Publikováno 20. července 2023 | Aktualizováno 27. září 2023

Shein recenze: Jak ušetřit, kvalita zboží, zkušenosti

Shein recenze: Jak ušetřit, kvalita zboží, zkušenosti

Shein je čínský fast fashion obchod, který poskytuje obrovský výběr zboží. Tento online obchod má na svých stránkách k dispozici každý den nové produkty, které se na skladě dlouho neohřejí. Právě extrémně nízké ceny na Shein jsou důvodem, proč zde nakupují miliony lidí z celého světa.

 • Shein nabízí obrovský výběr zboží za velmi nízké ceny, která se podepisuje zejména na kvalitě oblečení
 • Na e-shopu Shein lze nakoupit různé doplňky dobré kvality za bezkonkurenční ceny
 • Shein často nabízí různé akce, slevové kupóny a výjimkou není ani doprava zdarma nad určitou hodnotu objednávky

Co je vlastně Shein?

Shein je čínský e-shop, který se v posledních několika letech stal velmi oblíbeným, a to zejména kvůli extrémně nízkým cenám. Nízké ceny na Shein samozřejmě nejsou jen tak. Podepisuje se to zejména na velmi špatně placených zaměstnancích této společnosti, ale také na kvalitě zboží, od kterého byste neměli čekat zázraky.

Je však pravda, že některé kousky oblečení mohou vypadat krásně a nějakou dobu i vydržet. Počítejte s tím, že většina věcí z tohoto obchodu je vyrobena z polyesteru a věci jsou většinou velmi tenké a elektrizují. Na bavlnu zde narazíte jen skutečně výjimečně.

Shein.com

Jaké zboží Shein nabízí?

V internetovém obchodě Shein narazíte doslova na nejrůznější zboží. Samozřejmostí je dámské, pánské a dětské oblečení, u kterých se mohou pyšnit nejrůznějšími velikostmi – najdete zde oblečení pro malé i velmi vysoké ženy (či muže), které jsou speciálně označené (petite, tall). Obrovský výběr Shein nabízí také na obuv, plavky, spodní prádlo a oblečení na cvičení.

Tím to ale ani zdaleka nekončí. Shein totiž nabízí také nejrůznější věci, doplňky a vychytávky do domácnosti, které jsou zde skutečně za hubičku. Jedná se například o:

 • samolepicí háčky,
 • umělé květiny,
 • špunty do uší,
 • dekorace,
 • obaly na telefon,
 • tácy,
 • doplňky do vlasů,
 • kosmetické tašky,
 • pomůcky na úklid a další.

Jak ušetřit na Shein

Pokud plánujete na Shein nakupovat pravidelně, můžete z už tak výhodného nákupu ještě nějakou tu korunu navíc ušetřit. Prvním a zároveň nejdůležitějším krokem je registrace, bez které se neobejdete. Na váš první nákup by vám měla být poskytnuta doprava zdarma (a pravděpodobně i sleva). Za každou objednávku pak dostanete body, které můžete proměnit na slevu – a to klidně hned při příštím nákupu. Body můžete získat také za poskytnuté recenze na zboží (včetně fotografií). Shein občas vymýšlí různé akce a hry, ve kterých můžete získat další body.

Doba dodání a doprava na e-shopu Shein

Pokud občas nakupujete na internetových tržištích typu Aliexpress či Ebay, kde nabízí podobné zboží, pravděpodobně budete příjemně překvapeni. Doba dodání ze Shein je 7-10 dní, ale občas to stihnou dokonce i dříve. Balíček vám dodá společnost PPL. Doprava stojí 3,90 eur (zhruba 93 Kč), ale nad určitou částku máte nárok na dopravu zdarma. Tato částka se na Shein často mění, ale většinou je doprava zdarma nad 19 eur (450 Kč). Shein ale občas nabízí dopravu zdarma nad 9 eur a nebo zcela zdarma bez ohledu na výši objednávky.

Shein recenze a zkušenosti zákazníků

Shein je v České republice poměrně oblíbený, milovníci kvalitního oblečení jej považují za svou noční můru – a není se čemu divit, oblečení skutečně nijak závratně kvalitní není, spíše naopak. To je podle portálu sitejabber, kde jsme prozkoumali několik recenzí zákazníků, nejčastější důvod stížností. Hned po kvalitě zboží si zákazníci stěžují na zákaznický servis, který je údajně na velmi špatné úrovni. Jedna z hodnotících zákaznic napsala trefnou větu: „Jednou zvítězíte, podruhé ne“. A to je pravda, protože občas si můžete objednat skvěle padnoucí kousek oblečení a jindy vám přijde průhledný kus hadru. Z tohoto důvodu je vhodné před koupí sledovat recenze, kde se nachází reálné fotografie zákaznic.

Můj názor na Shein a co doporučuji nakupovat

Na Sheinu jsem si již několikrát zboží objednávala. Co se týče oblečení, patřím mezi zmíněné milovníky kvality a proto jsem nenašla jediný kousek, který bych si mohla nechat a nosit jej. Většina triček, topů i kalhot byly z velmi nekvalitního polyesteru, takže věci brzy letěly z mého domova pryč. Objednala jsem si také bavlněná trička, u těch však neodpovídala velikost (byly příliš malé) a navíc se po praní ještě více zmenšila.

Co za sebe doporučuji objednávat jsou rozhodně doplňky. Ze Sheinu mám nejlepší (a zároveň nejlevnější) kryty na telefon, jejichž cena se pohybuje okolo dvaceti korun. Za hubičku tam kupuju taky kosmetické a cestovní taštičky všech velikostí, kosmetické houbičky a štětce, plavky, kabelky, sluneční brýle a třeba doplňky do auta. Ceny jsou skutečně minimální, většinou se pohybují od dvaceti do sta korun.

Zboží je velmi rychle zabaleno a odesláno, což lze sledovat v přehledu objednávek. Shein všechny informace ihned aktualizuje, takže mám neustále přehled o tom, kde se můj balíček zrovna nachází.

Pokud máte rádi levné věci a nevadí vám nižší kvalita, pak vám na základě svých zkušeností můžu nákup na Shein rozhodně doporučit. Se svou první objednávkou to nepřehánějte a objednejte si jen nejzajímavější zboží, na základě kterého se pak rozhodnete, jestli vám vyhovuje a případně už příště udělejte nákup větší.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Klára Roubová

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.

error: Content is protected !!