Publikováno 26. dubna 2024

Kam na jídlo v Římě: Nejlépe hodnocené podniky

Kam na jídlo v Římě: Nejlépe hodnocené podniky

Míříte do Říma a nevíte, co vyzkoušet jako první? Připravila jsem 5 tipů na nejlépe hodnocené podniky, které si stejně jako já naprosto zamilujete. Možná si chvíli vystojíte frontu, rozhodně to ale bude stát za to. Tak se pojďte podívat, kam na jídlo v Římě!

Kam na jídlo v Římě: Nejlépe hodnocené podniky

Jestli je v Římě něco, co konkuruje těm nádherným památkám a tamní atmosféře, pak je to jednoznačně jídlo, které je zde naprosto úžasné. To, že je italské jídlo famózní, nejspíš už víte. Jenže přímo v Itálii chutná prostě nejlíp! Pojďte se podívat na 5 tipů na nejlépe hodnocené podniky, díky kterým budete mít jasno, kam na jídlo v Římě. Na těstoviny, pizzu i dezert! A Až budete s článkem hotovi, můžete se mrknout na článek Co vidět v Římě. Kromě zajímavých míst jsem tam shrnula třeba i místa, kde se můžete ubytovat nebo nejlepší pláže v okolí.

1) Ristorante Romolo e Remo

Tato restaurace se nachází přibližně 20 minut chůze od Kolosea, takže tady nepotkáte mnoho turistů, ale spíše místní, kteří sem s oblibou chodí. V restauraci Romolo e Remo jsem osobně ochutnala ty nejlepší carbonary ve svém životě. Neskutečně mě překvapilo, jak dokážou z těstovin s pár ingrediencemi vykouzlit tak dokonale ochucené jídlo. Jako bonus je tady milá obsluha a příjemná, typicky italská atmosféra. Mají otevřeno až do 23 hodin.

2) All’antico Vinaio

Jen sto metrů od Pantheonu se nachází podnik All’antico Vinaio, kde mají ty nejlepší plněné focaccie. A to neříkám jen já, ale tisíce zákazníků na Tripadvisoru! (stejně jako v případě většiny podniků, které vám dnes doporučím). Můžete si je dát třeba jen s mozzarelou, rajčetem a bazalkou, ale i s pistáciovým pestem a vynikající mortadellou. A nebojte: pistáciové pesto není nijak výrazné, takže se nemusíte bát, že by vám spojení pistácií a šunky připadalo zvláštní. Nebude. Podnik je mezi turisty vyhlášený, takže si zde (zejména v sezóně) chvíli počkáte ve frontě.

3) Pasta Eat

Podnik Pasta Eat také najdete v centru a vsadím se, že to budou ty nejlepší těstoviny, které ochutnáte. Surovinami tady rozhodně nešetří, takže se to chutěmi jen hemží. V podniku si vyberete těstoviny podle svého gusta a jídlo se bude až po vašem výběru připravovat přímo před vaším zrakem. Možná i proto se zde na jídlo čeká i desítky minut, ale opět — stojí to za to čekání. Co se týče výběru, tak ten je opět pestrý. Dáte si carbonara, ale i boloňské špagety a spoustu dalších. Osobně nejvíc doporučuju carbonara s lanýžovým olejem.

4) Two Sizes

Pokud po tom všem dostanete chuť na italský dezert, co jiného byste si mohli dát, než tiramisu? Zajděte jej ochutnat do podniku Two Sizes, kde prodávají tiramisu ve dvou velikostech a několika příchutích (třeba original, karamel, jahoda nebo arašídové máslo). Doporučuju dát si rovnou ten větší (stejně byste za chvíli letěli pro další). Dezert se podává v plastovém kelímku se lžičkou, takže si jej můžete sníst kdekoliv při procházce centrem, nebo se posadit na schody a pozorovat Pantheon a ruch kolem náměstí (Two Sizes se nachází kousek od Pantheonu). Tiramisu zde není drahé, takže jej můžete sníst o to víc. I tady bývají často fronty, ale jelikož mají tiramisu v kelímkách již připravené, tak se posouvá velmi rychle. Počítejte ale s tím, že v Two Sizes budete často!

5) BONA (Pizza Roma)

Co by to bylo za doporučení restaurací v Římě, kdyby chyběla pizza? Ochutnat ji můžete třeba v podniku BONA, který je specifický tím, že si můžete vybrat více kousků pizzy jiných příchutí. Jídlo se platí podle váhy a můžete si být jisti, že si z ohromného množství různých druhů vyberete.

Pizzu si můžete sníst na místě nebo vzít s sebou. Osobně upřednostňuji si brát jídlo s sebou, sednout si někam, kde je krásný výhled a pozorovat okolí. Taky vás to uklidňuje?

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.