Publikováno 10. října 2023 | Aktualizováno 23. listopadu 2023

Česko přivítá Popeyes: Restaurace se otevře už v listopadu

Česko přivítá Popeyes: Restaurace se otevře už v listopadu

Na český trh přichází fastfoodový řetězec Popeyes, který vznikl v roce 1972 v americké Louisianě. Úplně první pobočka se otevře už v listopadu na pražském Václavském náměstí.

  • Popeyes je fastfoodová restaurace, která se v listopadu 2023 otevře v Praze a v následujících měsících také v Brně a poblíž jedné z dálnic.
  • V následujících letech se v České republice otevře až 60 poboček restaurace Popeyes, zákazníci si budou moct v blízké budoucnosti objednat Popeyes prostřednictvím online objednávkové služby Wolt (v Praze).
  • Po otevření restaurace Popeyes jsem připravila upřímnou recenzi na sendviče a kuřecí kousky z této restaurace, kterou si můžete přečíst.

Česko přivítá Popeyes: První restaurace bude v Praze

Asi není překvapením, že se úplně první pobočka tohoto amerického fast foodu otevře právě v Praze. Česko přivítá Popeyes v Domě módy na Václavském náměstí 3. listopadu 2023. Nebude to ale jen ledajaká fastfoodová restaurace. Zabírat bude dvě patra a bude mít skoro 700 metrů čtverečních – to z Popeyes bude dělat jednu z největších restaurací s fastfoodem v Česku.

Nebude to trvat dlouho a otevře se další pobočka v Brně, údajně již za několik měsíců od otevření té první. Dočkat se máme také drive-thru restaurace poblíž jedné z dálnic poblíž Prahy.

Popeyes má v Česku velké plány

Podle dostupných informací plánuje Popeyes v Česku rychle růst. V následujících deseti letech se otevře až 60 poboček, čímž se stane významnou konkurencí zejména pro KFC a McDonalds.

Jakmile se Popeyes otevře v Česku, zákazníci si budou moct objednat jídlo také přes online službu Wolt, se kterou již má společnost domluvenou spolupráci (zatím v Praze).

V Česku měly být i další nové restaurace

Do Česka moc často americké fastfoodové restaurace nepřicházejí, a to zejména z toho důvodu, že je pro tyto společnosti Česko příliš malé. Nemají tak jistotu, jestli by se jim to vyplatilo.

V Česku se mohly otevřít i další oblíbené restaurace, a to například Five Guys či Taco Bell. Některým překazila plány covidová pandemie, jiní nás třeba v příštích letech ještě překvapí.

Co je Popeyes

Popeyes je americký fast-food řetězec specializující se na kuřecí pokrmy. Tato restaurace je známá svým charakteristickým receptem na smažené kuřecí kousky, které jsou obalené v pikantní a aromatické směsi koření a tvoří jedinečnou chutí. Kromě kuřecího masa nabízí Popeyes také další pokrmy, jako jsou hranolky, rýže, dezerty a různé druhy omáček.

Podobné články:

Popeyes v Praze: Upřímná recenze na nový fastfood

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.