Publikováno 11. ledna 2024

7 tipů, kam na dovolenou k moři v březnu

7 tipů, kam na dovolenou k moři v březnu

Zajímá vás, kde je v březnu teplo, abyste mohli vyrazit na dovolenou k moři? Připravte si plavky, osušku a sluneční brýle, protože jsem připravila 7 tipů, díky kterým si budete moct rovnou pořídit svou dovolenou v exotickém ráji.

7 tipů, kam na dovolenou k moři v březnu

Zima se v Česku každým rokem zdá být nekonečná a trochu si ji zkrátit příjemnou dovolenou je skvělý nápad. Pokud vás zajímá, v jakých zemích je v březnu teplo a kam byste se mohli vydat na dovolenou k moři letecky, pak si přečtěte následující tipy:

1) Egypt

Egypt je nejoblíbenější volba každého, kdo se rád vydává v zimě k moři a nerad za dovolenou utratí vyšší desítky tisíc. Dovolená v Egyptě totiž může vyjít poměrně levně. Teploty v březnu jsou okolo 25-30 °C a většinou příjemně fouká vítr. V březnu se vydejte na Marsa Alam, případně do Hurghady.

V Egyptě se můžete buď válet na pláži či u bazénu, nebo se vydat na výlety, které pořádá cestovní kancelář. Díky tomu můžete vidět pyramidy, navštívit Káhiru nebo se projet na čtyřkolkách v poušti.

2) Dubaj

Do Dubaje můžete letět na dovolenou celoročně a právě v zimě se stává častou destinací těch, kdo se chtějí ohřát a užít si silnější sluníčko. Teploty se v Dubaji pohybují v březnu okolo 30-33 °C. Co se týče dovolené v této destinaci, spousta hotelů se bohužel nachází daleko od pláže, takže byste mohli být odkázáni pouze na hotelový bazén – proto pokud chcete strávit dovolenou u moře, vybírejte hotely u pláže.

Jakmile vás přestane bavit relaxování u vody, můžete se vydat prozkoumat město. Vaší pozornosti by neměla uniknout Burj Khalifa, nejvyšší budova světa, která dosahuje výšky 828 metrů. Kromě Dubaje se můžete poohlédnout i po dalších destinacích ve Spojených arabských emirátech.

3) Kapverdy

Kapverdské ostrovy jsou nádherné a ačkoliv je březen poslední z nejchladnějších měsíců, je tu stále příjemné teplo. Teplota se zde pohybuje okolo 23 °C a běžně vystoupá až k 29 °C. Kapverdy jsou skvělou destinací i pro aktivní dovolenou. Na Kapverdách se můžete věnovat surfování, windsurfingu, kitesurfingu, šnorchlování, potápění a dalším vodním sportům. A ti, co rádi odpočívají na pláži, ocení zase zdejší krásné pláže. Mezi nejoblíbenější patří pláže Praia de Santa Maria na ostrově Sal, Praia do Chaves na ostrově Boa Vista a Praia de Tarrafal na ostrově Santiago.

4) Maroko

Maroko je dalším místem, kde můžete strávit svou dovolenou v březnu. Teplo na koupání je zde už i v lednu, takže v březnu si užijete příjemných 28-30 °C. Toto místo je také ideální pro surfování, úplně nejlepší je ale vyrazit na poznávací zájezd, protože tato země nabízí plno krásných míst, které stojí za to vidět.

5) Bali

Bali je ostrov v Indonésii, který je známý svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a pohostinnými obyvateli. Je to oblíbená destinace pro dovolenou, která ale nepatří mezi ty nejlevnější. Na Bali vás nepotkají teploty nižší než 25 °C, naopak většinou vyšplhají až k 31 °C. V tomto exotickém ráji si užijete dovolenou jak odpočinkovou, tak i aktivní. Bali je domovem jedinečné kultury, která je ovlivněna hinduismem, buddhismem a animismem. Na ostrově najdete řadu chrámů, svatyní a dalších náboženských památek. Rozhodně se tedy vyplatí nezůstávat jen v hotelovém resortu, ale ostrov trochu prozkoumat.

6) Omán

Pokud si přejete čistě odpočinkovou dovolenou, pak je pobyt v Ománu je nejspíš přesně to, co potřebujete. Teploty se pohybují okolo 28-33 °C, jsou zde nádherné luxusní hotely, čisté pláže a dokonce i hory. Ani aktivní dovolená v Ománu není problém. V této zemi je bohatá kultura, krásná místa a spousta oáz. Můžete se vydat na turistiku, horolezectví nebo si užít potápění a další vodní sporty.

7) Thajsko

Thajsko je země v jihovýchodní Asii, která je vhodná pro milovníky krásných pláží. Ani v této zemi vám zima v březnu určitě nebude. Teploty se totiž mohou vyšplhat až k 34 °C i více. Počítejte s průměrem přibližně 30 °C. Pokud chcete vyrazit na dovolenou k moři do pořádného tepla, za nádhernou přírodou a levnými službami (například masáže), Thajsko může být vaším favoritem.

5/5 - (2 votes)
Autor článku

Adéla Novotná

Nejraději mám cestování a zdravý životní styl. Své zkušenosti ráda sdílím dál čtenářům, tak jako to dělám na webu Kapitalio.

error: Content is protected !!