Publikováno 22. dubna 2024

Nejlepší burger Ostrava: 11 tipů na nejoblíbenější podniky

Nejlepší burger Ostrava: 11 tipů na nejoblíbenější podniky

Nacházíte se v Ostravě a popadla vás chuť na pořádný burger? Tak to máte velké štěstí, protože v tomto městě se nachází spousta podniků, kde si dáte nejlepší burger, jaký kdy vaše chuťové buňky vyzkoušely. V tomto článku jsem vybrala 11 burgráren, které jsou podle hodnocení zákazníků úplně nejoblíbenější.

Nejlepší burger Ostrava: 11 tipů na nejoblíbenější podniky

Ostrava je místo, kde si dáte ty nejnabušenější burgery. Nachází se tady totiž naprosto skvělé burgrárny, které stojí za návštěvu! Pokud ještě nevíte, kam si na něj zajít, mrkněte se na mých 11 tipů na nejlepší podniky, které vás nezklamou. A pokud zrovna nebudete mít chuť na burger, mrkněte se na nejlepší restaurace v Ostravě, ve kterých si dáte třeba pizzu, těstoviny nebo steak.

1) Mama’s Hot – Dogs, Burgers & Fries

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Podnik Mama’s Hot – Dogs, Burgers & Fries je favoritem milovníků pořádných burgerů. Zákazníci jsou z této restaurace nadšení, oblíbil si je dokonce i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Před návštěvou podniku si udělejte s dostatečným předstihem rezervaci, protože tady bývá většinou plno. Někteří zákazníci by podniku vytkli pouze zvláštní otevírací dobu.

Adresa: Na Hradbách 1440 /16, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

2) Jack’s Burger Bar – Ostrava Poruba

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Útulný podnik Jack’s Burger Bar nabízí příjemné posezení a spoustu dobrého pití, abyste si mohli vychutnat jeden z parádních burgerů, které mají v nabídce. Co vás nejspíš potěší nejvíc, je ohromný výběr — restaurace má v jídelním lístku 21 burgerů včetně vegetariánského.

Adresa: Hlavní tř. 583/101, 708 00 Ostrava 8

3) HOOD BISTRO

Hodnocení: 4,5 ⭐️

HOOD BISTRO je skvělou volbou, když vyrážíte na procházku a chcete si burger vychutnat někde ve městě. V letních měsících si jej můžete sníst klidně i na příjemné venkovní zahrádce, která k bistru náleží. A co na burger říkají zákazníci? Pochvalují si velké porce, skvělé chutě a také obsluhu, která je vstřícná. Pozitivní ohlasy směřovaly také k jejich hranolkám.

Adresa: mjr. Nováka 1370/2, 700 30 Ostrava-jih-Hrabůvka

4) eatmeat

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Ať už máte chuť na burger, hot dog nebo pastrami, v podniku eatmeat si pochutnají všichni milovníci masa. Podnik má stylový interiér, který podle některých zákazníků není příliš útulný, burgery tady však mají vynikající. Jen vegetariáni si zde na své bohužel nepřijdou, což je škoda, ale na druhou stranu už název podniku napovídá, že tady vede maso.

Adresa: Poštovní 1142/29, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

5) Bistro jak cyp

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Typicky ostravský název podniku Bistro jak cyp vás nepochybně zaujme, co vás ale zaujme ještě víc, je jeho nabídka. Nabízí totiž burgery, jaké svět neviděl — a tím mám na mysli burgerové dorty, které si můžete objednat třeba i pro 3-5 osob. Z klasických burgerů oceníte bohatý výběr, ochutnat můžete i smažák a burger pro vegetariány.

Adresa: Sokolovská 47, 708 00 Ostrava 8

6) BERNIES GRILL & WINE RESTAURANT

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restauraci Bernies Grill & Wine si zamilujete zejména pro její velmi příjemnou atmosféru. Nabízí nejen burgery, ale i spoustu dalšího dobrého jídla a pití (zejména víno). Podle zákazníků je návštěva této restaurace pravý gastronomický zážitek, počítejte však s tím, že není nejlevnější.

Adresa: Poděbradova 826/27, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

7) Grill House s. r. o.

Hodnocení: 4,3 ⭐️

V Grill House s. r. o. můžete ochutnat burgery, žebírka, vepřové koleno i steaky a další. Není pochyb, že i tento podnik patří mezi nejoblíbenější v Ostravě, někteří zákazníci však v poslední době zaznamenali mírné zhoršení přístupu personálu.

Adresa: Francouzská 6021/55, 708 00 Ostrava 8

8) Bo Bistro Store

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Bo Bistro Store se nachází v krásných prostorách s velkými okny, takže můžete při jídle třeba pozorovat dění venku. Burgery zde dělají trochu jinak, než na jaké jste možná zvyklí. Podnik je nazývá Langošburgery a zaujme vás zejména bulka, která skutečně připomíná těsto langoše. Ochutnat už jej ale musíte sami.

Adresa: Čs. legií 152/8, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

9) Sbeerka

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Restaurace Sbeerka má nádherný interiér, skvělé jídlo a ještě lepší pivo. V nabídce najdete dva základní burgery — hovězí Sbeerka burger a hovězí Sbeerka ŠNYT burger. Podnik často nabízí i limitky, a to například dančí či pštrosí burger. Aktuální nabídku můžete sledovat třeba na facebookové stránce Sbeerka.

Adresa: Hlavní tř. 6096/39, 708 00 Ostrava 8

10) Barunka Speciál Bar

Hodnocení: 4,4 ⭐️

Podnik Barunka Speciál Bar nabízí několik hovězích burgerů včetně vegetariánského s houbou portobello. Oblíbený je i hovězí tatarák a kuřecí křídla, pivaře potěší velký výběr piv.

Adresa: Nábř. Svazu Protifaš. bojovníků 646, 708 00 Ostrava 8

11) EL Bůůůrger

Hodnocení: 4,5 ⭐️

EL Bůůůrger je bistro, které v letních měsících nabízí příjemné venkovní posezení, nejedná se o klasickou restauraci. Mezi zákazníky jsou burgery velmi oblíbené, obsahují spoustu masa, čerstvé zeleniny a nechybí jim pořádná slanina.

Adresa: nám. Antonie Bejdové 1811, 708 00 Ostrava 8

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.