Publikováno 17. října 2023

Kam na jídlo v Ostravě: 8 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Ostravě: 8 tipů na nejlepší restaurace

Vyrážíte do Ostravy a hledáte restauraci či bistro, kam můžete jít na dobré jídlo, nebo si chcete zajít do kavárny, která je oblíbená místními, na kávu či dezert? Pak se podívejte na 8 tipů na nejlepší restaurace v Ostravě.

Kam na jídlo v Ostravě: 8 tipů na nejlepší restaurace

Ostrava je krásné a moderní město, které nabízí spoustu příležitostí – a to i v případě, že hledáte vynikající jídlo. V následujících řádcích se zaměřím na oblíbené restaurace, bistra i kavárny, jejichž návštěva vás určitě nezklame. Tak se na ně pojďme mrknout.

1) Restaurace U Dvořáčků

Restaurace u Dvořáčků slibuje jídlo jako od maminky. Na adrese Hladnovská 1311/19 si pochutnáte na jídle všeho druhu. Na menu na vás čeká například vídeňský telecí řízek s bramborovým salátem, boloňské špagety s parmazánem či vepřová plec po valašsku. V restauraci se osvěžíte třeba kávou či svařákem, nebo pivem – řidiči ocení nealkoholickou variantu. Pokud máte rádi českou kuchyni, pak si tuto restauraci zařaďte mezi ty, kam si alespoň jednou zajdete na jídlo.

2) Agiu Georgiu – Řecká taverna

Pokud byste měli chuť na něco z tradiční řecké kuchyně, pak vás vaše chuť možná zavede do podniku Agiu Georgiu. Restaurace se nachází na Zámku Poruba a jejím cílem je přiblížit zákazníkům Řecko prostřednictvím tamního výtečného a zdravého jídla.

3) Comedor Mexicano

Restaurace Comedor nabízí mexické a španělské jídlo. Přináší do své kuchyně spoustu chutí a dobrodružství. Pochutnáte si na jídlech jako jsou tacos, quesadillas nebo burritos, nebo steaky z hovězího, vepřového nebo kuřecího masa.

4) HogoFogo Bistro

HogoFogo Bistro je moderní evropská restaurace, která se nachází v centru Ostravy. Restaurace byla založena v roce 2015 třemi kamarády, kteří chtěli vytvořit místo, kde se lidé budou cítit dobře a kde budou moci ochutnat chutné jídlo z čerstvých surovin. Nyní je HogoFogo Bistro jedno z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených podniků v Ostravě.

5) Gókaná Sushi Bar

Japonská sushi restaurace Gókaná nabízí sushi, na nějž se vám budou sbíhat sliny i z pouhé fotografie. Restaurace neustále vymýšlí nové receptury a kombinace, které se promění na úžasný chuťový zážitek každého zákazníka. Pokud jste milovníky sushi pokrmů, neváhejte.

6) Burfi Vegetarian Bistro

Ať už jste vegetarián a nebo jen zrovna nemáte chuť na maso, můžete navštívit vegetariánské Bistro Burfi. Jídla jsou pestrá a výživově bohatá, takže kromě své nálady podpoříte i svou imunitu. Během oběda využijte výhodné obědové menu.

7) Kavárna Daniel

Kavárna Daniel je oblíbeným ostravským podnikem, který se nachází v historickém centru města. Je to útulná kavárna s domáckou atmosférou, která je oblíbená pro své teplé a příjemné prostředí. Skvěle hodnocená Kavárna Daniel má nádhernou venkovní terasu, na které je radost posedět.

8) Forky’s

Restaurace Forky’s v Ostravě je moderní bistro-restaurace, která se specializuje na veganské a vegetariánské pokrmy. Nabízí širokou škálu jídel, včetně polévek, salátů, hlavních jídel a dezertů. Všechna jídla jsou připravována z čerstvých, kvalitních surovin a bez použití živočišných produktů. A co je na tom nejlepší? Jídlo od Forky’s je tak skvělé, že ani nepoznáte, že v něm není maso.

Restaurace se nachází na Smetanově náměstí v budově Kampusu Palace. Její interiér je moderní a stylový a obsluha je příjemná a velice ochotná.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!