Publikováno 4. října 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Českých Budějovicích: 6 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Českých Budějovicích: 6 tipů na nejlepší restaurace

České Budějovice, krásné město v jihočeském kraji, jsou známé především svým pivovarem Budvar a historickým centrem města. Kromě toho však nabízejí také plno restaurací, které připravují pokrmy z různých kuchyní světa.

Kam na jídlo v Českých Budějovicích: 6 tipů na nejlepší restaurace

V Českých Budějovicích je několik míst, kde si můžete dát dobrý oběd, kávu a dezert nebo sklenici vína. Připravila jsem tento článek se 6 tipy, abych vám hledání nejlepší restaurace usnadnila.

1) Restaurace Potrefená husa

Restaurace Potrefená husa je oblíbená restaurace, která nabízí především tradiční českou kuchyni. Najdete zde širokou nabídku českých specialit, jako je svíčková na smetaně, řízek nebo guláš. V Českých Budějovicích se nachází dvě pobočky – jedna v ulici Česká a druhá v ulici Pražská třída.

2) Restaurace Masné krámy

Restaurace Masné krámy je tradiční česká restaurace, která se nachází v historickém centru města a sama je součástí historie – na tomto místě se totiž v minulosti nacházely malá řeznictví, kterým se říkalo Masné krámy. Restaurace nyní nabízí širokou nabídku českých specialit, jako je svíčková na smetaně, řízek nebo guláš.

3) Restaurace U Solné brány

Restaurace U Solné brány je velice elegantní restaurace, která se opět zaměřuje zejména nna moderní českou kuchyni. Najdete zde širokou nabídku jídel, od tradičních českých pokrmů až po moderní fusion kuchyni. Co byste řekli třeba na banánové crème brûlée? Je však třeba počítat s tím, že tato restaurace má poměrně vysoké ceny.

4) Bistro Magdalene

Bistro Magdalene je moderní bistro, které nabízí chutné snídaně, obědy i večeře. Dáte si zde i lahodné polévky a dezerty, které jsou tak nádherné, až se vám je ani nebude chtít sníst – to by ale byla chyba, protože chutnají božsky. Myslím, že je to jedno z nejhezčích bister, jaké jsem kdy viděla.

5) Kozlovna u Zelené Ratolesti

Kozlovna u Zelené Ratolesti je první svého druhu v Českých Budějovicích. Uchvátí vás specifické interiérové prvky, vynikající pivo z tanku a přátelská atmosféra. Delikátní kuchyně je doplněna o gril s otevřeným ohněm přímo v interiéru restaurace.

6) Café au Chat Noir

Kavárna Café au Chat Noir je opět jedna z těch, které se mohou pyšnit nadprůměrným hodnocením zákazníků. Nachází se přímo na náměstí, takže si můžete vychutnat třeba kávičku a dort přímo v centru s výhledem na veškeré dění.

Nejčastější otázky

Jaké jsou další zajímavé místa v okolí Českých Budějovic?

V okolí Českých Budějovic se nachází mnoho zajímavých míst, například Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou či Šumava.

Co byste doporučili turistům, kteří navštíví České Budějovice?

Turistům, kteří navštíví České Budějovice, bych doporučila navštívit zejména historické centrum města, kde se nachází řada zajímavých památek a historických budov. Nezapomeňte se projít po nábřeží řeky Vltavy, odkud je krásný výhled na město a navštívit některé z místních muzeí nebo galerií.

❓Mají v Českých Budějovicích vánoční trhy?

Ano, samozřejmě. Vánoční trhy jsou v Českých Budějovicích většinou zahájeny v druhé polovině listopadu a trvají až do ledna.

5/5 - (3 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.