Publikováno 23. dubna 2024

Nejlepší pizza Ostrava: 11 tipů na nejoblíbenější pizzerie

Nejlepší pizza Ostrava: 11 tipů na nejoblíbenější pizzerie

Ptáte se, jestli má Ostrava nějakou skvělou pizzerii, kam se zákazníci pravidelně vrací? Ano, a ne jen jednu! Prozkoumala jsem nejoblíbenější podniky místních a připravila jsem 11 tipů na nejlepší pizzu v Ostravě.

Nejlepší pizza Ostrava: 11 tipů na nejoblíbenější pizzerie

Ať už máte rádi prestižní restaurace a nebo si rádi posedíte i v obyčejné hospůdce, z následujících tipů na nejlepší pizzerie si určitě vyberete — zařadila jsem zde totiž úplně všechny, které mají vysoké hodnocení a patří mezi nejlepší, které můžete v Ostravě navštívit. Pojďte se na ně podívat.

1) Pizza Coloseum

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Jednu z nejoblíbenějších pizzerií najdete v OC Nová Karolina — jedná se samozřejmě o restauraci Pizza Coloseum, kde si dáte opravdu skvělou italskou pizzu, ale i další jídlo, které si jednoduše zamilujete.

Adresa: Jantarová 3344/4, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz (OC Nová Karolina)

2) Vosíme.cz Pizza

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Vosíme.cz se zaměřuje na rozvoz, pizzu si ale můžete vychutnat i osobně. Podnik nabízí i speciální pizzy — třeba slaninovou s cheddarovou omáčkou, šunkovou s hranolky nebo cheeseburger pizzu. Pizza od Vosíme je mezi zákazníky pořádně oblíbená, a to nejen v Ostravě.

Adresa: Výškovická 3067/116a, 700 30 Ostrava-jih

3) Pizza Anna (Ostrava Hrabůvka)

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Příjemná hospůdka nesoucí název Pizza Anna nabízí klasickou, ale cenově přijatelnou pizzu, na které si pochutnáte ještě víc, pokud si dopřejete třeba dobré pivo. Těch je v nabídce rovnou několik. Tuto pizzerii doporučuji spíše nenáročným jedincům.

Adresa: Cholevova 1585/3b, 700 30 Ostrava-jih

4) Pizzerie Opatija

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Chorvatská rodinná restaurace Pizzerie Opatija je malá, ale velmi útulná, nabízí také posezení na venkovní zahrádce. Podle zákazníků je zde milá obsluha a výborná pizza, která je připravena během chvilky i v době, kdy je v restauraci téměř plno. V jídelním lístku najdete zejména jídlo z italské kuchyně, ale i dalších středomořských států.

Adresa: Zámecká 13, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

5) Bistro Morris

Hodnocení: 4,8 ⭐️

V podniku Bistro Morris si dáte pravou italskou pizzu s pořádně nadýchanými okraji. Podnik slibuje, že si zakládá na kvalitě pizzy, těstovin, polévek i dezertů, takže můžete s klidem ochutnat cokoliv.

Adresa: Čs. legií 145, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

6) pizza eccellente

Hodnocení: 4,9 ⭐️

Italský podnik pizza eccellente nabízí skvělou pizzu, kterou vám kuchaři připraví dříve než byste řekli švec. Recenze jsou velmi pozitivní, pizza je podle zákazníků opravdu skvělá a stojí za vyzkoušení. Na jídlo si můžete zajít do bistra osobně, ale klidně si objednat online s rozvozem zdarma.

Adresa: Jugoslávská 6, 700 30 Ostrava-jih-Zábřeh

7) Pizzerie – restaurace Bowling Sky

Hodnocení: 4,5 ⭐️

I když se vám bowling hrát nechce, do podniku Bowling Sky si můžete zajít na skvělou pizzu a užít si příjemné posezení ve stylovém prostředí. Podle některých zákazníků se zde někdy na jídlo déle čeká, záleží však na obsluze.

Adresa: Rušná 1717/4, 708 00 Ostrava 8

8) Nomino’s

Hodnocení: 4,5 ⭐️

V podniku Nomino’s si dáte vynikající dezerty i zmrzlinu, ale nás teď zajímá samozřejmě pizza. Ta má ze všeho jídla nejlepší ohlasy. Je bohatě obložená, chutná a můžete si dát třeba jen malý kousek, když půjdete okolo. V Nomino’s vám naopak nedoporučuji kebab, který zde podle zákazníků bývá nadměrně mastný.

Adresa: Horní 1486, 700 30 Ostrava-jih

9) Babetti Ristorante

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Restaurace Babetti má útulné a moderní prostory, kde si pochutnáte na výjimečném jídle včetně pravé italské pizzy. V teplejších měsících vám doporučuji si vychutnat jídlo na příjemné venkovní terásce.

Adresa: Havlíčkovo nábř. 687/21, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

10) Viktorka – Plzeňská tankovna

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Nesmí vám k pizze chybět dobré pivo? Pak se zastavte do restaurace Viktorka, kde si dáte pořádnou Plzeň. V restauraci mají velký výběr pizzy, ale i spoustu dalšího vynikajícího jídla, takže možná bude těžké vybrat si jen jedno.

Adresa: Francouzská 6167/5, 708 00 Ostrava 8

11) La Corse

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Pokud si rádi pochutnáte na dobrém koktejlu, pak pro vás podnik La Corse nejspíš bude ten pravý. Pizza je zde velmi bohatě obložená, někteří zákazníci ji nazývají spíše „českou pizzou“. I tak je ale podle recenzí vynikající.

Adresa: Hlavní tř. 867/38, 708 00 Ostrava 8

5/5 - (4 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.