Publikováno 28. března 2024

TOP 10: Levné restaurace České Budějovice

TOP 10: Levné restaurace České Budějovice

Přemýšlíte, kam si zajít na oběd či večeři v Českých Budějovicích, aniž by to výrazně zatížilo vaši peněženku? Navštivte jednu z deseti levných restaurací, kde se najíte dobře a za přijatelnou cenu. Na následujících řádcích vám všechny představím.

Jak ušetřit peníze při návštěvě restaurace

Ušetřit nějakou tu korunu při návštěvě restaurace by bylo rozhodně skvělé, jenže jak na to? První krok jste už udělali — vyhledat si cenově dostupnou restauraci, která nabízí spoustu jídla za příjemné ceny. Ušetřit můžete i pomocí různých kupónů či slevových akcí. Jednou z nejlepších možností může být i Slevomat. Ukáže vám totiž desítky až stovky restaurací a dalších podniků v daném městě, a to velmi výhodně. Můžete si tak dopřát třeba jídlo s výraznou slevou, využít akci, kdy dostanete něco navíc (například dezert či kávu zdarma). Další možností je pak volit levnější podniky, mezi které může patřit kebab, vietnamská restaurace či fast food (nemusí to však být nutně McDonalds, existují i malé fast food podniky, které mají nízké ceny).

TOP 10: Levné restaurace České Budějovice

Existují v dnešní době ještě nějaké levné restaurace? Odpověď zní jasně: ano! V Českých Budějovicích se takových podniků nachází spousta, já jsem vybrala 10 nejlepších. Ceny jsem vybírala podle denního menu, tudíž je možné, že se v různou denní dobu budou ceny lišit. Během oběda byste však za jídlo v těchto restauracích měli zaplatit přibližně od 100 do 180 Kč. Pojdťe se na ty nejlepší levné restaurace v Českých Budějovicích podívat sami. A pokud by vás zajímaly i další restaurace, můžete si přečíst, kam na jídlo v Českých Budějovicích nebo kam si v tomto městě zajít na tu nejlepší pizzu.

1) Hostinec Na Zahrádce

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Příjemná hospůdka jménem Hostinec Na Zahrádce nabízí spoustu dobrého jídla za nízké ceny. Pochutnáte si zejména na klasickém českém jídle jako je guláš, svíčková či vepřové výpečky, narazíte zde ale i na zdravější varianty — třeba tortilla s trhaným masem či grilovaný hermelín se salátkem. Za pár korun si můžete dát i dobrý dezert, a samozřejmě si dáte i pivo (Budvar).

Adresa: U Výstaviště 496, 370 05 České Budějovice 2

2) U Flíčků

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Restaurace U Flíčků se může pyšnit nejen útulným interiérem, ale také levnými a chutnými obědy, které najdete v denním menu restaurace. Jídlo chutná ještě lépe než vypadá, samozřejmostí k jídlu je i vynikající pivo (Pilsner Urquell, Gambrinus či Velkopopovický kozel). Vysoké hodnocení zákazníků jen dokazuje, že z výběru restaurace U Flíčků zklamaní určitě nebudete.

Adresa: Husova tř. 38, České Budějovice 2, 370 05 České Budějovice

3) Restaurace U Hada

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Restaurace U Hada má sice starší interiér, okouzlí vás však tamní obsluha (majitelé), která je podle zákazníků neskutečně vstřícná a ráda si s vámi i popovídá. Restaurace má velmi pozitivní hodnocení a není pochyb, že se zde dobře a levně najíte. Kromě jídla si nezapomeňte dát třeba i míchaný drink.

Adresa: Branišovská 1841/60, 370 05 České Budějovice 5

4) Restaurace U Klimešů

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Příjemná atmosféra, nízké ceny a poctivé porce na vás čekají v restauraci U Klimešů, kde si pochutnáte na české klasice, nebudou chybět ani polévky za pár desetikorun, které vás v zimě zahřejí a v létě příjemně zchladí. Podnik nabízí i bohatý výběr nápojů, a to od piva (Budvar), přes nealko či teplé nápoje až po vína a lihoviny.

Adresa: Třebízského 975, 370 06 České Budějovice 6

5) Soupculture

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Soupculture není tak docela klasická restaurace, kde byste se posadili a snědli si jídlo, je to spíš přesně naopak. V Soupculture si totiž vyberete jednu z několika polévek, která vám bude naservírována v kelímku. Kelímek však není ledajaký, ale jedlý. Můžete ho tedy jíst zároveň s polévkou a použít ho jako lehkou přílohu.

Adresa: Karla IV. 92, 370 01 České Budějovice 1

6) Vegetárna Impala

Hodnocení: 4,7 ⭐️

Vegetariány potěší samoobslužné bistro Vegetárna Impala, kde platíte za jídlo podle váhy. Podnik má pozitivní ohlasy zejména pro svou rozmanitost — každý si najde to své, na co má zrovna chuť, jídlo je velice pestré a výživné, takže se pořádně najíte. Nechybí ani koláče a zákusky.

Adresa: Nová 13, 370 01 České Budějovice 1

7) Restaurace Pohádka

Hodnocení: 4,1 ⭐️

Restaurace Pohádka sice nepatří mezi ty nejmodernější podniky, najíte se zde však dobře a potěší vás na dnešní dobu velice nízké ceny. Restaurace je menší, takže je možné, že v ní během oběda bude poměrně plno.

Adresa: Lidická tř. 189, 370 01 České Budějovice 7

8) Restaurace Bernard

Hodnocení: 4,1 ⭐️

Na první pohled trochu skrytý restaurace Bernand patří mezi podniky, které se tak trochu zasekly v čase. Nachází se v přízemí bytového domu, kde se nachází také vnitroblok. Jak název napovídá, dáte si zde i stejnojmenné pivo. Někteří zákazníci si však stěžovali na chování obsluhy.

Adresa: Kostelní 1228, 370 04 České Budějovice 3

9) Hostinec Družstevní dům

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Hostinec Družstevní dům nabízí jídla všeho druhu, většinou se však jedná o těžká, typicky česká jídla. Ceny jsou podle zákazníků přívětivé, obsluha je vstřícná, ale interiér restaurace je starší. Podnik má však převážně dobré hodnocení, takže pokud máte chuť na pravou českou kuchyni, klidně sem zavítejte.

Adresa: Krokova 169, 370 06 České Budějovice

10) Restaurace U Kozla

Hodnocení: 4,1 ⭐️

Restaurace U Kozla patří mezi starší podniky, výhodou je však to, že se zde najíte opravdu levně. Pokud jste zvyklí na moderní interiér, nejspíš nebudete příjemně překvapeni, na druhou stranu tomu ceny skutečně odpovídají. Zákazníci v recenzích uvádí, že má restaurace velmi dobrou atmosféru a také příjemnou obsluhu.

Adresa: Pekárenská 1173, 370 04 České Budějovice 3

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!