Publikováno 27. prosince 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Nejlepší čističky vzduchu 2024 – recenze a zkušenosti

Nejlepší čističky vzduchu 2024 – recenze a zkušenosti

Čističky vzduchu jsou ideálním pomocníkem nejen pro alergiky, ale pro úplně každého. Připravila jsem článek, ve kterém představuji 6 nejlepších čističek vzduchu v roce 2024, které jsem vybírala podle funkcí, zkušeností a recenzí.

Jak vybrat čističku vzduchu

Čističku vzduchu byste měli vybírat zejména podle svého finančního rozpočtu, od kterého se dále odpíchnete. Důležité je hlavně to, jak velkou místnost čistička zvládne vyčistit. Ty lepší a výkonnější zvládnou třeba i velkou kancelář, ty levnější spíše průměrně velké místnosti.

Čističku vzduchu můžete vybírat také podle toho, jaké má doplňkové funkce. Mnohé čističky už dnes disponují mobilní aplikací, díky které můžete čističku kdykoliv zapnout či vypnout a nemuset kvůli tomu vstávat. A vlastně nemusíte být ani doma. Mnohé čističky mají také časovač – nastavíte si, jak dlouho by čistička měla pracovat a poté se sama vypne.

Čističku vybírejte také podle jejich filtrů. Ty, které jsou vhodné pro alergiky, majitele domácích mazlíčků a pro osoby s onemocněním dýchacích cest často mají filtrů rovnou několik – prachový, antivirový, uhlíkový, formaldehydový či HEPA filtr.

6 tipů na nejlepší čističky vzduchu

Čističku vzduchu oceníte v době nemocí i pokud máte domácí mazlíčky nebo děti. Je ale vhodná naprosto pro každého, protože kvalita vzduchu je velmi důležitá a často není příliš vysoká ani venku. Není tedy nic lepšího, než si svou oázu čistoty vytvořit přímo u vás doma. Pojďte se podívat na ty nejlepší čističky vzduchu, které si lidé nejvíce pořizují a které mají velmi dobré recenze.

1) Levoit Core300S SMART

Levoit Core300S SMART je inteligentní čistička vzduchu s dotykovým displejem. Výkon čističky lze nastavovat podle vašich aktuálních potřeb na nízký, střední a vysoký, pro ničím nerušený spánek vás potěší noční režim, kdy čistička pracuje tiše. Můžete si zvolit také jemné osvětlení a všechno si nastavíte pohodlně i v mobilní aplikaci, abyste nemuseli vstávat. Nechybí jí ani časovač, díky kterému si můžete čističku zapnout jen na několik hodin denně – a ani nemusíte být doma.

Čistička obsahuje třívrstvou filtrací s filtrem HEPA H13. Levoit CORE300S SMART zvládne vyčistit místnost o velikosti až 41 m², a to do 30 minut. Výrobce slibuje, že vás čistička zbaví až 99,97 % nečistot ze vzduchu, takže je perfektní pro alergiky a domácnost se zvířaty.

Čistička má velmi dobré recenze. Zákazníci si chválí kromě designu její účinnosti čištění vzduchu, velikost a to, že v noci vydává jen velmi tichý zvuk, který při spánku neruší žádného člena rodiny.

Tuto čističku jsem si vyzkoušela a neskutečně jsem si oblíbila možnost všechny funkce ovládat z mobilní aplikace – a to i noční režim, kdy čistička funguje na nejnižší hlučnost. Stále ji slyším, ale zvuk je příjemný a upřímně se mi u něj i dobře usíná. Kromě toho v aplikaci uvidíte také stav filtru, takže přesně budete vědět, kdy je čas na jeho výměnu.

Levoit Core300S SMART Orientační cena: 4 389 Kč Navštívit web →

2) Leitz TruSens Z-2000

Čistička Leitz TruSens Z-2000 nabízí za příznivou cenu spoustu chytrých funkcí, mezi které patří dotykový displej, indikátor výměny filtru, časovač a velmi nízká hlučnost (33 dB) při výkonu na nejnižší stupeň. Nechybí jí ani účinný HEPA filtr, kterému neunikne ani smítko prachu, ale ani bakterie, viry či plísně. Navíc dokáže odstranit až 99,99 % koronaviru ze vzduchu.

Čistička je vhodná pro místnosti do 35 m² a disponuje čidlem, díky kterému budete mít vždy jistotu, že je vzduch ve vašem bezprostředním okolí zcela čistý. A pokud potřebujete rychle pořádně vyčistit vzduch, použijete režim turbo.

Leitz TruSens Z-2000 Orientační cena: 3 888 Kč Navštívit web →

3) Philips Series 7000 Air Performer 2v1 

Tato čistička vzduchu funguje zároveň i jako ventilátor, takže vás v horkých dnech příjemně osvěží. Díky tomu ušetříte navíc i místo, jelikož nebudete muset skladovat čističku a ventilátor – vše pokryje jeden přístroj. Philips Series 7000 Air Performer dokáže analyzovat kvalitu vzduchu uvnitř i venku a umí fungovat automaticky – například když ztlumíte světla, čistička sníží svůj výkon a ztiší se.

Čistička má moderní design, takže jí to u vás doma bude slušet. Vyčistí vzduch v místnosti do 32 m² a potěší také její nízká hlučnost, která se pohybuje od 20 do 47 dB(A). Má i několik chytrých funkcí, mezi které patří například dětský zámek nebo dotykový panel, který lze jednoduše ovládat,

Philips Series 7000 Air Performer 2v1 Orientační cena: 11 690 Kč Navštívit web →

4) Levoit Vital 100 TRUE HEPA

Čistička vzduchu Levoit Vital 100 TRUE HEPA má kvalitní uhlíkový a prachový filtr, zvládne vyčistit místnost do velikosti až 47 m² a poradí si kromě nečistot i s pachy. Je tedy vhodná jak do domácností alergiků, tak i pro kuřáky, kteří se těžce zbavují cigaretového kouře z interiéru. Vzduch můžete čistit i v noci, a to se sníženou hlučností 23 dB.

Čistička je velmi účinná zejména pro své filtry, přes které se nedostane žádná škodlivá bakterie či vir. Disponuje omyvatelným předfiltrem, který ocení zejména majitelé domácích mazlíčků, dále pak má účinný HEPA filtr, který je k čističce v balení 2x zdarma.

Levoit Vital 100 TRUE HEPA Orientační cena: 1 989 Kč Navštívit web →

5) Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09

Pokud si potrpíte na kvalitu a máte rádi jednoduše to nejlepší, pak pro vás nejspíš bude vhodná čistička vzduchu Dyson, která je vyrobena z odolného materiálu. Má antivirový, uhlíkový a formaldehydový filtr, který účinně čistí vzduch v místnosti do 40 m².

Čistička vzduchu Dyson má ty nejmodernější funkce, mezi které patří například odložený start, časovač, noční režim či oscilace. Zachytává i alergeny, takže je vhodná pro alergiky v každém ročním období. Velkou výhodou je krásný design, který se bude vyjímat v každé domácnosti.

Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde HP09 Orientační cena: 18 390 Kč Navštívit web →

6) Winix Zero

Čistička vzduchu Winix Zero patří mezi cenově dostupné a přesto velice účinné – zvládne vyčistit místnost až do 99 m², v případě alergiků a astmatiků se doporučuje místnost o maximální velikosti 35 m2. Obsahuje prachový, uhlíkový, antibakteriální a HEPA filtr, které účinně ochrání vaše zdraví.

Winix Zero má několik inteligentních funkcí, jako je například senzor světla a prachu, indikace kvality ovzduší a výměny filtru či ionizaci vzduchu, díky které to u vás bude vonět jako venkovní vzduch po bouřce.

Winix Zero Orientační cena: 5 590 Kč Navštívit web →
5/5 - (5 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.