Publikováno 24. října 2023 | Aktualizováno 10. listopadu 2023

4home recenze e-shopu: Zkušenosti, reklamace, doprava

4home recenze e-shopu: Zkušenosti, reklamace, doprava

4home je e-shop zaměřující se na dekorace a doplňky, bytový textil, ale i hrnce, spotřebiče a různé pomocníky na úklid či zahradu. Zajímají vás recenze na obchod 4home? Pak čtěte dál.

 • Internetový obchod 4home je na trhu už roku 2004. Za tu dobu si vybudoval důvěru u zákazníků z několika evropských zemí.
 • Na e-shopu 4home lze najít široké spektrum zboží, zákazníci mají tedy na výběr z mnoha variant.
 • E-shop má jak pozitivní, tak i negativní recenze, ty pozitivní však drtivě převažují. Zákazníci si pochvalují mimo jiné i to, že je v případě reklamace zboží vše rychle vyřešeno.

4home recenze e-shopu: Zkušenosti, reklamace, doprava

V tomto článku se zaměřím na recenze e-shopu 4home, který funguje už od roku 2004. Obchod se pyšní mnohaletými zkušenostmi, díky kterým dnes ročně odbaví objednávky až milionu zákazníků z pěti evropských zemí. E-shop získal několik ocenění, které si můžete prohlédnout na stránkách e-shopu ve spodní části webu.

Představení e-shopu 4home a sortiment

E-shop 4home má ve své nabídce dekorace a bytové doplňky, mezi které patří třeba nástěnné hodiny, obrazy, fotorámečky či umělé květiny. Dále na e-shopu najdete bytový textil, jehož nedílnou součástí jsou povlečení, prostěradla, přehozy a koberce.

4home nabízí také věci do kuchyně – například hrnce a pánve, pekáče a veškeré potřeby pro servírování jídla a pití. Pokud vybavujete kuchyň, oceníte možnost zakoupit si kuchyňské spotřebiče, a to od toustovačů, přes kávovary až po zavařovací hrnce.

Aby toho nebylo málo, 4home nabízí také všechno vybavení na úklid – mopy, kbelíky i čisticí a prací prostředky a také zboží pro krásu a zdraví – doplňky stravy, kosmetiku a další.

4home recenze a zkušenosti zákazníků

Když jsme si ve zkratce shrnuli, co v internetovém obchodě 4home najdeme, můžeme se podívat na reálné recenze a zkušenosti zákazníků, kteří se rozhodli o své pocity podělit s ostatními. Zaměřila jsem se na recenze na portálech Zboží.cz a Heureka, kde se jich nachází dohromady desetitisíce.

Po důkladném průzkumu můžu napsat, že e-shop 4home je důvěryhodný, bezpečný a velmi oblíbený. Stejně jako ostatní dělá chyby, které se snaží napravit – v případě nespokojenosti s objednávkou může zákazník využít možnost reklamace či úplného vrácení zboží. E-shop na svém webu uvádí, že poskytuje záruku vrácení peněz.

Reálný příklad: Jedna ze zákaznic obdržela zásilku, ve které se nacházelo poničené zboží. Okamžitě vše nahlásila e-shopu a požádala o reklamaci. Balíček odeslala zpět do skladu 4home a během tří dnů měla doma nové, neponičené zboží. Zákaznice si pochvalovala rychlé vyřešení problému bez zbytečných odkladů.

4home doprava a rychlost doručení objednávky

Internetový obchod 4home nabízí velký výběr dopravců, aby vyhověl co možná nejvíce zákazníkům. Pokud nakoupíte za 1500 Kč a více, máte nárok na dopravu zdarma. Pokud bude mít vaše objednávka nižší hodnotu, dopravu si zaplatíte sami. Níže se můžete podívat na všechny dopravce a ceny za doručení zásilky.

 • Česká pošta: Balík do ruky – 89 Kč (dobírka + 39 Kč); Balík Na Poštu – 89 Kč (dobírka + 39 Kč); Balíkovna – 59 Kč (dobírka + 39 Kč)
 • Zásilkovna: Na adresu – 109 Kč (dobírka + 39 Kč); Výdejní místa – 69 Kč (dobírka + 39 Kč)
 • DPD: Kurýr – 99 Kč (dobírka + 39 Kč); Pickup – 59 Kč (dobírka + 39 Kč)
 • PPL: Kurýr – 149 Kč (dobírka + 39 Kč); Parcelshop + Parcelbox – 79 Kč (dobírka + 39 Kč)
 • Výdejní místo 4home: Hradec Králové – zdarma nebo 29 Kč

Způsob platby na 4home

E-shop 4home nabízí několik způsobů, jak můžete zaplatit svou objednávku – včetně těch nejnovějších, jako je Apple Pay, Google Pay a Twisto Pay (odložená platba). Všechny způsoby platby prozkoumejte níže:

 • Platba na dobírku (poplatek 39 Kč)
 • Online platební kartou
 • Platební brána PayU
 • Twisto – Objednám a platím až za 30 dní
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • Platební brána Endered Cafeterie
 • Platební brána Gallery Beta od společnosti Le Chèque Déjeuner

4home reklamace a vrácení zboží

Pokud se vám vaše zásilka z nějakého důvodu nebude zamlouvat, můžete ji bez obav vrátit, a to do 14 dnů (jedná se o odstoupení od kupní smlouvy). Pokud se vám zboží porouchá (a není to způsobeno vaší vinou), pak jej můžete do 24 měsíců od zakoupení reklamovat.

4home vrácení zboží

Pokud si přejete odstoupit od kupní smlouvy (vrácení zboží), můžete tak učinit do 14 kalendářních dní od převzetí zboží. V tomto případě je potřeba vyplnit formulář (lze vyplnit online), do kterého uvedete důležité informace o vaší objednávce. Tento formulář vložte také do balíčku a nezapomeňte připsat, jestli máte zájem o reklamaci zboží nebo vrácení peněz.

Zásilku pošlete nebo osobně doneste na adresu: 4home – REKLAMACE, Na Brně 2065, 500 06 Hradec Králové.

4home reklamace zboží

Zboží lze reklamovat až do 24 měsíců od zakoupení. To se může hodit zejména v případě, pokud si zakoupíte kuchyňský spotřebič, který se po čase porouchá. I v tomto případě je třeba před samotnou reklamací vyplnit reklamační formulář a zanechat na sebe kontakt. Zboží odesíláte na stejnou adresu jako v případě odstoupení od kupní smlouvy.

V případě jakýchkoli nejasností či potíží můžete kontaktovat e-shop 4home:

Výhody a nevýhody e-shopu 4home

Výhody:

 • Obrovský výběr zboží
 • Rychlost dodání
 • Ochota e-shopu řešit potíže s objednávkou

Nevýhody:

 • V některých případech (zejména během Vánoc) se vyskytovalo více objednávek s vadným nebo odlišným zbožím
 • Některé zboží může působit nekvalitně

Stejně jako jiné e-shopy, i 4home patří mezi ty, jenž mají zejména před vánočními svátky ohromné množství objednávek. V této době je třeba počítat s tím, že se doručení vaší objednávky může zpozdit.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.