Publikováno 29. dubna 2024

Co vidět a dělat ve Zlíně a okolí: 10 tipů pro dospělé i děti

Co vidět a dělat ve Zlíně a okolí: 10 tipů pro dospělé i děti

Vyrážíte do Zlína a přemýšlíte, co byste v tomto městě měli vidět a co rozhodně neminout? Zlín vás možná překvapí tím, jak živé město to je. Nachází se zde spousta muzeí, hradů, ale také skvělé podniky, kam se můžete zajít najíst. Pojďte se podívat na 10 tipů, co dělat ve Zlíně!

Co vidět a dělat ve Zlíně a okolí: 10 tipů pro dospělé i děti

Zlín je hravé město, kde se zabaví dospělí i děti. Pokud sem vyrážíte autem, pak máte nespočet možností vyrazit na výlet do přírody a nebo se podívat na další místa bohatá na památky. Pojďme se ale už společně podívat na 10 tipů, co dělat ve Zlíně. A nezapomeňte se také podívat kam na jídlo ve Zlíně.

1) Baťův mrakodrap

Baťův mrakodrap (nebo-li „Jednadvacítka“) patří ve Zlíně mezi místa, které při své návštěve zkrátka nemůžete minout. Ačkoliv budova v současnosti funguje jako finanční úřad, nachází se zde několik míst, které jsou historicky velmi zajímavé. Mezi ně patří například Baťova pojízdná kancelář, která se nacházela ve výtahu.

2) Muzeum jihovýchodní Moravy

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně by vaší pozornosti rozhodně nemělo uniknout. Nachází se zde spousta zajímavých expozicí, ale hlavně obuvnické muzeum, které prozradí mnohé o době, kdy ve Zlíně fungovala úspěšná firma Baťa, založená v roce 1894, která je stále neodmyslitelně spojená s obuvnickým průmyslem. V muzeu se ale nachází i spousta dalších expozic, které můžete prozkoumat online.

3) Hrob Tomáše Bati na Lesním hřbitově

Spousta lidí si nenechá ujít ani návštěvu hrobu Tomáše Bati a jeho rodiny, který de nachází na klidném a velmi pěkném místě — Lesním hřbitově. Dostanete se tam pohodlně autobusem během několika minut.

4) Hrad Malenovice

Hrad v Malenovicích se bude líbit jak dospělým, tak i dětem. Pravidelně se zde pořádají zajímavé akce, určitěn si nenechte ujít komentovanou prohlídku, během které si prohlédnete třeba i hladomornu. Na hradě se nachází také kostra slona, kterou nikde jinde v České republice nenajdete.

5) Památník Tomáše Bati

Památník Tomáše Bati je už několik let v novém kabátku, v roce 2016 byla zahájena jeho rekonstrukce, která trvala 1,5 roku. Uvnitř se nachází spousta zajímavostí o životě Tomáše Bati, včetně makety letadla, ve kterém nešťastně zahynul.

6) Zoo a zámek Lešná Zlín

Do zlínské zoo se návštěvníci vydávají i z opačného konce republiky, podle mnohých je právě Zoo Lešná nejkrásnější v České republice. Pokud se sem vydáte, počítejte s tím, že zde strávíte přibližně čtyři hodiny. V zoo je krásný yucatan, můžete si nakrmit rejnoky a užít si výhled na nejrůznější exotická zvířata.

7) Baťovy domky

I pouhou procházkou po městě se toho můžete spoustu dozvědět. Tak například si můžete prohlédnout Baťovy domky, které se zde stále nachází a lidé v nich samozřejmě stále žijí. Najdete je rozmístěné různě po městě, nejčastěji velmi blízko vedle sebe — například v částech města Letná až Podhoří, Podvesná či Zálešná.

8) Luhačovice

Luhačovice jsou nejoblíbenější moravské lázně. Kdo nezná Luhačovice, ten určitě zná Vincentku, která zde pramení a můzete ji na místě spolu s dalšími zdravými prameny ochutnat! Kromě pramenů si můžete užít pohled na tamní krásné vily a nevynechejte ani kolonádu. Oblíbená je také Luhačovická přehrada, kolem které vede trasa oblíbená zejména cyklisty a inline bruslaři. K této přehradě si můžete udělat procházku z centra Luhačovic.

9) Rozhledna Vartovna

Pokud jste ve Zlíně autem, neváhejte si prohlédnout i okolí. Příroda je zde kouzelná, takže by byla škoda ji si neužít. Vyražte na rozhlednu Vartovna, která se nachází u Vizovic a jde se sem lesem. Pod rozhlednou se nachází lavička, kde se můžete na chvíli zastavit a užít si pohled na krásnou přírodu před vámi.

10) Kurovický lom

V letních měsících se neváhejte jet zchladit do Kurovického lomu, který se pyšní průzračnou vodou a krásným okolím. Toto místo je velmi oblíbené, takže pokud sem vyrazíte, raději vyražte dříve. Počítejte také s tím, že tam vede kamínková cesta a je vhodné sem vyrazit autem.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.