Publikováno 7. února 2024

TOP 10: Nejlepší italské restaurace v Praze

TOP 10: Nejlepší italské restaurace v Praze

Pokud máte chuť na pravou Itálii, ale nemáte možnost zrovna odcestovat, vyražte do nejlepších italských restaurací v Praze, ve kterých se budete cítit jako v Itálii. Připravila jsem 10 zákazníky nejlépe hodnocených restaurací.

TOP 10: Nejlepší italské restaurace v Praze

Navštěvujete rádi kvalitní podniky a chtěli byste zamířit do jedné z italských restaurací v Praze? Udělala jsem si průzkum těch nejlépe hodnocených, které můžete v Praze navštívit a napsala jsem 10 tipů na nejlepší italské restaurace v Praze, z jejichž návštěvy zklamaní nebudete. Pojďte se podívat, které to jsou.

1) Piccola Italia Praha

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Typicky italská restaurace Piccola Italia Praha se nachází na ulici J. Želivského, přímo u tramvajové zastávky Biskupcova. Restaurace si dokázala za poměrně krátkou chvíli vybudovat důvěru zákazníků, kteří se sem vydávají pravidelně. A není divu – typicky italská atmosféra na vás dýchne hned u dveří.

Adresa: J. Želivského 1790/35, 130 00 Praha 3-Žižkov

2) Pizzeria AI Tagliere

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Pokud byste rádi vyrazili do italské restaurace přímo v centru Prahy, vyražte do oblíbené restaurace Pizzeria Al Tagliere. Jak už název napovídá, pochutnáte si zde na vynikající pizze, v nabídce ale mají mnohem více. Nabízí se například pokrmy s mořskými plody, sladké dezerty (Panna Cotta, Tiramisu,…) či těstoviny. V teplejším počasí podnik otevírá venkovní zahrádku ve vnitrobloku.

Adresa: Ječná 549/5, 120 00 Nové Město

3) Casa De Carli

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Luxusní italská restaurace Casa De Carli ve Starém Městě je sice poměrně dost drahá, jídlo je zde ale velkým zážitkem. Potěší vás krásné prostory, optimistická obsluha a perfektní jídlo. V nabídce jsou i exkluzivní italská vína.

Adresa: Vězeňská 116/5, 110 00 Staré Město

4) La Bottega Linka

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Restaurace La Bottega Linka se nachází v centru města a je poměrně různorodá. Kromě italského jídla si můžete zakoupit i vína nebo dezerty z pultu s sebou domů. V nabídce mají také vynikající snídaně, takže sem můžete vyrazit skutečně kdykoliv během dne.

Adresa: Havlíčkova 1680, Nové Město, 110 00 Praha

5) Aromi

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Luxusní italská restaurace Aromi se nachází na Vinohradech a užijete si zde jídlo velmi vysoké kvality. Zaměřují se zde na mořské plody. Pokrmy jsou podle zákazníků fenomenální, obsluha je profesionální a na výběr je i z mnoha úžasných dezertů, na které je radost pohledět.

Adresa: Náměstí Míru 1234/6, 120 00 Vinohrady

6) La Casa di Erminio

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Typicky italská restaurace La Casa di Erminio je pod vedením Itala Erminia, který s láskou vaří už od malička. Tuto skvělou restauraci najdete v ulici Krkonošská v pražských Vinohradech a v teplejších měsících si můžete jídlo vychutnat i venku na zahrádce. Zákazníci jsou z této restaurace podle recenzí nadšení. Celiaky potěší možnost dát si bezlepkové těstoviny.

Adresa: Krkonošská 10, 120 00 Praha 2-Vinohrady

7) Ristorante Gastronomia i Trulli

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Útulná restaurace Ristorante Gastronomia i Trulli se může chlubit vysokým hodnocením zákazníků. Čeká vás pravá italská atmosféra, italská hudba a velmi milý personál, jenž je vždy k dispozici. Jídlo je z těch nejčerstvějších surovin, což jde na chuti velmi dobře znát. K jídlu si můžete dát prosecco a nezapomeňte ani na jeden z lahodných dezertů.

Adresa: Na Dolinách 2/16, 147 00 Praha 4

8) Osteria Da Clara

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Ať už máte chuť na cokoliv ze středomořské kuchyně, v restauraci Osteria Da Clara si můžete dopřát rovnou několik z nich. Pochutnáte si na těstovinách a rizotu a několika hlavních chodech, kde hlavní roli hraje hovězí a kuřecí maso a krevety. Ochutnat můžete také salát s burratou a několik dezertů – nenechte si ujít zejména cheesecake se slaným karamelem a mangem.

Adresa: Mexická 581/7, 101 00 Praha 10-Vršovice

9) La Finestra in Cucina

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restaurace s otevřenou kuchyní La Finestra in Cucina se nachází ve Starém Městě vás potěší jídlem, vínem i skvělou italskou kávou. Tato restaurace si podle zákazníků dává záležet na každém detailu, a díky pohodové atmosféře se zde budete cítit velmi příjemně.

Adresa: Platnéřská 90/13, 110 00 Staré Město

10) Kogo Havelská

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restaurace Kogo Havelská patří mezi stálice mezi italskými restauracemi v Praze, které se příliš nemění. Stále si stojí za svou kvalitou, kterou si v každém případě zachovává. Ochutnáte zde několik výborných předkrmů, hlavních chodů a dezertů, které jsou velmi rozmanité. Pokud se nacházíte v centru, oceníte, že se podnik nachází jen kousek od Staroměstského náměstí.

Adresa: Havelská 496/29, 110 00 Staré Město

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!