Publikováno 9. srpna 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo ve Zlíně: 6 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo ve Zlíně: 6 tipů na nejlepší restaurace

Zlín se může kromě jedinečné architektury pochlubit také skvělými restauracemi a bistry, které rychle přibývají. Nevíte, kam na jídlo ve Zlíně? V tomto článku se zaměřím na 6 tipů na nejlepší restaurace, které se nachází v tomto městě.

  • Pokud máte chuť na kvalitní jídlo s místními surovinami, pak si zajděte do restaurace Bistrotéka Valachy, která je ve Zlíně velmi oblíbená
  • Jestliže je pro vás kromě jídla důležité i dobré pivo, pak si zajděte do restaurace Radegastovna Rex
  • Kousek Indie ochutnáte v restauraci Makalu, kde připravují vynikající indické pokrmy za příznivé ceny.

Kam na jídlo ve Zlíně: 6 tipů na nejlepší restaurace

Jste ve Zlíně na výletě a nebo zde bydlíte, ale nemáte přehled o dobrých restauracích? V následujících řádcích jsem sepsala 6 tipů na nejlepší restaurace ve Zlíně, které jsem si sama vyzkoušela.

1) Restaurace Bistrotéka Valachy

Bistrotéka Valachy se nachází ve zlínském Obchodním domě, který před několika lety prošel celkovou rekonstrukcí. Moderní prosklená restaurace s výhledem nabízí vynikající jídlo všeho druhu. Vychutnáte si zde například lahodná vajíčka ke snídani, ideálně připravené těstoviny či burger , ale také salát nebo tvarohové knedlíčky. Jednoduše – na co zrovna máte chuť! Bistrotéka nabízí také dezerty (i bezlepkové) a pokud budete chtít, můžete si o jedno patro výš zajít do stejnojmenného obchůdku se zdravými potravinami a kavárnou. K Bistrotéce patří i Bar 1931 a Kornuterie.

2) Radegastovna Rex

Radegastovna Rex se nachází na Jižních svazích a kromě piva si zde můžete dát i dobré jídlo. V této restauraci vás příjemně překvapí interiér – uvnitř jsou vystaveny sudy piva a nechybí ani socha Radegasta. Ale co to jídlo? V Radegastovně si můžete objednat burger, ale i salát nebo kuřecí prso s brambory. Ačkoliv by se mohlo zdát, že zde zaměřují hlavně na pivo, opak je pravdou a s kvalitou jídla zde budete spokojeni a rozhodně si pochutnáte.

3) Restaurace TamTam

Restaurace TamTam se nachází v druhém patře obchodního centra Zlaté Jablko, kde si můžete v teplejších měsících vychutnat své jídlo na terase s výhledem na zlínské náměstí. Během týdne si můžete vybírat z menu – ceny za jídlo se pohybují okolo 165 Kč.

4) Restaurace Vyhlídka

Na Jižních svazích se nachází ještě jedna skvělá restaurace, a to Vyhlídka. Pokud si sednete na zahrádku, pak budete mít skutečně výhled na město (a také na koupaliště, které se nachází hned pod restaurací). V restauraci mají výborné saláty (osobně doporučuji salát Caesar), užijete si ale třeba i svíčkovou nebo grilované kuřecí prso. Doporučuji si prohlédnout denní menu.

5) Restaurace Makalu

Makalu je indická restaurace v centru Zlína, kterou místní lidé zbožňují. Během oběda zde bývá téměř plno (ale vždy se najde místo na sezení, protože restaurace je obrovská) a vybírat si můžete vždy z několika jídel za výhodnou cenu. Doporučuji vyzkoušet Butter Chicken (máslové kuře) nebo Chicken mango (kuře s mangovou omáčkou) – obojí je naprosto vynikající.

6) Faency Fries

Rychlý hlad a chuť na něco pořádně dobrého zaženete ve street food bistru Faency Fries, které se skutečně zaměřuje jen a pouze na hranolky (a domácí dipy). Ochutnat zde můžete třeba i speciály s trhaným masem či se slaninou. Zklamaní rozhodně nebudete!

4.5/5 - (8 votes)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.