Publikováno 17. října 2023 | Aktualizováno 25. dubna 2024

Kam na jídlo v Ostravě: 8 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Ostravě: 8 tipů na nejlepší restaurace

Vyrážíte do Ostravy a hledáte restauraci či bistro, kam můžete jít na dobré jídlo, nebo si chcete zajít do kavárny, která je oblíbená místními, na kávu či dezert? Pak se podívejte na 8 tipů na nejlepší restaurace v Ostravě.

Kam na jídlo v Ostravě: 8 tipů na nejlepší restaurace

Ostrava je krásné a moderní město, které nabízí spoustu příležitostí – a to i v případě, že hledáte vynikající jídlo. V následujících řádcích se zaměřím na oblíbené restaurace, bistra i kavárny, jejichž návštěva vás určitě nezklame. Tak se na ně pojďme mrknout.

1) Restaurace U Dvořáčků

Restaurace u Dvořáčků slibuje jídlo jako od maminky. Na adrese Hladnovská 1311/19 si pochutnáte na jídle všeho druhu. Na menu na vás čeká například vídeňský telecí řízek s bramborovým salátem, boloňské špagety s parmazánem či vepřová plec po valašsku. V restauraci se osvěžíte třeba kávou či svařákem, nebo pivem – řidiči ocení nealkoholickou variantu. Pokud máte rádi českou kuchyni, pak si tuto restauraci zařaďte mezi ty, kam si alespoň jednou zajdete na jídlo.

2) Agiu Georgiu – Řecká taverna

Pokud byste měli chuť na něco z tradiční řecké kuchyně, pak vás vaše chuť možná zavede do podniku Agiu Georgiu. Restaurace se nachází na Zámku Poruba a jejím cílem je přiblížit zákazníkům Řecko prostřednictvím tamního výtečného a zdravého jídla.

3) Comedor Mexicano

Restaurace Comedor nabízí mexické a španělské jídlo. Přináší do své kuchyně spoustu chutí a dobrodružství. Pochutnáte si na jídlech jako jsou tacos, quesadillas nebo burritos, nebo steaky z hovězího, vepřového nebo kuřecího masa.

4) HogoFogo Bistro

HogoFogo Bistro je moderní evropská restaurace, která se nachází v centru Ostravy. Restaurace byla založena v roce 2015 třemi kamarády, kteří chtěli vytvořit místo, kde se lidé budou cítit dobře a kde budou moci ochutnat chutné jídlo z čerstvých surovin. Nyní je HogoFogo Bistro jedno z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených podniků v Ostravě.

5) Gókaná Sushi Bar

Japonská sushi restaurace Gókaná nabízí sushi, na nějž se vám budou sbíhat sliny i z pouhé fotografie. Restaurace neustále vymýšlí nové receptury a kombinace, které se promění na úžasný chuťový zážitek každého zákazníka. Pokud jste milovníky sushi pokrmů, neváhejte.

6) Burfi Vegetarian Bistro

Ať už jste vegetarián a nebo jen zrovna nemáte chuť na maso, můžete navštívit vegetariánské Bistro Burfi. Jídla jsou pestrá a výživově bohatá, takže kromě své nálady podpoříte i svou imunitu. Během oběda využijte výhodné obědové menu.

7) Kavárna Daniel

Kavárna Daniel je oblíbeným ostravským podnikem, který se nachází v historickém centru města. Je to útulná kavárna s domáckou atmosférou, která je oblíbená pro své teplé a příjemné prostředí. Skvěle hodnocená Kavárna Daniel má nádhernou venkovní terasu, na které je radost posedět.

8) Forky’s

Restaurace Forky’s v Ostravě je moderní bistro-restaurace, která se specializuje na veganské a vegetariánské pokrmy. Nabízí širokou škálu jídel, včetně polévek, salátů, hlavních jídel a dezertů. Všechna jídla jsou připravována z čerstvých, kvalitních surovin a bez použití živočišných produktů. A co je na tom nejlepší? Jídlo od Forky’s je tak skvělé, že ani nepoznáte, že v něm není maso.

Restaurace se nachází na Smetanově náměstí v budově Kampusu Palace. Její interiér je moderní a stylový a obsluha je příjemná a velice ochotná.

Co dělat v Ostravě?

Nyní už víte, do jakých restaurací se vydat na jídlo, takže se zaměřím i na zábavu. V Ostravě můžete podniknout spoustu zajímavých věcí, které by byla škoda vynechat.

1) Venkovní úniková hra: Tajemství staré Ostravy

Venkovní úniková hra je ideální způsob, jak se zabavit a zároveň zjistit několik zajímavostí o Ostravě. Nenechte se zmýlit, tahle hra není pro děti, ale pro dospělé! Hra vás přenese do roku 1850, kde budete luštit různé záhady a budete se snažit uniknout četníkům. Dohromady může hru hrát až 6 lidí najednou. A pokud hledáte venkovní únikovou hru přímo pro děti, na tu se můžete podívat také.

2) Vyhlídkový let horkovzdušným balónem

Při vyhlídkovém letu horkovzdušným balónem nad Ostravou se vám naskytne zcela jiný úhel pohledu na město, a to po dobu jedné hodiny. Na tento zážitek rozhodně jen tak nezapomenete.

3) Antistresová masáž

Kdo v dnešní době nemá stres? Nejspíš jen hodně velcí šťastlivci. Pokud i vy patříte do týmu stresařů, nenechte si v Ostravě ujít antistresovou masáž zad, šíje a hlavy, díky které se budete cítit naprosto znovuzrozeně. A kdy jindy jít na masáž, než když jste na výletě?

Podobné články:

5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.