtu i spořicí účet s výhodným úrokem.

Jak vybrat bankovní účet

Chcete si založit nový běžný účet, ale nevíte, jak jej vybrat? Ten nejlepší by měl být bezplatný a neměl by obsahovat ani žádné zbytečné poplatky. To už v dnešní době naštěstí vůbec není problém. Samozřejmostí by měly být bezplatné příchozí a odchozí platby, spousta bank již dnes nabízí také SEPA platby zdarma (platba v eurech do evropských zemí). Zajímat by vás mělo také to, jestli daná banka poskytuje výběr hotovosti z bankomatu zdarma, popř. jestli jsou i jiné banky, kde můžete peníze bezplatně vybírat. Nakonec vás mohou zajímat další funkce, jako je například Platba na kontakt, kterou zatím podporuje jen část bank, oblíbené jsou také Okamžité platby. Vše samozřejmě závisí na vašich preferencích. Pokud nevyužíváte platby do zahraničí, pak pro vás nejspíš bezplatné SEPA platby nebudou důležité.

Nejlepší bankovní účty bez poplatků 2024 – srovnání

Na trhu je spousta bankovních účtů a výběr toho nejlepšího může být docela komplikovaný. Mým dnešním úkolem je vám tento výběr maximálně usnadnit a vybrat ty nejlepší bankovní účty, ze kterých si ten pravý vyberete mnohem jednodušeji. Pojďte se podívat na srovnání 5 nejlepších bankovních účtů bez poplatků za založení a vedení.

1) Fio banka: Osobní účet

Fio banka dopadla se svým osobním účtem ze všech nejlépe. Nejen že je užívání běžného účtu zcela bez poplatků a v České republice nebudete nikdy platit za výběr z bankomatů, ale byl také spolu s podnikatelským účtem oceněn v soutěži Zlatá Koruna 2023. Fio banka nabízí bankovní účet i pro živnostníky a dokonce i pro děti. Účet u Fio banky oceníte i v případě, když se plánujete ponořit do investování.

Fio Banka nabízí bezplatné SEPA platby a zdarma výběry z bankomatů v Česku i ve světě s kartou Visa. Tu dostanete ke svému běžnému účtu. Můžete si ale vybrat i Mastercard, se kterou budete mít 2-5 výběrů zdarma. Devizový (cizoměnový) účet je k dispozici ve 13 měnách. Co musím označit jako menší mínus jsou webové stránky a aplikace Fio banky, které mi připadají nepřehledné a vzhled vypadá poněkud zastarale.

Fio banka nově nabízí funkci Platba na kontakt, díky kterému už nemusíte složitě přepisovat číslo bankovního účtu, ale postačí vám telefonní číslo příjemce (příjemce musí mít platbu na kontakt aktivovanou).

2) Raiffeisenbank: CHYTRÝ účet

Běžný účet u Raiffeisenbank najdete pod názvem CHYTRÝ účet. Jeho vedení je zcela bezplatné a kromě toho aktuálně nabízí skvělou akci, kdy ke zřízení běžného účtu budete po dobu šesti měsíců dostávat každý měsíc 500 Kč bonus na účet. Podmínka je pouze jedna, a to třikrát v daném měsíci zaplatit kartou.

To ale není všechno. Raiffeisenbank nabízí také možnost využití bezúročné rezervy 1000 Kč, kterou využijete třeba pár dní před výplatou. Zdarma si můžete zřídit i spořicí účet s úrokem 5 % p. a. – ten se vám k běžnému účtu vytvoří automaticky. Raiffeisenbank nabízí také platbu v eurech zdarma mezi Raiffeisenbank a Tatra Bank, zdarma jsou i SEPA platby. Výhodou je také vysoký počet vkladomatů. Za nevýhodu bych označila vysoké poplatky za převody do a ze zahraničí. Raiffeisenbank také podporuje funkci Platba na kontakt.

3) mBank: mKonto

mBank je velmi dobrá volba, pokud hledáte ten nejlepší bankovní účet. Poplatky za vedení účtu jsou nulové, potěší vás i funkce mSpoření, kterou si lze zapnout v aplikaci a ihned tak začít spořit s úrokem 5,5 % p. a. Ačkoliv se za běžný účet nic neplatí, čeká vás poplatek 1 Kč v případě, kdy byste chtěli využít okamžitou platbu. K běžnému účtu dostanete kromě klasické mKarty také mKartu Svět, díky které budete mít výhodnější platby v cizí měně. Výběr z bankomatu je zdarma v ČR i zahraničí nad 1 500 Kč. mBank ale nemá vlastní bankomaty.

V mBank můžete využít i vysoký kontokorent (do 300 000 Kč s ohledem na váš příjem, do 1 000 Kč je kontokorent zcela bez úroku), banka nabízí také výhodné směnné kurzy a levné cestovní pojištění. Pokud máte u jiné banky kreditní kartu, tak si ji můžete k mBank nechat převést zdarma.

4) Airbank: Běžný účet

Airbank je velmi oblíbená banka, u které nezaplatíte za vedení běžného účtu bez podmínek ani korunu a stejně tak nezaplatíte ani za výběry hotovosti v ČR, a také budete mít zdarma výběry u vybraných bank (UniCredit Bank, Monety a Komerční banky v ČR). Jednoduše u Airbank nenarazíte na žádné skryté poplatky. Běžný účet Airbank je vhodný i pro děti a mladé.

Airbank má jednu z nejlepších mobilních aplikací, za kterou si v letech 2017-2022 odnesli první místo v soutěži Zlatá koruna. Nevýhodou bankovního účtu u Airbank jsou vyšší poplatky za výběr hotovosti v zahraničí – v EU zaplatíte 35 Kč, mimo EU dokonce 100 Kč. Pokud vybíráte hotovost častěji, oceníte možnost měsíčního balíčku za 100 Kč, kdy budete mít výběr hotovosti v ČR i zahraničí neomezený. V Česku je možné vybírat hotovost ve více než 2 000 bankomatech.

Velkým plusem je spousta výhodných nabídek a slev, které najdete v aplikaci Airbank, při jejichž využití můžete ušetřit až 4 100 Kč ročně. Airbank podporuje Okamžitou platbu (zdarma) a také Platbu na kontakt. Oceníte také vkladomaty, které se nachází (nejen) na pobočkách Airbank.

5) Banka Creditas: Běžný účet

Banka Creditas nemá téměř žádné poplatky, a to ani za výběr ze všech bankomatů (ani v zahraničí), ačkoliv nemá své vlastní bankomaty. Bankovní účet si můžete založit jak v české, tak i v cizí měně. Pokud využíváte kontokorent, pak vás Banka Creditas nejspíš zklame, protože tuto službu vůbec nenabízí.

Potěší vás přehledná mobilní aplikace a aplikace do hodinek. V mobilní aplikaci přehledně uvidíte všechny své účty (pokud jich máte víc), a to i z jiných bank. Celkově patří Banka Creditas mezi ty nejlepší banky s mnoha výhodami.

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!