Publikováno 13. listopadu 2023

Popeyes v Praze: Upřímná recenze na nový fastfood

Popeyes v Praze: Upřímná recenze na nový fastfood

Popeyes je americký fastfood, který nedávno dorazil i do Česka – přesněji do Prahy. Rozhodla jsem se jej vyzkoušet a proto v tomto článku přináším reálné recenze na Popeyes.

  • V článku jsem popsala všechny burgery, wrap a kuřecí kousky a napsala jsem recenze a svůj vlastní názor. Jídlo jsem pro představu porovnávala se známým McDonalds a KFC.
  • Kompletní menu i s cenami si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách Popeyes České republiky.

Popeyes v Praze: Upřímná recenze na nový fastfood

Restaurace Popeyes se 3. listopadu 2023 otevřela na pražském Václavském náměstí a způsobila tím pořádný rozruch. V Česku totiž nemáme příliš mnoho světových fastfoodů, nejznámější je McDonalds a KFC. Nyní však přibylo právě Popeyes, která má být zase trochu jiná. Pojďte si semnou přiblížit jednotlivé položky z menu a to, jak chutnají.

Moje objednávka z Popeyes

Recenze na Popeyes: Vlastní zkušenost

V restauraci Popeyes jsem toho vyzkoušela víc (ale ne všechno), abych mohla pro recenzi co možná nejvíce popsat chutě jídla a srovnat je se známými fastfoody, které už v Česku dobře známe.

Objednala jsem si klasický Chicken Sandwich, vylepšený Chicken Sandwich Deluxe, Classic Chicken Wrap a poněkud zvláštní Coleslaw Chicken Sandwich. Musela jsem ochutnat i kuřecí kousky, takže jsem koupila Variety box, kde se nachází Chicken Tenders, Fillet Nuggets, Signature Chicken, Classic Wings a hranolky Cajun. Jako sladkou tečku jsem zvolila Popeyes Biscuit s medem. Lákal mě i citronový (Yuzu) shake, ale ten byl bohužel vyprodaný. Koupila jsem si i tři omáčky. Celý nákup mě vyšel na něco přes 1000 Kč.

Začala bych tím, že jsem si pouze u Classic Chicken Wrap (tortily) zvolila pálivou variantu masa, a nejspíš jsem udělala dobře, že jsem zůstala jen u wrapu. Pálivé jídlo mám sice ráda, ale v Popeyes už je na mě pálivé příliš (mnohonásobně víc než třeba u KFC, kde maso považuju za jemně pálivé). Kromě pálivosti byl však Wrap výborný a byl v něm křupavý salát – u jiných fastfoodů často dostávám spíše něco jako zvadlý salát.

Nejzákladnější burger nesoucí název Classic Chicken Sandwich obsahuje opravdu velký kus masa (rozhodně větší než jsme zvyklí u McDonalds či KFC), klasickou omáčku typu majonéza a plátek nakládané okurky. Ten je výborný, avšak někomu může chybět právě zelenina, která zde není. Tu najdete v burgeru Chicken Sandwich Deluxe, ve kterém je navíc salát, rajče a sýr, jinak je stejný. Jak můžete vidět na fotografii níže, tak maso je skutečně obrovské a nijak s ním v Popeyes nešetří – a to je samozřejmě dobře.

Všem burgerům přidává výraznou chuť máslová brioška, ve které je máslo cítit skutečně hodně. Nejdřív mi ta chuť připadala zvláštní, brzy jsem ale pochopila, že právě kvůli této chuti se do Popeyes nejspíš budu ráda vracet. Je to zkrátka zajímavé a originální, ale pravděpodobně nebude chutnat každému a najde si i své odpůrce.

Popeyes recenze
Chicken Sandwich Deluxe

Co se týče tak trochu kontroverzního Coleslaw Chicken Sandwich, tak ten mě mile překvapil. Chuť křupavého salátku se do burgeru skvěle hodila, bohužel ho však bylo docela málo.

Kuřecí kousky jsem zvolila také nepálivé a tam jsem byla z chuti poněkud na vážkách. Jsem velkým fanouškem KFC a mám pocit, že kuřecí kousky Popeyes nejsou ani zdaleka tak dobré, jako právě stripsy nebo hot wings z KFC. Proč? Jednoduše mi přijde, že jim chybí chuť a nějaká zajímavost, třeba směs bylinek jako má právě konkurence. Možná by zde stála za zkoušku pálivá verze, ale po příliš ostrém wrapu bych se toho možná trošku bála.

Ochutnala jsem samozřejmě i hranolky Cajun, které mě příjemně překvapily. Koření jim dodalo zajímavou chuť a s omáčkami to byl super chuťový zážitek. No a nakonec je třeba zmínit Biscuit s medem, který jsem považovala na dezert, ale údajně se jedná o přílohu k masu. Chuťově byl rozhodně dobrý, ale jako příloha k masu mi to přijde poněkud zvláštní.

Shrnutí

Stojí Popeyes za zkoušku? Rozhodně ano. Je to zase trochu něco jiného než na co jsme byli doposud zvyklí a ochutnat něco z nabídky Popeyes bych doporučila každému, kdo si do nějakého fastfoodu občas zajde a na něčem dobrém si tam pochutná. Podle mého názoru to není nějaký zázrak a ohromné ‚nebe v hubě‘, ale třeba zrovna pro vás to bude ten nejlepší fastfood pod sluncem. A co mi nejvíc chutnalo? Nejspíš to byl Coleslaw Chicken Sandwich a Fillet Nuggets.

V listopadu 2023 má Popeyes nově otevřenou pobočku pouze v Praze, v blízké budoucnosti se však otevře jedna také v Brně a jedno drive-thru poblíž Prahy. V dalších letech plánuje Popeyes otevřít desítky poboček po celém Česku.

4.8/5 - (5 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová