Publikováno 3. října 2023 | Aktualizováno 3. ledna 2024

Kam na jídlo v Kroměříži: 7 tipů na nejlepší restaurace

Kam na jídlo v Kroměříži: 7 tipů na nejlepší restaurace

Kroměříž je ideální místo na výlet. Je známé svou bohatou historií, krásnými zahradami a architekturou. Ale kromě těchto atrakcí nabízí také dobré jídlo pro každého, kdo si chce na něčem pochutnat. V tomto článku jsem napsala 7 tipů na nejlepší restaurace.

Kam na jídlo v Kroměříži: 7 tipů na nejlepší restaurace

Nacházíte se v Kroměříži a hledáte místa, kde se můžete dobře najíst? Sepsala jsem několik tipů na nejlepší restaurace a kavárny, ve kterých si pochutnáte na snídani, obědě či večeři, ale také na něčem sladkém na zub.

1) Restaurace Černý orel

Restaurace Černý Orel je tradiční česká restaurace nacházející se v Hotelu, který se nachází v historickém centru města. Nabízí širokou nabídku českých specialit, jako je svíčková na smetaně, řízek nebo guláš. Najdete zde ale i jiné než tradičně české pokrmy, mezi které patří třeba salát z pečených paprik či smažená mozzarella v bulce. Ale pozor, to není všechno. Součástí této restaurace je také pivovar, čokoládovna a pivní lázně.

2) Hospůdka Riegrovka

Hospůdka Riegrovka je tradiční česká restaurace, která se nachází v blízkosti historického centra Kroměříže. Nabízí širokou nabídku českých piv a tradičních pokrmů, jako jsou klobásy, smaženice nebo guláš. Kdo si potrpí na lehká jídla, ten si v této hospůdce nejspíš nevybere.

3) Restaurace Bouček

Restaurace Bouček je hotelová restaurace, která nabízí moderní kuchyni. Najdete zde širokou nabídku jídel, od tradičních českých pokrmů až po moderní fusion kuchyni. Pochutnáte si třeba na zeleninovém salátu s grilovaným lososem a mangem.

4) Restaurace Octárna

Restaurace Octárna je hotelová restaurace, která nabízí českou a mezinárodní kuchyni. Restaurace Octárna se nebojí zkoušet nové trendy a kuchařské umění, najdete zde širokou nabídku jídel z různých koutů světa.

5) Ilsapore caffe restaurant

IlSapore Caffe Restaurant je italská restaurace, která nabízí širokou nabídku italských pokrmů, včetně pizzy, těstovin a dalších italských specialit. V této restauraci najdete spoustu výtečných a zdravých pokrmů, které potěší nejednoho zastánce zdravého životního stylu.

6) Café Bistro Matiné

Café Bistro Matiné je oblíbená kavárna a bistro, které nabízí chutné snídaně, obědy i večeře. Najdete zde širokou nabídku jídel, od klasických českých pokrmů až po moderní fusion kuchyni. Tato kavárna je inspirovaná pařížskými bistry. Café Bistro Matiné má mnoho pozitivních hodnocení od zákazníků, takže se nemusíte bát, že by návštěva této kavárny za nic nestála.

7) Restaurace La Fresca

Restaurace v hotelu La Fresca je hotelová restaurace, která nabízí tradiční české pokrmy z konce 19. století a nechybí ani kvalitní vína z moravských vinic. Pokud máte chuť na něco sladkého, La Fresca připravuje i nadýchané donuty – nejoblíbenější jsou příchutě Oreo a Kinder. Restaurace vás zaujme svým interiérem, který se nese v historickém duchu a rozhodně se jedná o jedno z těch míst, kam byste si určitě měli zajít na jídlo.

Nejčastější otázky

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kroměříže?

Kroměříž je krásná celoročně. V létě můžete obdivovat krásu zahrad a v zimě si užít atmosféru vánočních trhů.

Pro co je Kroměříž známá?

Kroměříž je známá především svými památkami, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejvýznamnější památky patří Arcibiskupský zámek a zahrady, Květná zahrada a Podzámecká zahrada.

Jaké jsou ceny v Kroměříži?

Ceny v Kroměříži jsou srovnatelné s cenami v jiných českých městech. Ubytování, jídlo a vstupné na památky jsou poměrně cenově dostupné.

5/5 - (1 vote)
Autor článku

Aneta Susedíková

Při psaní se cítím jako ryba ve vodě. Je to ideální koníček, nejlepší práce a skvělá příležitost, jak pomoct čtenářům získat užitečné informace, které jsou podloženy důkladným průzkumem. Výsledkem jsou srozumitelné články, které čtenáře prostě baví číst.