Publikováno 11. listopadu 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Třebíči: 11 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Třebíči: 11 tipů na nejlepší restaurace

Třebíč je historické město s bohatou kulturou a gastronomií. Nabízí několik zajímavých restaurací, bister a kaváren, kde si každý najde to své. Pojďte se semnou podívat na 11 tipů na nejlepší restaurace.

Kam na jídlo v Třebíči: 11 tipů na nejlepší restaurace

V Třebíči existuje spousta skvělých restaurací, kaváren, barů a bister, které stojí za návštěvu. V tomto článku jsem napsala o těch nejlepších a nejlépe hodnocených restaurací v Třebíči, kam si můžete zajít na oběd, večeři a nebo třeba jen na kávu.

1) Gao Việt restaurace

Restaurace Gao Việt nabízí tradiční vietnamské pokrmy, jako je pho bo, banh mi nebo bun cha, ale také oblíbené sushi. Všechny pokrmy jsou připravovány z čerstvých surovin a dochuceny tradičními vietnamskými bylinkami a kořením.

2) Adam’s bar & bistro

Adam’s bar & bistro je místo, kde se připravují grilované speciality, jako jsou steaky, burgery nebo ryby. Maso je grilováno na dřevěném uhlí a dodává mu tak jedinečnou chuť, kterou si zamilujete.

3) Black House

Do restaurace Black House v Třebíči se vydejte v případě, když nevíte, na co přesně máte chuť a nebo pokud se jdete najíst ve skupině, která má různé požadavky. V Black House si totiž pochutnáte na české, americké a řecké kuchyni. Nebudete tedy mít nouzi jak o pořádně tučná jídla, tak ani o ty lehká a zdravá.

4) Restaurace Amadeus

Velmi dobře hodnocená restaurace Amadeus má v Třebíči své místo. Pochutnáte si zde na zdravém, vyváženém jídle, které skvěle chutná i vypadá. Ale nebojte – dát si můžete klidně i tatarák.

5) Restaurace U Hradeb

Restaurace U Hradeb se nachází přímo na náměstí a dopřejete si zde grilované speciality a dobré pivo. V sezóně se můžete posadit na zahrádku, která je plná stinných míst, kde se můžete schovat před sluníčkem. Vyrazit sem můžete i s dětmi, které si mohou hrát v dětském koutku.

6) Café Art

Café Art patří mezi nejoblíbenější kavárny ve městě, což dokazuje i její skvělé hodnocení. Útulná kavárna má velmi milou majitelku, která má pro zákazníky připravenou výbornou kávu, kakao a dezerty.

7) Endy Bar

Třebíčský Endy Bar je hospoda, ve které zaženete žízeň, ale i chuť na něco malého. Bar byl otevřen už v roce 1996 a od té doby si získal velkou oblibu mezi místními i turisty. Pivo je zde točeno z českých pivovarů, včetně Plzeňského Prazdroje, Gambrinusu a Staropramenu. K dispozici je také výběr zahraničních piv.

8) Kozlovna Alfa

V Kozlovně Alfa si dobře pochutná celá rodina. Hlavní jídla, polévky i speciality k pivu či dezerty si zde dáte v jakoukoliv denní hodinu. Výjimkou nejsou ani jídla pro děti.

9) Restaurace Hotel Kocour

Velkou výhodou restaurace Hotel Kocour je to, že se zde můžete také ubytovat. Hotel je okouzlující a má útulné, moderní pokoje. Těšit se zde můžete na výborná jídla z českých ingrediencí, české pivo a nebudou chybět ani speciality a dětské jídla.

10) Cafe Demaris

Dalším tipem na oblíbenou kavárnu je Café Demaris, kterou jsem zařadila kvůli skvělému hodnocení zákazníků. Tato kavárna má přívětivé ceny, velmi příjemné prostředí a i v tomto případě se zde můžete ubytovat. A kdo by nechtěl být ubytovaný poblíž kavárny, ze které se neustále line nádherná vůně kávy a sladkých dobrot? Nechybí zde ani snídaně, jako je třeba lahodné vejce benedikt.

11) Lucky’s Vege Bistro

V Třebíči si můžete pochutnat i na vegetariánských jídlech, a to například v Bistru Lucky’s Vege. Tento podnik má i irský bar, takže je na vás, kam vás nakonec nohy zavedou. V bistru si však pochutnáte na parádních hlavních jídlech i polévkách, na které dohlíží šéfkuchařka Soňa.

5/5 - (9 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová