Publikováno 24. září 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Kutné Hoře: 7 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Kutné Hoře: 7 tipů na nejlepší restaurace

Kutná Hora, malebné město v České republice, je známé svou bohatou historií, krásnou architekturou a fascinujícím kulturním dědictvím. Přemýšlíte, kam na jídlo v Kutné Hoře? V tomto článku jsem připravila jsem seznam 7 tipů na nejlepší restaurace.

  • V Kutné Hoře můžete ochutnat typicky české jídlo například v restauraci U Kata, jídlo v krásném historickém prostředí si dopřejete v restauraci V Ruthardce.
  • Pokud budete mít chuť na kávu nebo dezert, navštivte Café Restaurant v hotelu Apartments, kde se i dobře najíte.
  • Na něco menšího k snědku si zajděte do bistra Factory, kromě salátů si pochutnáte i na těstovinách, pizze či burgeru.

Kam na jídlo v Kutné Hoře: 7 tipů na nejlepší restaurace

Kutná Hora není jen městem historických památek, ale také místem, kde můžete objevovat českou kuchyni a místní chutě. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem tradičních českých jídel nebo hledáte něco modernějšího, v Kutné Hoře rozhodně najdete restauraci, která uspokojí vaše chuťové buňky. Takže ať už jste turista nebo místní, prozkoumejte těchto 7, podle mého průzkumu nejlepších, restaurací.

1) Restaurace u Kata

Restaurace U Kata, která se nachází v historickém centru Kutné Hory a je místem, kde se setkává moderní kuchyně s tradičními českými chutěmi. Nabízí široký výběr pokrmů, včetně klasických českých jídel, jako je vepřo knedlo zelo, a také moderních specialit. Interiér restaurace je stylový a atmosféra je přátelská.

2) Pivnice Dačický

Pokud máte chuť na tradiční českou kuchyni a pivo, Pivnice Dačický je správnou volbou. Tato hospoda nabízí široký výběr českých piv a tradičních pokrmů, včetně výtečných grilovaných mas, gulášů a knedlíků. Atmosféra je vždy živá a přívětivá, což z ní dělá oblíbené místo mezi místními i návštěvníky.

3) Restaurace V Ruthardce

Tato restaurace nabízí vynikající pokrmy české a evropské kuchyně, které si můžete vychutnat v krásném historickém prostředí. Kromě toho je zde také možnost posedět na letní terase s výhledem na okolní krajinu. Restaurace V Ruthardce se nachází v historickém areálu Hrádek.

4) Café Restaurant Hotel Apartments (Benešova 6)

Café Restaurant se nachází v hotelu Apartments v moderní části Kutné Hory na ulici Benešova 6. Nabízí moderní českou kuchyni s mezinárodními vlivy. V menu najdete například carpaccio z hovězího masa, lososa na grilu nebo foie gras.

5) Restaurace Čtyři Sestry

Restaurace Čtyři Sestry se nachází v blízkosti chrámu sv. Barbory. Nabízí českou kuchyni s důrazem na kvalitní suroviny. V menu najdete například pečené vepřové koleno, kachnu na divoko nebo hovězí steak.

6) Dobrá Menu

Restauraci s netradičním názvem Dobrá Menu najdete v historickém centru Kutné Hory. Nabízí denní menu za příznivé ceny. V menu najdete vždy několik variant hlavního chodu, polévky a dezertu.

7) Bistro Factory

Bistro Factory najdete v industriální části Kutné Hory. Nabízí mezinárodní kuchyni a širokou nabídku nápojů. V menu najdete například burgery, těstovinyy, pizzu nebo saláty.

Nejčastější otázky

❓Kam se zajít podívat v Kutné Hoře?

Mezi hlavní turistické atrakce v Kutné Hoře patří UNESCO památky jako je chrám svaté Barbory, chrám Nanebevzetí Panny Marie, a historické centrum města s náměstím. Dále sem patří také Kostnice Sedlec a italská královská mincovna.

❓Čím je zajímavá kostnice v Kutné Hoře?

Kostnice v Kutné Hoře je kostel, ve kterém jsou umístěny kosti a lebky lidských pozůstatků. Tato unikátní a poněkud morbidní památka je známá svými dekoracemi z lidských kostí, včetně lustrů a krucifixů.

❓Proč je chrám svaté Barbory v Kutné Hoře tak významný?

Chrám svaté Barbory je významný pro svou gotickou architekturu a historický význam. Byl postaven v 14. století a sloužil jako kostel pro horníky, kteří pracovali v okolních dolech na stříbro. Je považován za jeden z nejvýznamnějších gotických kostelů v České republice.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.