Publikováno 12. října 2023 | Aktualizováno 2. února 2024

Kam na jídlo v Ústí nad Labem: 9 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Ústí nad Labem: 9 tipů na nejlepší restaurace

Přemýšlíte, kam na jídlo v Ústí nad Labem, nebo vás honí mlsná a chtěli byste si dát sladkou tečku po obědě? Nebo snad máte chuť jen na pivo? Pak se podívejte na 9 tipů na nejlepší restaurace v Ústí nad Labem.

Kam na jídlo v Ústí nad Labem: 9 tipů na nejlepší restaurace

Dobrého jídla není nikdy dost, a proto jsem připravila 9 tipů na nejlepší restaurace v Ústí nad Labem. Vydejte do těch nejlepších, které jsou oblíbené turisty i místními. A pokud máte chuť na pizzu, nezapomeňte si přečíst, kde je nejlepší pizza v Ústí nad Labem.

1) Restaurace Pepe Lopez

Restaurace Pepe Lopez je typicky mexická restaurace s cocktail barem a music clubem, které se snaží vykreslit mexickou národní identitu v našich podmínkách. Restaurace se nachází na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem a nabízí širokou škálu mexických jídel. Co se týče nápojů, můžete si vybírat z mnoha mexických nápojů včetně tequilly, mezcal, pulque a sangrie. Nápoje jsou dováženy z Mexika a jsou připravovány podle tradičních receptů.

2) Ústecká pražírna

Ústecká pražírna je rodinná pražírna kávy, která se nachází v Ústí nad Labem. Pražírna byla založena v roce 2022 a nabízí širokou škálu čerstvě upražených káv z celého světa. V tomto podniku si můžete dát výbornou kávu samozřejmě i na místě.

3) Pivovar Na Rychtě

Pivovar Na Rychtě se nachází v centru města Ústí nad Labem, takže to nebudete mít daleko. Pivovar funguje už od roku 1997 a nabízí velký výběr piv. Kromě piva si na místě dáte i dobré jídlo, jelikož pivovar zahrnuje i restauraci. Ta se zaměřuje hlavně na české pokrmy jako je tlačenka nebo domácí hranolky.

4) Retro’s Steakhouse

Jak už název napovídá, Retro’s Steakhouse je restaurace, která se specializuje na steaky. Nachází se v Ústí nad Labem a nabízí širokou škálu steaků z různých druhů masa. Interiér této stylové restaurace je zařízen v americkém stylu a je vybaven jukeboxem. A kde restauraci najdete? Stačí zadat adresu Masarykova 966/226 do navigace.

5) Restaurace & Sauna Club

Nejspíš jen velmi málo restaurací má k dispozici i saunu. V podniku Restaurace & Sauna Club si můžete objednat mnoho jídel z české kuchyně a poté se oddat odpočinku v sauně, která nabízí mnoho procedur. Spojení jídla a saunování je prostě perfektní nápad.

6) Restaurace Wágnerka (Hrad Střekov)

Restaurace Wágnerka se nachází na hradě Střekov v Ústí nad Labem. Restaurace nabízí tradiční českou kuchyni a má nádherný výhled na řeku Labe a České středohoří. V menu najdete pokrmy jako svíčková na smetaně, vepřo knedlo zelo a další.

7) Cukrárna Barborka

Cukrárna Barborka je tradiční cukrárna nacházející se v centru Ústí nad Labem. V cukrárně si vyberete ze zákusků, dortů, zmrzliny a dalších dobrot mezi které patří třeba větrník či buchta s tvarohem. Pokud jste z Ústí nad Labem a potřebujete pro někoho upéct dort, v cukrárně Barborka vám rádi vyhoví. Pochutnat si zde můžete od pondělí do neděle od 9 až do 20 hodin.

8) Restaurace U Svaté Barbory

V restauraci U Svaté Barbory si užijete klidnou atmosféru s nádherným výhledem. Restaurace nabízí tradiční české pokrmy jako je svíčková, řízek či špenát, na jídelním lístku ale najdete třeba i burger.

9) Pivovarská šenkovna

Pivovarská šenkovna je nestarší, dosud fungující restaurace v Ústí nad Labem. Nachází se v ulici Velká hradební v centru města a byla založena v roce 1884. Pokud si chcete dát něco dobrého k obědu, restaurace nabízí výhodné denní menu.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.