Publikováno 30. října 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Písku: 11 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Písku: 11 tipů na nejlepší restaurace

Písek je krásné město, ve kterém se můžete dobře najíst a pochutnat si na výtečných dezertech. Zajímá vás, kam na jídlo v Písku? Připravila jsem 11 tipů na ty nejlepší restaurace a kavárny z celého města.

  • Dobře se najíte v restauraci Kozlovna U Plechandy nebo ve Středověké krčmě U Jakuba, kde nabízí hlavně tradiční českou kuchyni.
  • Mezi levnější bistra patří například Pizza Gril Merel, ve které si dáte kromě pizzy také burgery, wrapy či saláty.
  • Pro zastánce vegetariánství jsem našla Bistro Veget, ve kterém připravují pestrá a výživná jídla, které zahřejí nejen v žaludku, ale i na srdci.
  • Z kaváren nezapomeňte vyzkoušet kavárnu Vykulená Sova a Biograf Café & Bar, kde se můžete také ubytovat.

Kam na jídlo v Písku: 11 tipů na nejlepší restaurace

V Písku si můžete dopřát dobré jídlo v několika restauracích, bistrech i kavárnách – stačí jen vědět, kde hledat. Podívejte se na moje tipy na nejlepší restaurace, kavárny a bistra v Písku, kterých jsem připravila rovnou 11.

1) Kozlovna U Plechandy 

Kozlovna U Plechandy je oblíbená restaurace s výborným pivem a jídlem. Restaurace nabízí velký výběr českých jídel, včetně svíčkové na smetaně, vepřové se zelím a knedlíky nebo kachnu. V Kozlovně si pochutnáte i na vynikajících dezertech. Restaurace připravuje menu i na víkend, svůj stůl si můžete rezervovat i online.

Adresa: Svatotrojická 164, 397 01 Písek

2) Pizzeria San Marco

Pizzeria San Marco je skvělá volba restaurace pro milovníky nejen pizzy, ale i těstovin, masa a dalších jídel, které zde připravují s láskou. Jídlo dostanete perfektně naservírované na talíři, jeho chuť je však ještě lepší. V restauraci si dáte i něco dobrého na pití – třeba pivo, kávu, limonády, Aperol či nealkoholické Crodino.

Adresa: Velké nám. 118/11, 397 01 Písek 

3) Středověká krčma Písek u Jakuba

Středověká krčma Písek u Jakuba nabízí jedinečný zážitek z jídla. Restaurace je zařízena v historickém stylu a nabízí středověké pokrmy, včetně guláše, tlačenky a skopového masa. Pokud hledáte zdravou a vyváženou stravu, v této restauraci ji rozhodně nehledejte – naopak si dopřejete spoustu tučného jídla, které k české kuchyni zkrátka patří.

Adresa: Hradišťská 326/8, 397 01 Písek

4) Restaurace U Reinerů

Tradiční česká restaurace se zahrádkou se nachází v historickém centru Písku a je velmi dobře hodnocená zákazníky. Restaurace U Reinerů nabízí tradiční česká jídla, burgery a dezerty. Pokud vyhledáváte bezmasou stravu, v této restauraci si dáte pouze smažený sýr, grilovaný hermelín či salát.

Adresa: Palackého sady 98, 397 01 Písek

5) Kavárna Až na půdu

Kavárna Až na půdu se může pyšnit nejen krásným výhledem na město Písek, ale také skvělým hodnocením od zákazníků, kteří se sem rádi vrací. Snídaně, dezerty i svačiny si zde vychutnáte na maximum a bonusem je příjemná obsluha. Nově se mění vedení kavárny, takže možná bude dočasně uzavřena.

Adresa: Jungmannova 34/11, 397 01 Písek

6) Vykulená Sova

Kavárna nesoucí jméno Vykulená Sova se nachází v příjemném prostředí, kde se nachází také pražírna. Pokud si přijdete vychutnat kávu, pivo či zákusek, nebudete zklamaní. V kavárně připravují několik druhů kávy, díky čemuž nebude žádný její milovník zklamaný. Přijďte se podívat a přesvědčte se sami, kavárna otevírá ve všední dny ve 12 hodin.

Adresa: třída Národní svobody 32/11, 397 01 Písek

7) Pivovarský Dvůr Zvíkovec

Pivovarská restaurace Zvíkovec v Písku je jasná volba pro každého, kdo si nedokáže představit den bez dobrého piva. Kromě toho nebude chybět ani výtečné jídlo z české kuchyně – dát si můžete třeba guláš, svíčkovou nebo vepřovou panenku a další. Dobrou zprávou je, že se můžete i ubytovat v apartmánech, které k restauraci patří.

Adresa: Zvíkovské Podhradí 92, 397 01 Písek

8) Biograf Café & Bar

Biograf Café & Bar je jedna z velmi dobře hodnocených kaváren, které mají krásný interiér, výborné jídlo a dezerty a třešničku na dortu v podobě milé obsluhy. Biograf je skvělou zastávkou i v případě, kdy se potřebujete osvěžit něčím dobrým k pití – najdete zde domácí limonády, pivo, víno a alkoholické nápoje. K Biograf Café patří také restaurace a hotel, ve kterém se můžete ubytovat.

Adresa: Gregorova 124/6, 397 01 Písek 1

9) Bistro Veget

Jak už název možná napovídá, Bistro Veget je vegetariánská restaurace pro všechny, kdo zrovna nemají chuť na maso. Pokud byste čekali nudné jídlo doplněné salátem, pak byste se nejspíš spletli. Bistro Veget totiž připravuje výživné a už na pohled lákavé jídlo, které by nejspíš přetáhlo na svou stranu i toho největšího milovníka masa.

Adresa: Soukenická 171, 397 01 Písek 1

10) Travel Cafe Písek

Travel Cafe v Písku se přes den několikrát mění. Ráno a přes den funguje jako kavárna, kdežto večer se změní v bar, kde si dáte dobrý gin a víno. V této kavárně si ale dáte i vynikající snídaně nebo třeba buchtičky se šodó, kvůli kterým se budete s radostí vracet.

Adresa: Komenského 87, 397 01 Písek 1

11) Pizza Gril Merel

Máte chuť na pizzu? A nejen tu. Pizza Gril Merel totiž nabízí také burgery, wrapy a saláty, na kterých si můžete pochutnat denně až do 22 nebo 23 hodin. Jedná se o cenově přijatelný fast food, který uspokojí vaše chuťové buňky kdykoliv během dne.

Adresa: Nádražní 2289, 397 01 Písek 1

5/5 - (6 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová