Publikováno 26. listopadu 2023

Nejlepší burger v Brně: 11 tipů na nejlepší restaurace

Nejlepší burger v Brně: 11 tipů na nejlepší restaurace

Kam si zajít na ten nejlepší burger v Brně? To jsem zjistila za vás a připravila jsem 11 tipů na nejlepší restaurace, kde si dáte skvělý burger.

Nejlepší burger v Brně: 11 tipů na nejlepší restaurace

Burger je typické jídlo, které vás dokáže pořádně zasytit a zároveň i potěšit – tedy v případě, že si vyberete správnou ‚burgrárnu‘, která svou práci dělá poctivě. V tomto článku jsem se podělila o 11 tipů na nejlepší burgery, které místní restaurace nabízí. Pojďte se na ně mrknout!

1) Bar, který neexistuje

Podnik jménem Bar, který neexistuje nabízí výběr zajímavých burgerů (všechny jsou s hovězím masem), včetně klasického cheeseburgeru, ale také burgerů jako je The Blue Burger s gorgonzolou či burger se sušenými rajčaty, parmazánem a bazalkovým pestem. To z nich dělá skutečně zajímavou pochoutku, na kterou si zajdete přímo v centru Brna.

Adresa: Dvořákova 1, 602 00 Brno-střed

2) Burger Bar Úvozna

Restaurace Burger Bar Úvozna potěší doslova každého milovníka burgerů, protože nabízí hovězí, kuřecí, ale i vegetariánské a naked burger – tedy burger bez bulky pro ty, kdo se snaží omezit sacharidy. Samozřejmostí je výborná chuť, kterou už si zkrátka musíte otestovat sami.

Adresa: Úvoz 82, 602 00 Brno-střed

3) Parodie – pivní restaurant

Restaurace Parodie se specializuje zejména na burgery, takže sem vyražte, pokud chcete mít pořádně na výběr. Restaurace se snaží vymýšlet neustále nové a zajímavé burgery, takže například v listopadu si dáte například nabušený burger plněný husou a zelím.

Kromě burgerů nabízí restaurace i mexické burrito, dorty nebo chuťovky v podobě třeba corn dogu (párek v těstíčku na špejli).

Adresa: Vachova 44, 602 00 Brno-střed

4) Forky’s

Forky’s nabízí veganské burgery, které jsou vyrobeny z kvalitních surovin. Ať už jste vegetarián nebo pořádný masožravec, u Forky’s nepoznáte, že maso v burgeru vlastně vůbec není maso.
Maso v burgerech Forky’s je 100% rostlinné a skládá se zejména ze sóji, pšenice a různých koření a přírodních dochucovadel, díky čemuž mají tak skvělou chuť.

Adresa: Jakubské nám. 1, 602 00 Brno-město

5) Būcheck

Restaurace Būcheck nabízí burgery s netradičními přílohami, jako jsou například kimchi nebo smažená vejce. Burger si dáte klidně i se španělským ptáčkem nebo trhaným hovězím s ovčím sýrem. Věřte tomu, že si v této burgrárně pochutnáte tak, jak jste si už dlouho nepochutnali.

Adresa: Zelný trh 325/18, 602 00 Brno-střed

6) U Starýho Billa

Restaurace U Starýho Billa nabízí burgery z hovězího masa, které jsou jednoduše chutné a svěží. V této restaurací se zaměřují primárně na steaky z hovězího a vepřového masa, burgery si zde ze stálé nabídky vyberete minimálně dva, a to chipotle burger či eggburger. Dále můžete vybírat ze sezónní nabídky: například na podzim můžete ochutnat burger z bizoní roštěné.

Adresa: Kudelova 1853/5, 602 00 Brno-střed

7) Armed Burger

Podnik jménem Armed Burger nabízí levné burgery, jejichž cena se pohybuje od 130 Kč do 250 Kč. Pravděpodobně se tedy nejedná o luxusní burgrárnu s tím nejkvalitnějším masem, ale o cenově přijatelnou restauraci. Ten největší burger v nabídce nese název XXL Burger a obsahuje 300 g hovězího masa.

Adresa: Vídeňská 246/33, 639 00 Brno-střed-Štýřice

8) Burger INN

Restaurace Burger INN najdete v Brně rovnou dvakrát a nabízí přesně takové burgery, které vás potěší už jen při pohledu na ně. Jestli se vám zdá, že vypadají jako americké, tak se vám to vlastně nezdá. Restaurace INN si navíc peče vlastní louhovanou bunsku s příchutí preclíku, což burgeru dodává ještě lepší autentickou chuť.

Adresa: Beethovenova 7, 602 00 Brno-střed

9)The Immigrant Pub

Výborný burger si dáte taky v restauraci The Immigrant Pub. Naleštěné bulky, šťavnaté maso a dostatek omáčky, to je přesný popis burgerů z této restaurace. Kromě bohaté nabídky burgerů si vyberete i z dalších jídel, které restaurace nabízí. Například polévky, roastbeef salát, mexický hot dog a další.

Adresa: Veveří 57, 602 00 Brno-střed

10) Bar Pablo Escobar

V oblíbeném baru Pablo Escobar si dáte kromě alkoholických drinků i burger. Výhodou je, že uhasíte žízeň a zaženete hlad najednou v jednom podniku. V tomto baru si dáte také vynikající dezerty, čerstvé sushi a další asijské pokrmy.

Adresa: Minská 88, 616 00 Brno-Žabovřesky

11) Bistro Provaz

I v podniku Bistro Provaz si vyberete z nabídky mnoha burgerů. Na ty se totiž tato restaurace specializuje. Nachází se na zastávce trolejbusu Provázníkova (po směru do centra) a burger si zde koupíte už od skvělých 84 Kč. Za ten největší pak zaplatíte 164 Kč. Restaurace se může chlubit stovkami pozitivních recenzí, které jen dokazují, že tady se najíte dobře.

Adresa: Provazníkova 15, 613 00 Brno-sever

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!