Publikováno 9. února 2024

TOP 10: Nejlepší zmrzlina v Praze

TOP 10: Nejlepší zmrzlina v Praze

S přicházejícím jarem a létem stoupá chuť na zmrzlinu. V Praze se nachází několik skvělých zmrzlináren, kde jsou zmrzliny tak lahodné, že na ně lidi stojí fronty. Pojďte se podívat, jaká je nejlepší zmrzlina v Praze.

TOP 10: Nejlepší zmrzlina v Praze

V Praze mají naprosto úžasné poctivé zmrzliny – tedy za předpokladu, že víte kam na ně chodit. Ta nejlepší zmrzlinárna je samozřejmě Crème de la Crème, která v Praze snad nemá konkurenci. S oblibou na ni chodí nejen turisti, ale i místní. Pojďte se podívat na všech 10 tipů na nejlepší zmrzlinu v tomto městě.

1) Crème de la Crème

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Zmrzlinový salon Crème de la Crème patří mezi pražské absolutní jedničky. Ačkoliv má po Praze několik poboček, ta v centru se nachází na Národní a lidé zde v létě skutečně stojí i desítky metrů dlouhou frontu jen proto, aby mohli ochutnat tuto výjimečnou italskou zmrzlinu.

Adresa: Národní 23/110 00, 110 00 Staré Město

2) Puro Gelato

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Pure Gelato je další skvělá zmrzlinárna nacházející se v Novém Městě. Přesněji si zde dáte pravé italské gelato, ke kterému si můžete smlsnout i na dortíku. V Puro Gelato ochutnáte i netradiční příchutě – třeba popcorn či vanilkový rohlíček.

Adresa: Na Hrobci 410/1, 128 00 Nové Město

3) Zmrzlinář

Hodnocení: 4,5 ⭐️

V pražských Vinohradech se nachází podnik Zmrzlinář, kam se zákazníci rádi vracejí. Kromě klasických příchutí jako je vanilka, čokoláda či jahoda ochutnáte i příchutě jako je mango, maracuja, kiwi nebo slaný karamel. Pro vegany či jedince s intolerancí na laktózu jsou připraveny také sorbety.

Adresa: Slezská 15, 120 00 Praha 2-Vinohrady

4) Mr. Gelato

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Mr. Gelato svými oblíbenými zmrzlinami potěší i ty nejmenší z nás. Kromě zmrzlin nabízí i snídaně, dezerty a kávu, na které se můžete vydat třeba i v zimních měsících. Přivítá vás vždy usměvavý personál, který vaši návštěvu zpříjemní ještě víc.

Adresa: Národní 365/43, 110 00 Staré Město

5) PRAGELINA Gelateria

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Na podnik PRAGELINA Gelateria narazíte na Hradčanech. Nachází se v útulném prostředí, kde si můžete vybrat z několika druhů neskutečně lahodné zmrzliny, se kterou se vydáte na další prozkoumávání města. Kromě zmrzliny mohou být v nabídce i křehké croissanty, makronky či skvělou kávu.

Adresa: Loretánská 173/1, 118 00 Praha 1-Hradčany

6) Baštova zmrzlinárna

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Baštova zmrzlinárna se nenachází přímo v centru, ale pokud budete mít cestu do Nuslí, určitě se sem stavte. Jedná se o malou cukrárnu, kde si pochutnáte i na dalších sladkých dobrotách. Každé ráno se můžete zastavit i pro snídani.

Adresa: nám. Bratří Synků 612, 140 00 Praha 4-Nusle

7) Angelato

Hodnocení: 4,6 ⭐️

Přímo andělskou zmrzlinu si dáte v podniku Angelato, která má v Praze poboček rovnou několik. Tu v centru Prahy najdete na ulici Rytířská 27. Podle recenzí a častých front lze snadno usoudit, že se jedná o jednu z nejlepších zmrzlin v Praze.

Adresa: Rytířská 27, 110 00 Staré Město

8) Amato Gelateria & Caffé

Hodnocení: 4,8 ⭐️

Amato Gelateria & Caffé je snadno dostupná, nachází se v ulici Vodičkova v Novém Městě. V krásném prostředí gelaterie vás přivítá usměvavá obsluha, která vám nabídne zmrzlinu přelít bílou či hořkou čokoládou. Na výběr je z přibližně deseti druhů gelata a sorbetů.

Adresa: Vodičkova 4, 110 00 Nové Město

9) Cukrárna Vanille

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Cukrárna Vanille je jedna z nejlepších cukráren v Praze, (nejen) v letních měsících si zde dáte i výbornou kopečkovou zmrzlinu. Nachází se na zastávce Náměstí Míru na Vinohradech, z kavárny můžete s klidem sledovat ruch velkoměsta.

Adresa: Náměstí Míru 342, 120 00 Vinohrady

10) Ovocný Světozor

Hodnocení: 4,5 ⭐️

Ovocný Světozor je v Praze velmi oblíbená cukrárna, která má pobočky na mnoha místech. Jednu najdete hned na Václavském náměstí. I zde si dáte skvělou zmrzlinu, která vás potěší. Kromě toho si zde dáte i dort, chlebíček či kávu.

Adresa: Vodičkova 39, 110 00 Nové Město

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.