Publikováno 18. listopadu 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Mikulově: 9 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Mikulově: 9 tipů na nejlepší restaurace

Cestujete do Mikulova a nevíte, kam na jídlo? Připravila jsem 9 tipů na nejlepší restaurace, které zahrnují i vinárny, kavárny či levné ubytování.

Kam na jídlo v Mikulově: 9 tipů na nejlepší restaurace

Mikulov je malebné město na jižní Moravě, které je známé svými vinicemi a vínem. Pokud se sem chystáte, určitě si nezapomeňte naplánovat i návštěvu některé z místních restaurací. Mikulov totiž nabízí plno zajímavých podniků, na které jsem si posvítila v tomto článku. Pojďme se na ně podívat.

1) Sojka & spol. Restaurant

Restaurace Sojka & spol. nabízí široký výběr jídel, které se připravují pouze z místních a kvalitních surovin. Restaurace má také venkovní posezení, kde si můžete vychutnat jídlo v příjemném prostředí.

Adresa: Náměstí 10, 692 01 Mikulov na Moravě

2) Bistro Drogérka

Pokud máte chuť na italskou kuchyni, navštivte Bistro Drogérka. Tato restaurace nabízí široký výběr pizzy, těstovin, salátů a dalších italských specialit. Objednat si můžete ale i žebírka, nakládaný hermelín nebo grilovaného candáta. Stavit se sem můžete i na snídani, nebo večer na víno. I tato restaurace má venkovní posezení, které oceníte zejména v teplejších měsících.

Adresa: Náměstí 28/23, 692 01 Mikulov na Moravě

3) Bistro KUK

Bistro KUK nabízí široký výběr jídel z celého světa. Dáte si zde nejrůznější občerstvení – třeba pořádnou cibulačku, rajskou či plněnou ciabattu. Hlavně tady ale najdete pestrou nabídku nejrůznějších moravských vín.

Adresa: Kostelní nám. 13, 692 01 Mikulov na Moravě

4) Korek vinný bar & restaurace

V restaurací Korek si pochutnáte nejen na dobrém jídle, ale i na výborném víně. Do restaurace Korek si můžete zajít o víkendu také na snídani, která se pořádá ve formě snídaňového rautu (v sobotu a neděli od 8:30 do 11:30 h).

Adresa: Pavlovská 1, 692 01 Mikulov na Moravě

5) Boutique Café Mikulov

V moderní kavárně Boutique Café Mikulov si dáte kávu, dort a třeba i něco malého k snědku. Večer se pak stavíte na víno a užijete si kouzelný večer. Pejskaře potěší, že si mohou svého chlupáče vzít s sebou dovnitř.

Adresa: Náměstí 195/7, 692 01 Mikulov na Moravě

6) Restaurant Tanzberg

Prvotřídní jídlo si dáte v restauraci Tanzberg, kde vám připraví například tagliatelle s krůtím masem, risotto s krevetami nebo dezert v podobě citronového koláče. Kromě restaurace se zde nachází i pivnice a Boutique Hotel Tanzberg, kde se můžete ubytovat a skvělé jídlo si užívat klidně každý den.

Adresa: Husova 331/8, 692 01 Mikulov na Moravě

7) Vinařství Šilová

Co by to bylo za návštěvu Mikulova, kdybyste neprozkoumali i několik vinařství? Vinařství Šilová je spojeno s restaurací a krásnými apartmány v srdci Mikulova, kde se můžete ubytovat.

Adresa: Vídeňská 237/5, 692 01 Mikulov

8) Pedro’s Streetfood Bistro

Velmi dobře hodnocený podnik v Mikulově je jednoznařně Pedro’s Streetfood Bistro, jenž nabízí výtečné jídlo a občerstvení. Při pohledu na něj se vám nejspíš začnou okamžitě sbíhat sliny.

Adresa: Brněnská 8/3, 692 01 Mikulov na Moravě

9) (Ne)vinná kavárna

(Ne)vinná kavárna se nachází v domě, který v minulosti navštívil i malíř Alfons Mucha. Dnes si zde vychutnáte ty nejlepší zákusky a dortíky, dobrou kávu a limonády z čerstvých surovin. Kromě toho se zde nachází i cenově dostupný penzion.

4.8/5 - (14 votes)
Autor článku

Dominika Pauerová

error: Content is protected !!